TCL MoveTime Family Watch: chytré hodinky pro děti
autor: Mirek Kočí , publikováno 18.4.2018

Hodinky dokážou monitorovat aktuální polohu dítěte a zobrazovat ji v chytrém telefonu rodičů. V Česku jsou exkluzivně v nabídce mobilního operátora Vodafone za cenu 3 777 Kč s DPH.

TCL MoveTime Family Watch umožňují rodičům být neustále v kontaktu s jejich malým dítětem, i když jsou v práci nebo doma a jejich ratolest zase ve školce nebo škole. Barevné hodinky s dětským designem se dají snadno propojit s jakýmkoli smartphonem s operačním systémem Android nebo iOS (Apple).

Pomocí technologií GPS, GSM a WiFi monitorují Family Watch přesnou polohu dítěte, a to jak v otevřených prostorech, tak uvnitř budov. Zároveň fungují podobně jako mobil, takže dítě může z hodinek volat na přednastavené kontakty. Jeho rodiče se zase mohou dovolat potomkovi, nedovolá se mu však už nikdo, kdo není v přednastaveném telefonním seznamu hodinek.

K dalším funkcím patří posílání hlasových a obrazových zpráv, SOS tlačítko pro případ nouze nebo nastavení tzv. bezpečné zóny – rodič definuje na mapě bezpečný prostor, a když ho dítě opustí, nebo do něj vejde, aplikace na to rodiče okamžitě upozorní.

TCL MoveTime Family Watch: chytré hodinky pro děti TCL MoveTime Family Watch: chytré hodinky pro děti TCL MoveTime Family Watch: chytré hodinky pro děti

Děti zase ocení barevný dotykový IPS displej, na němž si zahrají jednoduché hry, případně si s kamarády mohou posílat tolik oblíbené smajlíky. Ke správnému fungování stačí jen vložit do hodinek nanoSIM kartu s aktivním datovým i hlasovým tarifem a deaktivovaným PIN kódem a propojit je se smartphonem pomocí mobilní aplikace TCLMOVE3 dostupné na Google Play, resp. App Store.

Hodinky jsou prachotěsné a voděodolné zásluhou stupně krytí IP67, takže vydrží i ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut. V běžném provozu vydrží Family Watch na jedno nabití až dva dny provozu, jejich opětovné nabití pomocí USB kabelu je otázkou 90 minut.

TCL MoveTime Family Watch: chytré hodinky pro dětiTagy: TLC Family Watch  Vodafone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.