Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Tipy na vánoční dárky: Jaké hry koupit pod stromek?
Tipy na vánoční dárky: Jaké hry koupit pod stromek?
autor: Lucie Jiříková , publikováno 17.12.2015
Tipy na vánoční dárky: Jaké hry koupit pod stromek?

Patříte mezi nešťastníky, kteří ještě nemají pokoupeny všechny vánoční dárky? Nebo byste si snad chtěli udělat radost sami? Potom se inspirujte naším vánočním článkem, v němž vám dáme tipy na perfektní dárky pro vášnivé hráče.


Spousta lidí považuje Vánoce za nejhezčí období roku. Jenže všichni se shodneme na tom, že typický předvánoční shon je stresující a otravný. Venku jsou nepříjemné plískanice, lidé pořád někam pospíchají a v obchodech se stojí nepříjemné fronty. Nehledě na to, že je třeba vybrat všem blízkým ten správný dárek.

Sice je nad mé síly zařídit, aby se venku rozsvítilo sluníčko, případně aby v obchodě bylo málo lidí, s dárky vám ale poradit můžu. Alespoň co se týče videoher.

Pokud tedy ve svém dosahu máte vášnivého hráče, tak si tento článek bedlivě přečtěte. Najdete v něm výběr her, které by zapálenému videohernímu fanouškovi ve sbírce neměly chybět.

V porovnání například se stolnímu počítači nebo notebooky jsou hry poměrně levnou záležitostí, proto jsem se nesnažila vybírat z těch vyloženě levných (i když pár jich ve výběru také najdete). Zaměřila jsem se na velké tituly zajímavé sběratelské edice. Obvykle se totiž jedná o verze, které dokážou velmi potěšit, ale hráči si je sami jen tak nekoupí.

Tipy na vánoční dárky: Jaké hry koupit pod stromek?

V kategorii hry je každoročně přetlak, proto jsem se zaměřila především na novější hry. A to ještě navíc pouze ty hry, které lze koupit i v krabici. Samozřejmě nic vám nebrání v tom, abyste navštívili obchody jako key4you.cz nebo muve.cz a hry zakoupili v digitální distribuci. Jenom se předtím ujistěte, že obdarovaný hry v digitální distribuci nepovažuje za méně hodnotný dárek, jak to u některých lidí stále ještě bývá zvykem.

Hry ve výběru jsem pro větší přehlednost seřadila podle žánrů (například strategie, adventury, RPG hry). Ke každé hře jsem potom přidala údaje o jejím průměrném hodnocení i odkaz na seznam recenzí na Metacritic. O hře si tak můžete udělat lepší přehled. Nakonec přidávám ještě údaje o nejnižší ceně, za níž se zmiňovaná položka dala koupit na českém trhu k 16. 12. 2015. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
46 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.