Hlavní stránka Multimédia Elektronika Typologie kupujících hardware
Typologie kupujících hardware
autor: Michal Rybka , publikováno 21.6.2008
Seznam kapitol
1. Typologie kupujících
2. Škudlil realista
3. Kutil Tim
Typologie kupujících hardware

Lidé jsou různí - a jejich různost je popisována různými formami typologií. Takovou typologii můžeme najít i u zákazníků, kteří si přicházejí koupit hardware. Následující typologie je, tak řečeno, okoukaná z praxe a neklade si nijak za cíl vyčerpávající popis všech kategorií. Přesto je, řekl bych, poměrně zajímavá.


PC tuzer

Přestože se tento server jmenuje "PC tuning", osobně neznám absolutně nikoho, kdo by prováděl skutečný PC tuning (joro: no, myslím, že mistr Rybka má v tomto odstavci na mysli spíše tzv. "tuzing" - "kolotočové", často kašírované úpravy bez vlivu na výkon a užitné vlastnosti počítače - proto navrhuji, abychom tomuto typu říkali nikoliv PC tuner ale "PC tuzer"). P.S. Jeden z klíčových dokumentů automobilového tuzingu najdete zde.

Typologie kupujících hardware
A název? Přece Škorrari Temešvár!

Typologie kupujících hardware
Čím víc výfuků, tím větší raketový efekt...

Typologie kupujících hardware
Zařízení zvané MHC (Multifunctional Head Cutter) - zde ekologické provedení...

Vím o mnoha (úspěšných, nebo méně úspěšných) ladičích a přetaktovávačích počítačů, ale naprosto o nikom, kdo by si dobrovolně vyměňoval v PC obyčejné větráky za svítivé a dovnitř si montoval barevné zářivky. Takoví lidé, alespoň soudě podle internetu, nepochybně existují, ale podle všeho jsou vcelku vzácní. I prodejci mi potvrdili, že se sem tam najde někdo, kdo si postaví líbivý, stylový počítač, ale osoby, které by si "tunily" počítač stejně, jako jsou postpubertální majitelé Škody 120, snažící se konvertovat onu samohybnou popelnici na ukrutně řvoucí neónovou diskotéku, téměř neexistují. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
400 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 180Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.