Hlavní stránka Návody Úpravy: přetaktování Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem
Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.9.2009
Seznam kapitol
1. Úvod - Na Core i5 jedině s LN2
2. Představení hardware a software
3. Přípravy a přetaktování
4. Závěr
Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem

Uvedení procesoru Intel Core i5 750 a desek pro patici LGA 1156 nás rozhodně nenechalo chladnými. Protože nejen prací živ je počítačový nadšenec, uspořádali jsme malou soukromou neděli s přetaktováním. Vybavili jsme se důkladně, hlavně tekutinami všeho druhu. Počasí ten den bylo nádherné a my měli jen ty nejvyšší ambice.


Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem

V České republice je zájem o extrémní taktování malý, což je zřejmě zapříčiněno malou tradicí této činnosti, ale také velkými finanční náročností. Ničit hardware, kupovat kapalný dusík a měděné komíny na chlazení je zkrátka hodně drahá legrace. My ale stále budeme průkopníky a propagátoři této činnosti. Extrémní přetaktování nás baví a jinak tomu nebylo ani minulý víkend v Liberci.

S přetaktováním současných procesorů Core i7 má jistě mnoho z vás už zkušenosti a víte, že taktování není v zásadě nic složitého. Společnost Intel v minulých dnech uvedla na trh svoji novou mainstreamovou patici LGA 1156 využívající čipové řady Intel P55. Ve střední a vyšší střední třídě se proto pomalu zabydlují procesory řady Core i7 800 a Core i5 700. Se vzduchovým chlazením tyto procesory dosahují excelentních výsledků, nasnadě tedy byla otázka, jak si povedou pod bodem mrazu. Po krátké domluvě se zkušenými matadory z hardOCzech týmu (bagr_001 a godzzila) nebylo o čem diskutovat, pokusíme se jako první v České Republice přetaktovat pomocí LN2 procesor s jádrem Lynnfield. Na mušku jsme si vzaly nejlevnější model Intel Core i5 750.

Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem

Problém nebyl ani se sháněním základních desek. Tímto musíme velice poděkovat českému zastoupení společnosti Asus, které desky rychle a ochotně dodalo. Taktovalo se na základních deskách P7P55D EVO a P7P55D Premium. Akce se konala v neděli 20.9.2009 a sraz jsme měli po osmé hodině ranní. Vybavili jsme se důkladně, hlavně tekutinami všeho druhu. Počasí ten den bylo skutečně nádherné a my měli jen ty nejvyšší ambice. Po krátkém seznámení a nezbytném občerstvení jsme se mohli dát do práce.

Přetaktování Core i5 750 s kapalným dusíkem 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
84 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 36.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.