Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky
MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky
autor: Tomáš Šulc , publikováno 9.7.2013
MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky

Po odmlce se na monitory počítačů vrací licencovaná hra série MotoGP. Postavena je na zbrusu novém herním enginu, který kromě slušného fyzikálního modelu nabízí také pěknou grafiku. Kvalit nedávno vydaného Gridu 2 sice nedosahuje, přesto je ale nač koukat. Hardwarové nároky jsou rozumné, s průměrnou sestavou nebudete mít problém.


MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky

Italské herní vývojářské studio Milestone S.r.l. nepatří mezi nejznámější. Nejde přitom o žádného benjamínka. Založeno bylo už v roce 1996 a na svém kontě má více než dvě desítky titulů. Již od svého založení se vývojáři z Milestone zaměřují na závodní počítačové hry. Starší hráči si tak možná vzpomenou na herní série jako Screamer nebo Superbike (zkráceně SBK, oficiální licencovaná hra).

V posledních letech se Milestone věnují především vývoji závodních rally her s oficiální licencí WRC. Nejnovějším dosud vydaným titulem je WRC 3 World Rally Championship. Kvalita těchto her je ovšem většinou pouze průměrná a popularita u hráčů velmi nízká.

MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky

Kromě výše zmiňovaných titulů vydali Milestone v letech 2007 a 2008 oficiální hry pro silniční motocyklové závody MotoGP. Vývoj herní série MotoGP však následně přešel ke konkurenčnímu studiu Monumental Games a na několik let zmizel z platformy PC. Vrací se až nyní s MotoGP 13 opět z dílny Milestone S.r.l. Kvalita hry je přitom příjemným překvapením. Byť nejde o hit, který by uchvátil každého hráče napříč všemi žánry, pokládám aktuální hodnocení průměrných 72 bodů na serveru Metacritic za slušný výsledek (odkaz vede na Xbox 360 verzi, PC zatím nemá dostatek hodnocení).

MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky

Technicky se hra od starších titulů studia Milestone výrazně odlišuje. Sami vývojáři uvádějí, že pro MotoGP 13 vyvinuli zcela nový herní engine. Jakékoliv další informace se mi bohužel nepodařilo zjistit a dále proto uvádím jen své osobní dojmy. Zpracování motorek a jezdců se mi velmi líbí. Zmínit musím především animace různých způsobů naklánění jezdců v zatáčkách. Kde naopak hra trochu ztrácí, je zpracování okolí tratí a počasí. Ačkoliv lze závody jezdit i za mokra nebo deště, jejich vizuální podání se třeba s herní sérií F1 nemůže vůbec rovnat.

MotoGP 13 — kvalitní závody s nízkými nároky 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.