Hlavní stránka Multimédia Flash a MP3 Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100
Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100
autor: Jiří Masojídek , publikováno 12.1.2007
Seznam kapitol
1. Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100
2. Displej a ovládání
3. Přehrávání hudby a videa
4. Technické údaje, zhodnocení a závěr

Společnost Kingston, která je známá především výrobou pamětí všeho druhu, uvedla před Vánoci na náš trh novinku ve svém sortimentu, multimediální přehrávač za velmi příznivou cenu. Poradí si prý nejen s hudebními soubory, ale také s videem, textovými dokumenty a obrázky. Jak přehrávač obstojí v testu?


Společnost Kingston, která je známá především výrobou pamětí všeho druhu uvedla před Vánoci na náš trh novinku ve svém sortimentu, multimediální přehrávač za velmi příznivou cenu. Poradí si prý nejen s hudebními soubory, ale také s videem, textovými dokumenty a obrázky. Jak přehrávač obstojí v testu?

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Za krabici bych pánům od Kingstonu připsal ihned první plus. Je vcelku bytelná, vyvedená ve velice střídmém stylu, s maximem potřebných informací o přehrávači, jako jsou parametry, podporované (a tedy přehrávané) formáty souborů, seznam příslušenství, ale i hardwarové požadavky na počítač. V neposlední řadě krabice poskytuje také pohled na samotný přehrávač.

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Po vybalení z krabice na vás vypadne vcelku bohaté příslušenství. Kromě samotného přehrávače jsou to stereofonní sluchátka (o jejichž kvalitě je jedna z dalších částí článku), kabel sloužící jak pro datovou komunikaci, tak pro nabíjení vestavěného akumulátoru, dále kabel pro USB host, line-in kabel, stručný český a anglický manuál, silikonový ochranný obal, šňůrku na krk a v neposlední řadě také CD se softwarem.

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Samotný přehrávač jistě překvapí „velkým“ displejem s úhlopříčkou 5 centimetrů (2“), který se nachází v centrální části přehrávače. Kolem něj je rozmístěno poměrně velké množství ovládacích prvků, o jejichž funkci se zmíním v další části článku. Přístroj je vyveden v pěkném designu z pevných plastů, nikde nic nevrže, tlačítka mají příjemný stisk a nevyklají se. Bohužel, materiál materiál použitý na přední část přehrávače je lesklý, takže je na něm vidět jakýkoli otisk prstu.

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Na levém boku je pod gumovou záslepkou ukryt konektor pro datový kabel, na stejném místě na pravém boku je slot pro paměťovou kartu typu mini SD.

Levná zábava na cesty - Kingston K-PEX 100

Seshora najdeme kromě tří tlačítek také dva 3,5 mm female konektory, jeden pro připojení externích sluchátek, druhý jako audio vstup Line-in.


Na dolním okraji přehrávače najdeme poutko pro šňůrku, tlačítka pro ovládání hlasitosti a také posuvný ovladače funkce HOLD. Celá zadní strana je určena pro vestavěný mono reproduktor. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
299 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 138.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.