Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Dead State: originálnější než Wasteland 2
Dead State: originálnější než Wasteland 2
autor: Lucie Jiříková , publikováno 22.12.2014
Dead State: originálnější než Wasteland 2

Bylo pro vás hra postapokalyptické RPG Wasteland 2 vrcholem letošního herního roku? Potom nám dovolte seznámit vás s jeho menší a skromnější konkurencí, která vznikla rovněž díky Kickstarteru a která vám nabídne podobnou porci zábavy a k tomu jako bonus navíc i zajímavé nápady. V naší podrobné recenzi se dozvíte víc!


Když jsme se na začátku podzimu dočkali oficiálního pokračování Wastelandu s názvem Wasteland 2, mysleli jsme si, že se nic lepšího tento rok k milovníkům postapokalyptické klasiky už nedostane. Na další zajímavý kickstarterovský projekt, který na rozdíl od Wastelandu 2 neměl v zásobě žádné licence a ani šikovné marketingové pracovníky, jsme však zapomněli, a to i přesto, že, hodnoceno zpětně, vypadal také velmi nadějně.

Výsledkem projektu je postapokalyptické RPG Dead State. To nyní najdete na Steamu ve finální podobě a poté, co jsem jej hrála, musím říct, že Wastelandu 2 úplně v pohodě konkuruje. Dead State se přitom také hlásí k herní klasice v té nejčistší podobě a přináší mnoho zajímavých nápadů, které i přes zastaralejší technické zpracování působí svěže.

Ještě než se vrhneme na obsah samotné recenze, zmíním některé faktické informace. Za Dead State stojí vývojáři z nezávislého studia DoubleBear Productions, což vám asi nic neřekne, protože vzniklo právě kvůli vývoji Dead State. DoubleBear Productions si v roce 2012 na Kickstarteru řeklo o 150 000 dolarů, načež jim přispěvatelé nadělili jednou tolik.

Vývoj hry trval něco přes dva roky, přičemž zbývající peníze autoři vybrali skrze předběžný přístup. Je to tedy jedna z mála těch her, které se po Early Access už dostaly mezi hráče dokončené.

Dead State: originálnější než Wasteland 2

Pokud vám k rozhodnutí o koupi nebude stačit dnešní recenze, můžete si počkat na DEMO hry, které studio připravuje vedle soustavného patchování stávající verze.

Více informací se o Dead State můžete dozvědět také na příslušné kickstarterovské stránce a na oficiálních stránkách hry Dead State. A teď se konečně pusťme do recenze. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
58 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 19.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.