Hlavní stránka Návody Úpravy: modding ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers
ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers
autor: Jan Štěpánek , publikováno 3.12.2009
ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

Co byste udělali, kdyby Vám někdo poslal novou hliníkovou skříň za tři tisíce a k tomu další hardware? Mě nenapadlo nic lepšího, než tu case jednoduše rozřezat. Říkáte si, že jsem se teď asi zbláznil! Ale ten, kdo byl na letošním Digitexu v Brně, už asi začíná chápat. Chcete vidět, jak vznikala skříň s přezdívkou ASUSevolution?


Někdy koncem léta mi tak najednou zvoní telefon a ozve se manager Asusu, že by potřebovali upravit nejnovější verzi Venta na Digitex. Po nějaké té debatě mi bylo řečeno, že mám tento poměrně zajímavý kus hliníku decentně poupravit ve stylizaci Asusu pro předvedení nějakých novinek na poli počítačových komponent. Prostě nic velkého, jen decentní úpravu.

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

No řekl jsem si, proč ne? Nějaký ten čas jsem čekal, než mi byla doručena case, pak ještě chyběly další komponenty. V průběhu tohoto času navíc byla upřesněna stylizace, kdy se do hry dostává logo, v jehož pozadí stojí nejnadupanější herní hardware současnosti. No nemůže to být žádné jiné, než Republic of Gamers (ROG).

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

ASUS tedy chtěl, abych se snažil vycházet z tohoto loga a maximálně jej propojil se stylem upravovaného Venta. Upřímně říkám, že jsem byl za toto určení rád, protože již dlouhou dobu jsem dokonce i sám uvažoval, že bych v tomto stylu nějakou tu case postavil. Ono zmiňované logo mi totiž nějak utkvělo v paměti a přišlo mi velice atraktivní a velmi vhodné pro potencionální stylizaci. Po brouzdání na internetu jsem taktéž zjistil, že tatáž myšlenkou jsem se nezabýval pouze já, ale ve světě už několik skříní v podobné stylu bylo. Rozhodně jsem však nechtěl nikoho kopírovat, takže uvidíme, jak to nakonec dopadlo…

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

Mezi dalším dodaným hardware byla také tzv. OC Station ze série ROG, což je vlastně takový multifunkční panel pro snadnější přetaktování desek právě z herní řady Republic of Gamers, jež je vybaven dokonce 3,5“ LCD displejem a jeho čelo je výklopné pro snadnější ovládání.

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

Propagační foto ASUS OC Station ROG Controlleru.

Dlouhou dobu jsem tedy zvažoval právě inspiraci v designu tohoto panelu. Žádný z nápadů však nebyl natolik konstruktivní, abych přešel k jeho realizaci. V této fázi jsem dokonce ještě neměl ani název projektu, jež dnes tak zdobí nadpis článku. Až právě slovíčko „evoluce“ mě dovedla až ke konečnému nápadu. Pokusím se teď tak nějak v jednoduchosti převést na papír své myšlenky. Pevně však doufám, že vás – čtenáře už tyto řeči nějak zásadně nenudí.

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

Ale k věci – když totiž ASUS uvedl, že chce prezentovat své nejvýkonnější produkty, chtěl jsem postavit case, která se už na první pohled bude s touto politikou ztotožňovat. Bylo mi tedy jasné, že zase nemůže jít úplně o uzavřenou case, aby žádnou škvírou nebylo vidět do jejich útrob. Na druhou stranu jsem ale nechtěl zůstat u standardní koncepce, tedy okno v bočnici a konec. A když už tedy mluvíme o nejvýkonnějších komponentách, musíme si uvědomit, že i ony za sebou mají nekompromisní vývoj, který vlastně probíhá stále a bez přestávky. Stejný hardware, jež bude dnes prezentován jako vrchol výkonu, bude za několik týdnů standardem a za několik měsíců už spíše podprůměrem. A právě toto by měla ASUSrevolution komunikovat – na jedné straně to je sice velmi kvalitní, ale pořád standardní počítačová case, jež se v jediném okamžiku mění podivnou silou v něco nového, něco exkluzivního. Prostě evoluce!

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

K tomu snad již netřeba dodávat dalších informací. Věřím, že ten, koho volba této stylizace zajímala, si předcházející text pročetl, ten, koho už nudil, jednoduše přešel na stranu následující. A já se tam v tuto chvíli dostávám také, jelikož začínáme řezat!

ASUSevolution - skříň podle Republic of Gamers

Velmi rychle načrtnutý nákres, jak by vlastně case asi měla vypadat (jedná se pouze o concept). 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
230 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 111Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.