Hlavní stránka Multimédia Elektronika KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
autor: Vlček Ondřej , publikováno 19.4.2003
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
O tomto přehrávači jste již jistě na zahraničním i českém internetu přečetli spoustu informací a recenzí, takže máte teoretickou představu o tom, co tento přehrávač umí či naopak neumí. Byli jsme zvědaví, jestli je to bomba (tvrdí jedni) a nebo naopak propadák (což tvrdí zase jiní). Pojďme se tedy společně podívat, jak se KiSS DP-450 osvědčí běžnému uživateli v praxi...

1. Konstrukce

První výtka, kterou bych jistě výrobcům neodpustil je velikost přehrávače. Je totiž o dost širší než většina běžných Hi-Fi spotřebičů. Máte-li videorekordér klasické šířky v namíru zakoupené skřínce, nepočítejte s tím, že si na něj tento DVD přehrávač položíte.
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
Velikosti přístroje opravdu nerozumím. Většinu vnitřního prostoru totiž tvoří vzduch. Že by snaha o to, aby přístroj vypadal "složitěji" a zákazník tak nepřemýšlel o jeho vysoké ceně? No.. snad k tomu měl výrobce jiný důvod...
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
pro přehlednost jsem odstranil IDE kabel
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
napájecí zdroj
 
DP-450 je základním modelem řady MPEG4 přehrávačů firmy KiSS. Oči přístroje tvoří klasická DVD-ROM mechanika TOSHIBA SD-M1612. Novější mají poslední typ M1712.
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
TOSHIBA SM-M1712
 
Mozkem přehrávače je pak čip REALMagic EM 8500 výráběný firmou SigmaDesigns
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
výstupy:
 • optický - digitální audio
 • Coax - digitální audio
 • Cinch L-R - analogové audio (zmixovaný 5+1 do sterea)
 • RGB Scart - video
 • S-Video - video
 • Cinch (kompozitní) - video
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
Přístroj nemá Dolby Digital dekodér, což je na přístroj této cenové kategorie v dnešní době opravdu neobvyklé. U vyšších modelů je už dekodér obsažen, jak lze vidět i podle následujícího obrázku.
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
zakroužkovaný chybějící DD dekodér s analog výstupy
 
Součástí balení je samotný přístroj, dálkový ovladač a kabeláž (scart, kompozitní video, kompozitní audio, napájecí kabel)
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
Všechny testy proběhly s nejnovějším firmware 2.6.5.

2. Podporované formáty

 • Audio CD, MP3
 • Video CD
 • SuperVideo CD
 • DVD - video
 • Kodak foto CD
 • JPEG foto
 • MPEG4 s kodek DivX 4.12, 5.XX
 • MPEG4 s kodek XviD
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
 
Musím, ale upozornit na fakt, že si přehrávač neporadí s více typy přehrávaných formátů na jednom médiu. Po vložení ho začne prohledávat a jakmile narazí na nějaký z podporovaných formátů, považuje už zbylý obsah za totožný.
 
Příklad: Máte li na CD společně s filmem vypálený i obal na CD ve formátu JPEG, a při pálení CD byl JPEG na řadě před samotným filmem, označí přehrávač CD jako JPEG foto CD. Na film se už tedy nepodíváte. Můžete si ale prohlížet na televizi alespoň obal :o) Někde na internetu jsem četl odpověď výrobce na otázku, zda se tato chyba v příštím firmware vyřeší. Odpověď zněla: "Zřejmě to nebude v našich silách".
 

3. DVD, CD, MP3, JPEG

O DVD se nebudu zbytečně rozepisovat. Podporuje asi všechny běžné funkce, které známe z klasických DVD přehrávačů. Zde bych chtěl podotknout, že při troše hledání na internetu najdete patch, který z mechaniky udělá region free.
 
Po vložení klasického audio CD disku jsem zažil opravdu nečekané překvapení. Audio se přehrávalo asi poloviční rychlostí!!! Tato chyba se vyskytovala jak u lisovaných, tak u pálených CD. Naštěstí pomohl nový firmware.
 
Přehrává jak klasické CBR MP3 (zkoušel jsem až 192 kbps), tak VBR. Velkým nedostatkem je však nefunkčnost tlačítka pro přetáčení skladby. Zvolenou skladbu tak musíte poslouchat vždy od začátku. Stejně jako u CD můžeme zapnout náhodný výběr, či opakování. Ačkoliv má přístroj Ogg Vorbis ve specifikacích, CD s tímto formátem mi přehrávač nepřehrál. Medium označí jako MP3 CD, ale přehrávání nefunguje.
 
Při prohlížení JPEG obrázků do rozlišení PAL televizní normy je vše ok. Pokud ale načtete obrázek s rozlišením např. 600 x 1200, stane se občas to, že se obrázek buď jen zmenší nebo hůře rozhodí tzv. "aspect ratio". Tj. originální poměr šířky a výšky obrázku. U prohlížení JPEG můžeme aktivovat náhodný výběr a Slide Show. Ne však současně. Narozdíl od přehrávání videa působí statické obrázky poněkud roztřeseně. Na 100 Hz televizi se tento jev víceméně eliminuje.
 

4. MPEG4

K testu jsem připravil hromadu asi 200 CD s filmy v různých MPEG4 formátech. Když jsem je ale postupně projížděl programem GSpot. Zjistil jsem, že většina z nich je enkódována kodekem DivX 3.11. Přehrávač se současným firmware 2.6.5 tento kodek nepodporuje. Je to velká škoda, protože většina filmů na počítačích je "vyrobena" právě tímto kodekem. Jak se ale podařilo zjistit, není to způsobeno tím, že by tento kodek neuměl zpracovat již zmíněný čip. Firma KiSS technology se k tomu vyjádřila tak, že právě jedná o legalizaci použití DivX 3.11 dekodéru a mohla by tento kodek implementovat do nového firmwaru někdy v květnu. Toto vysvětlení se mi ale nezdá zrovna moc pravděpodobné ze dvou důvodů. 1 nelegální je pouze užívání DivX 3.11 enkodérů, ne dekodérů (doufám, že se nepletu) a 2. vyšší typy KiSS přehrávačů už tento kodek údajně zvládají. No, ať už je to jakkoliv, doufám, že firma vyjde zákazníkům vstříc a své sliby dodrží.
 
Ačkoliv jsem hledal opravdu usilovně, našel jsem pouze čtyři videa v DivX 4.12. Všechny fungovaly. Můžu tak s jistou dávkou opatrnosti říct, že tento kodek nedělá přehrávači problémy.
 
DivX 5.XX - firma uvádí, že podporuje tento kodek se všemi standardními funkcemi. Extra features jako jsou například GMC (Global motion compensation - pro lepsší zachycení pohybů kamey), QPel (Quarter Pixel - slouží k přesnějšímu zachycení pohybujících se objektů) tento přehrávač neumí. Vyzkoušel jsem tedy kodek DivX 5.03, který už obsahuje profily pro specifické DivX přehrávače (hanheld, portable, home theater, high definition). Ve skutečnosti kódování s GMC funguje, QPel opravdu ne. Doufám, že bude tato funkce podporována v dalším firmware, protože je právě tato funkce rippery hojně používána. S ostatními 5.XX filmy přehrávač fungoval. Doporučoval bych tedy při enkódování videa používat předem nastavené profily (Home theater), abyste se vyhnuli případné nekompatibilitě. Tyto profily mají totiž standardně QPel a GMC vypnuté.
 
XviD - jediné na co se můžete u tohoto kodeku spolehnout je, že bude fungovat naprosto nepředvídatelně. Ani po týdnu zjišťování jsem nepřišel na algoritmus, podle kterého si přehrávač vybírá, který film vám ukáže a který ne. Obecně lze říct, že nepojedou stejně jako u DivX 5.XX filmy s použitou funkcí QPel. GMC, stejně jako lumimasking a chroma motion podporovány jsou. Stalo se mi ale, že ačkoliv jsem udělal více filmů (divadlo Járy Cimrmana) ve stejném XviD kodeku a stejným způsobem, funguje pouze jeden z nich.
 
Snažil jsem se postupnou eliminací zjistit v čem je zakopaný pes:
 • nezáleží na názvu videa (diakritika) ani samotného CD (ISO nebo Joliet)
 • nezáleží na tom, jestli je na CD jen film nebo více souborů
 • nezáleží na rozlišení videa ani na FPS
 • nezáleží na datovém toku
 • a dokonce ani na tom, jestli pijete kafe nebo čaj
Zkoušel jsem nespočet důvodů, proč zrovna tohle video jede a tohle ne, ale nepřišel jsem na to. Hádám, že problém bude právě v použití QPel.
 

5. Titulky

Hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza. Pro ČR naprosto nepoužitelná funkce. Pustíte si film a kocháte se z pohodlného sledování vašeho oblíbeného filmu i s titulkama... ejhle... ??? Copak to je? Proč tam ta věta zůstala? Mačkám, přetáčím, vypínám ... nic :o(
 
Softweráři u KiSS technology nějak pozapomněli, že jsou státy, kde používají háčky a čárky. Jakmile přehrávač u titulkového souboru (samosebou musí mít stejné jméno jako film) narazí na první slovo s diakritikou, titulky zamrznou a věta tam už nadobro zůstane. Film jede dál, přehrávač je ale "zamrzlý" a nejde vůbec ovládat. Dokonce ani přímo na panelu přístroje. Pomůže jen vypnout a zapnout přístroj.
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
při zamrzlém přehrávači vám nepomůžou ani tato tlačítka přímo na přístroji

6. Závěr

Nakonec zkusím shrnout všechny postřehy, které jsem stačil za těch pár dní s přehrávačem pochytit. Ze začátku jsem byl mile překvapený decentním, ale velice příjemným vzhledem. Pak jsem ale našel dálkový ovladač, který je s ergonomií hodně let pozadu. Dále jsem měl radost, že jsem si mohl na TV pustit mé oblíbené nagrabované Simpsny a South Park. Přístroj má opravdu úctyhodně kvalitní obraz obraz. I video, které na počítači vypadá poměrně mizerně (kostkuje, flekatí apod.), vypadá po průchodu přehrávačem srovnatelně s klasickým TV vysíláním.

Pokud není video v nativním PAL rozlišení, můžete pro vyplnění celé obrazovky použít funkci ZOOM. Nabízí se volba 100, 125, 150, 175, 200, 300 a 400%. Dokonce i videa zvětšené na 300% vypadají stále dobře, což se u počítače rozhodně tvrdit nedá. (Pokud nepoužíváte nějaké postprocesingové programy jako např. ffdshow filter apod.)

 
Po obrazové euforii, následovalo zděšení, když jsem si asi 200 zkušebních CD rozdělil na hromádky hraje a nehraje. Největší problém byl totiž v tom, že je opravdu VELKÁ většina filmů právě v kodeku DivX 3.11 a tento trend bude zřejmě ještě nějaký ten pátek trvat, protože i dnes ho ještě hodně lidí používá.
Nakonec mě ale uklidnil fakt, že filmy v DivX 4.12, 5.XX a XviD (bez QPel) opravdu fungují a výrobce slíbil v brzké době podporu i DivX 3.11.
 
Upgrade firmware je velice jednoduchá záležitost. Stáhnete si novou verzi z webu výrobce ve formě iso. To si pak vypálíte například v Neru. Vložíte CD do přístroje, vypnete, zapnete a postupujete podle pokynů.
 
Za zmínku určitě stojí fakt, že ačkoliv je v menu volba televize 4:3 a 16:19, druhá možnost ve skutečnosti nefunguje. Pokud máte širokoúhlou televizi, musíte si obraz ZOOMem roztáhnout do plné šířky televize 4:3 a zbytek obrazu pak roztáhnout pomocí ZOOMu vaší televize. Po chvíli hraní se to ale jistě každému podaří.
 
 
+přéhrává MPEG4, JPEG a MP3
+snadný upgrade fimwaru
+excelentní obraz i u nepovedených kompresí
-neumí DivX 3.11 (snad zatím ?)
-cena (cca 11 000,- Kč s DPH)
-absence DD dekodéru
-nepovedené dálkové ovládání
-nedoladěné titulky (diakritika)
-přetáčení funguje jen u DVD a audio CD (u MPEG4 se lze pohybovat pomocí tlačítka search, kde zadáte přímo časový okamžik, na který se chcete dostat. U MP3 nelze přetáčet vůbec)
 
 
KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
Současný firmware 2.6.5

KiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivXKiSS DP-450: stolní DVD s podporou DivX
Firmware s podporou DivX 3.11 a s plnou podporou češtiny (pokud se tedy výrobcům tato implementace podaří).

Poznámka: K dispozici je již firmware 2.6.6. s podporou DivX 3.11.

www.kiss-technology.com, www.kiss-technology.cz 
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
19.4.2003 10:29:40   0.0.0.xxx 4650
Jaký smysl má hodnotit něco, co není a možná ani nebude implementováno. A pokud bude, bude to již jiný přístroj s možná jinými vlastnostmi chybami? Proto bych preferoval pouze první hodnocení vztahující se k reálnému přístroji. Vždyť i Trabant by mohl být i dnes autem roku, jen kdyby měl výkonnější a tišší motor...
19.4.2003 11:28:37   0.0.0.xxx 5349
Jenomže do trabantu ti zadáčo nikdo novější motor nedá, docela znatelný rozdíl. Ale k věci, takovéhle zařízení je ještě dooost nevyladěné, docela by mě to sralo, to je jako mít video, které má problémy, o to nikdy nebude pořádný zájem.

Chtělo by to jednou standardizovat například novější formát DivX-VideoCD, ne tam mít furt nějaké vývojové verze. Je to pak jak MP3 přehrávače, problémy, problémy a problémy.

Ale tuhle věcičku bych bral 8-)
19.4.2003 22:24:21   0.0.0.xxx 4849
Nevim jestli si nekdy ten prehravac videl v realu a nebo dokonce pouzival ale ja jo. Plne se ztotoznuju s hodnocenim. Za momentalnich podminek je to jen predrazeny krap ale pokud se jim podari vyladit FW tak to bude celkem dobra limuzina Otazkou je jestli se jim to nekdy podari doladit a dokud se jim to nepovede tak neminim investovat tolik tisic do velkeho "mozna to pozdeji bude fungovat".

Jo a jeste. to ze filmy vypadaji dobre neni zpusobeno superkvalitou zmineneho vyrobku ale mizernosti televize. Zkuste si pripojit TV k pocitaci a pracovat na ni, pokud to neni plazma nebo LCD tak zistite ze i ta nejhrubsi hrana vypada ka obrazovce jako "nezny obloucek"
19.4.2003 23:00:16   0.0.0.xxx 4649
podle té recenze teď nepřehraje 95% video cd a ten zbytek se zasekne u titulků -to teda fakt nevím,k čemu to je
tu zbytečně obří velikost ani radši nevidím...
20.4.2003 00:57:53   0.0.0.xxx 4549
Nějak nechápu tu poznámku o šířce. Nevím jaký hifi komponenty používá autor, ale standardní šířka je 435mm a tohle má 430mm takže určitě není širší.
20.4.2003 08:48:31   0.0.0.xxx 4849
Abych pravdu rekl, srovnaval jsem to pouze s velikosti videorekorderu. Myslim, ze na ne (pod ne) si ten prehravac vetsina lidi postavi. A ty jsou opravdu o dost uzsi nez tenhle prehravac.
20.4.2003 10:23:15   0.0.0.xxx 4747
zbastlenej z normalnich komponent. Na co za to solit, to je lepsi si postavit tichy PC s TVOut, SB Live nebo Audigy, repro5+1, koupit dalkac ATI Remote Wonder a je to hotovy. Na tom se prehraje vsechno, no koneckoncu to tak mam doma a plna spokojenost. Misto upgradu firmware si stahnz novy XVid a mam to


Ja to nechapu. Mimochodem v Levelu byla recenze taky na tenhle pristroj a tam si chyby s ceskejma titulkama nevsimli.
20.4.2003 14:11:02   0.0.0.xxx 4647
Výroba podobných přístrojů je jen velký experiment. Prostě se budeme muset smířit s tím, že norma je holt norma a tou je (a dlouho bude) MPEG-2, jako pro TV vysílání, tak pro DVD. MPEG-4 na to holt není připraven, a řešit X různých kodeků a Y různých rolišení obrazu je hovadina. Nechť tedy přidávají nestandardní funkce do přístrojů (jako MP3 apod), pokud to je zvládnuté.
20.4.2003 17:32:00   0.0.0.xxx 4747
Videa mají většinou menší šířku, ale jak který, třeba u Panasonicu mají všechny videa standardní "hifi" rozměr, stejně tak jako snad všechny DVD. Vyjímka jsou tak spíš ty videa který jsou užší. Pokud má někdo nábytek kam se to nevejde tak má celkem smůlu protože nic jinýho než klasický video "nestandardních" rozměrů tam už nenarve.
21.4.2003 09:19:12   0.0.0.xxx 4750
Apropo, ta chyba s titulky je častá i u digi. SAT přijmačů. Při srážce s českými titulky se to chová stejně. Že by autoři od sebe opisovali kód? :-) Jak je to s chráněnými audio CD, přehraje nebo ne?
Také si myslím, že u těchto zařízení nad 10 kKč by měl být i samozřejmostí digitální video výstup na Firewire a DD/DTS dekodér!
21.4.2003 09:43:57   0.0.0.xxx 4862
Tipuji, že ne, jelikož základem je klasická počítačová mechanika.
21.4.2003 13:52:32   0.0.0.xxx 5046
Co je minimalna konfiguracia takehoto prehravaca?
21.4.2003 15:45:40   0.0.0.xxx 4748
on nějaký přístroj (DVD přehrávač, dig. SAT přijímač) má firewire? Nemá. Myslím že hodně firem (zejména producentů děl) bude proti;-) S dekodérem DD&DTS - řek bych, že standardem je spíš dekodér v zesilovači. A ti co nemají zesilovač si stějně pouštěje jen stereo přímo do TV...
21.4.2003 18:03:47   0.0.0.xxx 4847
No jo, jenže tam měli starší verzi a ta titulky nepodporovala vůbec!
21.4.2003 18:57:23   0.0.0.xxx 5050
jj, p5esn2 tak to je. K čemu tohle, když si jde za menší peníz postavit supertiché PC jen na filmy a mp3....
21.4.2003 19:13:23   0.0.0.xxx 4549
No ja bych to videl na 1Ghz duron,128MB ram, desku nejlip s integrovanou grafikou, SB LIve!5.1, nejakej 1GB disk pro start OS (kdybys chtel ale i pres TV-IN nahravat z TV pres video tak vetsi), case (samo co nejtissi zdroj a vetrak na procik a samosebou tu DVD Toshibu1712, dalkovy AtiTV Remote. Case si muzes udelat sam, tlacitka nepotrebujes, mas prece dalkac, nevim ja kdo, ale ja jsem tlacitka na videu nepouzil co ho mam. A mas to 1000x lepsi a flexibilnejsi.


21.4.2003 19:14:21   0.0.0.xxx 4747
)
21.4.2003 19:20:25   0.0.0.xxx 4548
potrebujes grafiku integrovanou, nebo kartu s TV-Out, ale to je jasny
21.4.2003 19:24:54   0.0.0.xxx 4746
staci udelat upgrade codecu a funguje to naveky a s cimkoli, muzes si na to prohlizet i ty obrazky, pripojit internet (i kdyz na televizi je to teda sila ), prehravat audio v jakymkoli formatu, nasadit na to emulator SegaMegadrive a mastit Sonica atd atd atd
21.4.2003 22:53:59   0.0.0.xxx 6450
S tim firewire u stolnich pristroju je to trosku jinak. Napriklad DVD player Pioneer DV-757Ai a nebo VA receiver Pioneer VSA-AX10i firewire maji. Toto slouzi pro prenos komunikacniho i zvukoveho digitalniho signalu a to take konecne pro DVD Audio a SACD.
22.4.2003 07:42:17   0.0.0.xxx 4948
Autor má patrně takovou tu krabici vše v jednom říká tomu hifi- věž no a toto je trochu větší že).
22.4.2003 15:40:30   0.0.0.xxx 4648
No ono v tom levelu si ji nevsimli proto, ze s verzi fw kterou u toho meli to neprehravalo zadny tytulky :-)
22.4.2003 17:04:41   0.0.0.xxx 4947
hehe...duron 1Ghz a ticho????? s'upad, ne? Tak 1,1Ghz celer tualatin A PODTAKTIT!!!!
22.4.2003 17:59:37   0.0.0.xxx 4846
Samozdrejme tam melo byt "AV" receiver.
22.4.2003 20:56:18   0.0.0.xxx 4547
titulky a ne TYTULKY ... boze ..
23.4.2003 00:59:28   0.0.0.xxx 4848
Ja jsem to porovnaval s videem Panasonic (je to strhac ktery byl pred 3 lety nejvyssi Panasonic na trhu takze se mi nezda ze by byl podmerecny ale AV zesik ma stejne rozmery ) a ten Kiss je o dobre 4 Cm vedsi takze nejak nevim nenapadlo me to zmerit ale kde jso napsane ty rozmery toho prehravace Kiss ? ja jsem je nemohl najit. Jo a standartni sirka neni zrovna nijak extremne dana. Treba DVD prehravace Marantz mivaji 440mm takze je to takove... ona ta sirka asi nebude podle nejakeho IEEE ale zmensit by ten prehravac mohli kdyz je tam tolik mista, alespon by to potvora nestalo tolik penez za nic
Maximalne me napada ze by se ke me dostal nejaky predprodejni vzorek ( uz je to nekolik mesicu zpatky) ale to se mi nezda pravdepodobne. holt asi mam nejake malutke kompnenty ( nevite nekdo kolik meri zesik Marantz SR7300B/G ? tak od toho to bylo tak o 4 cm vedsi)
Patrik
P.S. poznamka o tom ze to autor srovnaval s hifi vezi me docela pobavila. kdyz jsem se tak dival tak oproti microsystemu je to tak 3x vedsi takze poznamenavat ze je to srovnavane s timhle je docela zabavne, oproti tomu je vsechno obrovske a obemove se vejde do pristroje cela vcetne jedne a neco bedny .( a klasicka vez je taky o pekny kus mensi ale to si netroufam odhadnout , zadnou doma nemam )
23.4.2003 01:02:55   0.0.0.xxx 4846
uz usinam. preklepl jsem se to video je strihac, proste strihove video s rotacni mazaci hlavou a dalsima udelatkama ktere se pouzivaji pri strihu filmoveho materialu na kazetach ( kdyby nekdo nepochopil )
26.4.2003 08:36:15   0.0.0.xxx 4946
Když si pustí nějakej kvalitní MPG4 film a pustí kvalitní postprocessing,tak by to nemuselo stíhat. Mě na D850 utíkal zvuk od obrazu.

Spíš bych to viděl na AXP 1700+ ThBr, snížit napětí tak, aby byl systém stabilní a možná to uchladí i pasiv, nebo velice pomaloběžný větrák. Dál desku s nForce2 MCP-T a IGP s TV-out (doufám, že taková je O-)). Má integrovánu zvukovku kvality mezi Audigi a Audigi2, 5+1 výstup a hlavně Dolby Digital dekodér. Pokud by se nenašla deska s IGP a TV-out,pak jen s SPP a koupit GK do slotu. I tak by to vyšlo velice hezky!

A talčítka bych vyved... tvrdej reset se někdy hodí :-)

Jinak s ostatním souhlasím ;-)
26.4.2003 10:05:12   0.0.0.xxx 5048
Ja myslel pretaceni, play atd. ty nejsou na case potreba. JInak procesor samozrejmne co nejlepsi, ale 1GHz je pokud se nepletu minimum pro DivX 5 . No a kdyz uz bych byl v tom, tak jeste bezdratovou klavesnici a mys a mam stroj, na kterym muzu co se vsemoznejch videi, muziky, obrazku tyce, podniknout cokoli
1.5.2003 07:56:10   0.0.0.xxx 4745
docela lituju vsechny ne-PC lidi, kterym nezbyva nez kupovat takovehle osekane PC s velice omezenou flexibilitou.. vzdyt jak snadne je postavit nejakej peknej tichej comp do microATX formatu - Athlon tbred 9*166.6 = 1.5GHz pri smesne voltazi, na to poradnej chladic s ventilatorem s tichyma loziskama tocicim klidne jen 1000rpm, grafika levny Radeon 9000 s integrovanym spickovym TVout, pokud nekdo potrebuje analogove audio vystupy, da se poridit skvela zvukovka jako napr. M-Audio Revolition 7.1, pokud si vystaci s dekodery v receiveru (drtiva vetsina), pak staci S/SPDIF vystup z onboard zvukovky, k tomu pridat nejakou pamet, staci obyc 256M DDR, jednoplotnovy disk Barracuda IV 40G, trochu si vyhrat se zdrojem a stahnout mu otacky ventilatoru opet na nejakejch 1000rpm, no a jako mechaniku trebas tu Toshibu, zpomalenou sw na minimalni potrebnou rychlost pro prehravani... a super prehravac je na svete
5.5.2003 09:24:48   0.0.0.xxx 4647
ano ano, ale nema to RGB-out. To je jediny a hlavni problem tohoto reseni.
27.4.2004 09:21:31   0.0.0.xxx 4749
Prosim poradi mi nekdo , nebo posle mi nekdo Firmware s podporou dvou znakovych sad Iso + Windows, a s podporou vetsich fontu. Na strankach http://www.acomp.cz/kiss/cz/ jedna se asi o firmware 2.8.0-A1CZ ale tam jim ten odkaz zatim nefunguje. Predem dekuji za pomoc


Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.