Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé

Michal Šimonek

Michal Šimonek

19. 5. 2015 03:00 28

Seznam kapitol

1. Intel a Nvidia v malém a pěkném kabátě 2. Použité komponenty – deska, CPU, GPU 3. Zbylé komponenty a vodní chlazení 4. Chování počítače a software 5. Benchmarky CPU výkonu
6. 3D testy s GeForce Titan X 7. Disk, teploty a spotřeba sestavy 8. Přetaktování CPU a GPU 9. Galerie sestavy 10. Závěr

Před několika měsíci jsme si představili výkonnou sestavu udělanou na míru. Dnes tu ovšem máme sestavu z dostupných komponent, kterou si můžete zakoupit tak, jak ji vidíte, v provedení HAL3000. Uvnitř najdete nejvýkonnější jednočipovou kartu na světe GeForce GTX Titan-X a procesor Intel core i7-4790K chlazený vodou.

Reklama

Když jsem se dozvěděl, že HAL3000 chystá ultimátní herní stroj s poměrně malou šasi a výkonným hardwarem, byl jsem na testování natěšený. Poslední dobou jsem více pracovně vytížený, ale možnost odzkoušet si alespoň na chvíli nejvýkonnější současnou jednočipovou kartu se mi zase tak často nepoštěstí. Na GeForce Titan-X uvnitř jsem se opravdu těšil. Sestava mě však zaujala i jako celek.

Dorazila ke mně menší krabice, žádné monstrum, u kterého bych se zapotil už jen při chůzi k výtahu. Po otevření na mě vykoukla pohledná skříň Corsair Graphite 380T. Ta zaujme nejen malými rozměry (39 × 29 ×35 cm), ale i zaoblenými hranami konstrukce. Obě perforované bočnice jsou odnímatelné přes horní pojistku. Samotná case stojí na ližinách a pro přenášení lze využít ucho v horní části skříně. Zespodu je také protiprachový filtr.

Kompletní fotografie skříně najdete v kapitole galerie obrázků sestavy a některé pak i v samotném textu kapitol.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

Nemohl chybět pohled do útrob a do vnitřního uspořádání. Domnívám se, že rozmístění radiátorku a také uspořádání kabeláže je provedeno na výbornou. Do skřílně lze osadit dvojici grafických karet o délce až 29 cm a pět ventilátorů pro maximální průtok vzduchu. Prostor pro základní desky je však omezený pouze na formát mini-ITX. Naštěstí už dnes máme poměrně širkou škálu základních desek mini-ITX, leckdy i velmi dobře vybavených a stavěných na vysoké přetaktování.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

Na nosné konstrukci je ovládací část case s tlačítkem pro zapnutí a vypnutí PC, nalevo od něj je tlačítko pro nastavení výkonu chlazení, následuje dvojice předních USB 3.0 a tlačítko reset. Nad nimi jsou ještě konektory pro mikrofon a sluchátka.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

BIOS základní desky Asus v úvodní obrazovce monitoruje otáčky ventilátorů. Můžeme sledovat změny otáček v reálném čase s využitím tlačítka v horní části skříně.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

V sekci MONITOR jsem se podíval detailněji na nastavení ventilátorů, pumpa z all-in-one jede na profil Turbo, ventilátor však byl z mého pohledu velmi tichý.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

Na zadní části skříně si prohlédneme, že základní deska je uložena vodorovně. Grafická karta pak samozřejmě kolmo k ní. Deska zde poskytuje i přes své malé rozměry dostatek portů USB 2.0 a 3.0, jako bonus potom možnost připojení anténky pro Wi-Fi.

Hal3000 Titan X: monstrum může být i malé
i Zdroj: PCTuning.cz

Prodejní cena sestavy je vysoká, moc lidí na ni asi finančně nedosáhne, ale domnívám se, že opodstatněných 80 990,- Kč s daní (dá-li se to tak říct, protože půlku ceny dělá jen procesor a grafika, u nichž bychom o přiměřenosti ceny mohli diskutovat). Na sestavu je záruka celé 3 roky. Takže těch pár tisíc které připlatíme za vlastní sestavení, záběh a kompletní záruku po tři roky, za to to prostě stojí (i vzhledem k celkové ceně sestavy, tam už roli pár jednotek tisíc nehraje roli). Prvně si shrneme komponenty heslovitě, pak se na některé podíváme o něco podrobněji.

komponenty:

  • skříň Corsair Graphite 380T
  • základní deska Asus Z97I-Plus, Intel Z97 čipset
  • procesor Intel core i7-4790K Haswell 4 GHz/4.4 GHz turbo
  • chlazení Zalman LQ-315, vodní all-in-one
  • RAM Team Group 2× 8192 MB DDR3 2133 MHz
  • SDD Samsung 850 EVO 2.5", 500 GB
  • pevný disk WD RED, 3 TB
  • Zdroj Seasonic SS-660XP2 F3, 660W s certifikací Platinum
  • Grafická karta GeForce Titan X, 12 GB GDDR5
  • Operační systém Windows 8.1 64-bit
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama