Hlavní stránka Multimédia Zprávy IT Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru
Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru
autor: Kwolek Jirka , publikováno 30.10.2003
Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru
Po pádu Napsteru začaly sítě pro sdílení (stahování) souborů vznikat jako houby po dešti. Objevil se Morpheus, WinMX, Audio Galaxy, Bear Share... novinky přicházely téměř každý týden. Velký výběr přinesl nejen nové možností ale rozbil i původní základnu uživatelů. Část přešla na KaZaA a Morpheus, část vytvořila menší konkurenční skupiny. Zároveň se do celé věci vložily firmy, které chtěly na sdílení vydělat a své programy zamořily reklamním a špehovacím softwarem... Nezní vám tento úvodník jako námět na další díl Civilizations? Ano situace "po Napsteru" je bojem nových "Peer to Peer" národů o zdroje. Ke kterému z nich se je výhodné se dnes připojit? Tak vo tom ten článek je... {mospagebreak title=Na úvod: šlápnutí do... spyware}

Pokud bychom situaci se sdílením souborů (peer to peer, zkratka p2p) porovnali s reálným světem, museli bychom konstatovat, že v síti vládne několik "národů". Nebudeme se zabývat těmi menšími a ustupujícími (v dnešní situaci je to síť Gnutella a programy které ji využívají: np. BearShare, LimeWire a Wrapster) ale zaměříme se na ty nejvlivnější. V našich reáliích se v zásadě jedná o tři sítě:

  • KaZaA Lite a siť FastTrack
  • DC++ a Direct Connect
  • eMule a síť ed2k (eDonkey 2000)

Poznámka: dnes má samotná síť FastTrack více než dvojnásobek maxima uživatelů původního Napsteru.

Každý z těchto výměnných systému (neboť dnes se už zdaleka nejedná o jednoduché programy) má své specifické použití, své přednosti i nevýhody. O nich si popovídáme dále, tedy hned potom co se zmíníme s poněkud zapáchající stránce některých programů pro sdílení souborů (a to přitom nemám na mysli původ dat které si lidé vyměňují).

Velký bratr se dívá...

Možná se budete divit že dále nemluvím o originálních programech jako je KaZaA nebo eDonkey 2000 ale především o jejich předělávkách a klonech (o KaZaA Lite respektive o eMule). Důvod je jednoduchý, původní programy jsou totiž často, narozdíl od jejich přepracovaných verzí, zamořené reklamním a špehovacím softwarem.

Všechny vás... prodáme

Shromažďování informací o navštívených webech (spyware) a zaplavování legálně nakažených klientů (při instalaci se na okamžik objeví dlooouhá textová nudle s nadpisem "Licence Agreement" pod kterou je tlačítko "Souhlasím") morálně pochybnou* reklamou (adware), se stalo nepříliš šťastným řešením situace, kdy některé firmy nechtěly čekat na to, až bude možné uživatele za použití výměnných systémů "kasírovat" a rozhodly se za pár centíků prodávat internetové duše. Že dnes existuje komerční avšak mnohem férovější cesta ukazuje np. Overnet Pro který je "čistý" avšak požaduje registraci cca 20 USD.

Je jen příznačné, že na spywaru vydělávají nejvíce ti kteří toto špehování / reklamu provádějí a mnohem méně už společnosti které tyto neúnavné reklamní "agenty" do svých "produktů zdarma" integrují. Je to jako by Vám někdo daroval hodinky s pestrým letákem kde by bylo na rubu malým písmem vespod stálo, že hodinky obsahují kameru, která stále sleduje co si prohlížíte a u kterých obchodů se zastavujete.

Bylo jen otázkou času, kdy vzniknou spywarem nezamořené verze klientských programů používajících stejných sítí. Alternativou KaZaA Media Desktop (která obsahuje spyware Cydoor) je tedy KaZaA Lite (i když se jedná o nelegální a neautorizovaný klon), a na sítí eDonkey 2000 (eOslík) dnes soubory především nosí legální eMule (eMula).

Poznámka: pokud chcete vědět jestli náhodou nemáte nějaké spy-blešky v PC-kožichu (dalším velkým šiřitelem jsou kodeky DivX.com) použijte například utilitu AdAware (ta je ke stažení zde). Vsadím se, že mnoho z vás se bude hooodně divit.

Praktiky spywaru: * U Gatoru si lze np. objednat reklamu která vyskočí po návštěvě webu konkurenta (to je jako postavit svou tabuli před jeho výlohou). Další "lahůdkou" je odposlouchávání klíčových slov které zadáváte vyhledávačům (v návaznosti na reklamu) - nemluvě o permanentním parazitování na jiných webech (můžete být na nekomerčních stránkách a reklamní sytém vám přesto stále předkládá cizí reklamu). Podobné praktiky provádí všech cca 35 mln. (!) distribuovaných kopii jejich skrytého reklamního systému. Více na toto téma naleznete zde.

Mé stanovisko: pokud vám přístup společností jako je Gator nevadí, můžete používat původních spywarových verzí. Způsob využívání spywaru a jeho "donášečský" potenciál mi však připadá minimálně jako krajně neetický. Je to jako bychom každý den prodávali nepatrně malý kousek své... duše. Možná si řeknete že to nevadí, věřte však, že je to pouhý začátek. Ještě jedná poznámka - i overclocking byl kdysi považován za něco nelegálního.

Vraťme se však do světa sdílení souborů který pro tento případ budeme procházet bez špehů a reklamních agentů. Na další stránce shrnu hlavní vlastnosti námi vytipované trojice...

{mospagebreak title=Základní parametry} 

Začněme tabulkou která shrnuje základní vlastnosti popisovaných sítí:

  EDonkey2000 DirectConnect Fast Track / KaZaA
promotér MetaMachine Neo Modus Sharman Networks
doporučena
alternativa

eMule

DC++
CZDC++

KaZaA Lite
Grokster
s odstraněným spywarem

ke stažení na www.emule-project.net dcplusplus.sourceforge.net
czdcplusplus.tk (CZDC++)
Google: hledání K++
platforma Windows 9x/2000/XP
Linux
Mac
Windows 9x/2000/XP Windows 9x/2000/XP
Linux
Mac
velikost 1.7MB (eMule) 1.8MB (DC++) 2.7Mb (KaZaA Lite /K++)
typ Freeware Freeware Freeware
neautorizovaný program
soubory všechny typy všechny typy všechny typy
charakter sítě provázána siť serverů tzv. "huby" tvořící komunitu centrální servery pro přihlášení + superuzly (supernodes)
stahování přímé, přes server (pas) přímé přímé
sdílení stahované soubory (jejich části) jsou přístupné ostatním uživatelům je vyžadováno minimální množství sdílených souborů (od 1GB výše) volíte které soubory a adresáře budete sdílet
přenos dat identifikace souborů hashem, současné stahování i upload přímý přenos souborů od libovolného uživatele stahování z několika zdrojů
vyhledávání prohledává veškeré připojené uživatele prohledává huby,
prohledává připojené uživatele
prohledává veškeré připojené uživatele
obnovení
stahování
automatické navázání z libovolného zdroje, identifikace přejmenovaných souborů, kontrola integrity dat automatické obnovení, rozeznává pouze zdroje se stejným jménem automatické obnovení
specifika možnost komentování souborů silná komunita, přísná pravidla, stahování celých dat. celků, alb populární v USA
chat veřejný chat, zaslání vzkazu veřejný chat, přímá
komunikace mezi uživateli
Instant messaging

KaZaA Lite (a následné verze K++ i K-Lite) je původně ruským klonem KaZaA Media Desktop (KMD) od Sharman Networks s odstraněným spywarem. S touto úpravou však vlastník "kazy" nesouhlasí a tak se, narozdíl od eMule a klonů Direct Connect jako je český CZDC++, jedná o software který nemá svou stálou www stránku, musíte vyvinout určité úsilí abyste tento prgram na webu našli. Pozor! Původní verze Lite je bezplatná, dnes se objevily i weby které se snaží na popularitě Lite vydělat a požadují poplatek 20USD.

Počet připojených uživatelů - globálně (dne 30.10.2003 4h GMT):

  • eMule / eDonkey (ed2k): 1.41 mil.
  • KaZaA, Grokster  (Fast Track): 3.6 mil.
  • Direct Connect / DC++: cca 3500 hubů sdružuje přibližně 350 000 uživatelů

V další části následuje podrobnější popis jednotlivých systémů.

{mospagebreak title=Organizace sítí a stahování}

Direct Connect

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

Direct Connect a jeho klony jako DC++ a CZDC++ tvoří síť (nebo menší podsítě) klientů připojených k takzvaným "hubům" (čti habům). Uživatelé mohou bez omezení založit vlastní hub a tím vytvořit i svou mini-komunitu. Obvyklejší je však přihlašování k veřejným hubům. Správcové hubů mají možnost vyžadovat speciální podmínky pro ty, kteří se připojují - obvyklou podmínkou je druh a především minimální množství sdílených dat, což má bránit vstupu lidem, kteří pouze stahují a sami nic nenabízejí. Nepsaným minimem bývá 1GB sdílených dat, ale existují huby kde musíte nasdílet 40GB i více "kvalitních" dat. Správcové také občas kladou podmínky na rychlost připojení takže se stává, že ti kteří se připojují přes modem bývají omezování. Pro modemisty není systém Direct Connect tou nejlepší volbou.

Systém pravidel která se relativně striktně dodržují (v opačném případě jste z hubu vykopnuti, po čase si můžete dokonce "vysloužit" i zablokování přístupu tzv. "bann" neboli banán) a nutnost pečlivého nastavení klientského programu vytváří pro naprosté začátečníky mírnou překážku což vede k častému označování Direct Connectu jako elitařského systému. Jako každý složitější nástroj se vám však dokáže odměnit výhodami které jiné systémy nenabízejí (jako je využívání zájmových komunit, možnost procházení uspořádaných adresářů, stahování celých sad souborů atd.).

KaZaA

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

KaZaA Lite využívá sítě FastTrack. Uživatel se přihlašuje k jednomu z centrálních serverů, avšak základem sítě jsou tzv. super uzly (supernodes) kam je posléze přesměrován. Pokud používáte KaZaA, máte výkonný počítač a navíc i dobré připojení sami můžete sloužit jako "supernode".

Po celé síti rozptýlené superuzly slouží k výměně a vyhledávání informací o sdílených souborech a umožňují vystavovat požadavky na stahování (to už probíhá přímo mezi uživateli) požadovaných dat po částech a klidně i z několika míst.

eDonkey / eMule

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

eMule používá síť eDonkey 2000 (ed2k). Základem jsou dobrovolné servery ke kterým se přihlašujete (můžete mít své oblíbené) kde se shromažďují data o souborech které sdílejí připojení uživatelé. Servery si mezi sebou předávají nejen informace o souborech a zároveň i adresy dalších serverů. Celá síť je nesmírně redundantní, data se opakují na obrovské spoustě strojů - pokud přestane fungovat server na kterém jste připojený, vezme klient ze stále aktualizovaného seznamu další a eMule se pokusí připojit tam. Systém je schopen najít požadovaný soubor velmi rychle (pokud je na sítí ed2k někde nesdílený).

Poznámka: Ze sítového hlediska představuje klient typu eMule občas problém - podle nastavení položky "max. connections" může v krátkém čase otevřít i několik stovek spojení (connections) - zejména v okamžiku, kdy se připojujete a obnovujete několik "roztahaných" souborů. Některé starší počítače a směrovače (routery) se s takovou zátěží nedokáží vyrovnat. Doplněno: zjistil jsem že dnes je tento problém z valné části vyřešen, poslední verze eMule mají nastvený limit "20 spojení / 5s".

Nová (dosud beta) varianta eDonkey pracovně nazvaná Kademlia jde ještě dále, žádné servery zde neexistují, každý klient a jeho "sousedé" vlastní část centrální databáze o sdílených souborech. Tato síť je tedy decentralizovaná tak, jak je to vůbec možné - každý je poskytovatelem dat, jejich příjemcem a zároveň i části globální databáze (ta se v této sítí opakuje nesčetně krát).

Stahování

eMule (a eDonkey 2000) má unikátní sytém přenosu dat. Soubory jsou označené digitálním klíčem (používá se upravený MD4 hash algoritmus) který, nezávisle na názvu soubor v síti (podle jeho obsahu) jednoznačně identifikuje. To zvyšuje kontrolu integrity dat i pravděpodobnost stažení kompletního souboru. Jelikož části soubor lze přesně identifikovat povoluje se stahování již stažené části souboru jiným uživatelem. Soubory se sítí eDonkey 2000 šíří velkou rychlostí a automatické obnovení nedokončeného souboru je pro sytém hračkou (pokud soubor ještě někde na síti je). I když tento systém je na první pohled geniální, download je - díky zaměření na spolehlivé a robustní stahování souboru po blocích - často překvapivě pomalý. Zdá se že názvy "mula" a "oslík" jsou na místě - často je třeba se obrnit nezměrnou trpělivostí.

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

EMule používá navíc systém preferencí - pokud omezíte možnost uploadu směrem od vás, nebudete ve frontě na upload stoupat. Většina uživatelů eMule musí uznat, že zvlášť deprimující bývají první minuty po připojení, kdy si systém na síti teprve "buduje pozici" zatímco od vás data tečou a stahování se začíná rozbíhat velmi pomalu.

Výhodou je možnost spolehlivého stahování i velmi velkých souborů (obrazů CD).

Direct Connect

Ani tento sytém nepaří mezi zvlášť rychlé - výjimkou jsou huby které se zaměřují na uživatele se širokopásmovým připojením. Obecně vzato ani zde nemůžete spěchat. Direct Connect také nabízí možnost obnovení přerušeného stahování avšak neumí soubory identifikovat podle obsahu. Chytráci pak mohou soubor přejmenovat a pokračovat ve stahování z jiného zdroje.

Na druhou stranu, pokud se domluvíte s tím, kdo má požadovaný soubor a oba máte širokopásmové připojení může přenos skutečně "fičet". Pokud jste aktivním členem na několika hubech můžete tento charakter Direct Connectu obrátit ve svůj prospěch.

P.S. Díky přísným pravidlům chování na hubech je systém Direct Connect, zdá se, méně zamořen uživateli "pijavicemi" (leeches) kteří data pouze tahají.

Poznámka: Seznam populárních českých hubů je na: hublist.org

KaZaA

I KaZaA Lite umožňuje stahování z několika zdrojů současně. Výsledný sobor je "smontován" na disku doručitele, avšak systém neumožňuje současný download a upload souboru jako eMule. I KaZaA umožňuje obnovit stahování - systém je poměrně rychlý (viz. dále) a asi jako jediný je vhodný i pro trpělivé modemisty stahující menší a střední soubory.

Co vězí za pomalým stahováním?

Oba systémy, jak eMule tak DC++ (Direct Connect) umožňují omezit maximální rychlosti jak uploadu tak i downloadu dat. To se často u obou systémů využívá, neboť vzhledem k potřebě dlouhodobého připojení (počítá se s velkými soubory) obvykle musí zůstat i prostor pro běžný webový provoz. Vzhledem k tomu, že u moha typu připojení je navíc omezen tok dat směrem z počítače do Internetu (o odkud putují potencionálně k vám) a množství dat který do sítě "nateče" a "odteče" musí být stejné, je jasné kde je kámen úrazu.

KaZaA se chová poněkud jinak - na propustné lince dokáže "urvat" většinu pásma. Protože se zde často sdílejí menší soubory (typicky jednotlivé skladby mp3) - nijak to nevadí, ti co od vás stahují jsou rádi jak rychle data k ním putují. Můžete však narazit při stahování velkých souborů - pokud nejste na síti sami můžete pozorovat jak kolegové nadávají na to, že "to zase nejede" a ti chytřejší pobíhají a hledají "kdo tady zas proboha něco tahá".

{mospagebreak title=Vyhledávání}

Všechny tři systémy mají schopnost vyhledávání souborů. eMule /eDonkey umožňuje vyhledávat několika způsoby: Server (ten na kterém zrovna jste přihlášený), Global (pro výsledky ze sítě), Kademlia (pro novou decentralizovanou síť), FileDonkey (web)... - vyhledávání je rychlé (i to globalní) a nabízí odhad dostupnosti souboru (pod položkou availability, čím větší číslo, tím lépe).

Užívatele DC (DC++ i CZDC++) mohou prohledávat jednotlivé huby a uživateli sdílené adresáře (je to jako procházet poměrně setříděným katalogem - i když často nemají co zrovna potřebujete, někdy je lepší zeptat se přímo uživatelů na chatu). V systému (CZ)DC++ je možné využít hledacího pomocníka ADL Search který automaticky kontroluje navštívené huby podle nastavených kriterii.

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

KaZaA vyhledává soubory jen globálně. Na druhou stranu nabízí mnoho nadstandardních možností - u sdílených souborů mp3 si například pamatuje datový tok (bitrate), skenuje ID tagy a vybírá jméno interpreta, název alba apod. Možné je tak hledání nejenom podle názvu souboru ale i podle jiných kriterii - až po klíčová slova která lze umístit v popisu souboru.

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

Rozhraní

Pokud pomineme placené verze programů které jsou vybavené poměrně blbuvzdornými wizardy (předpokládá se, že tyto poplatky hradí z velké části počítačově méně zdatní uživatelé) vyžadují ostatní zmíněné programy více či méně úsilí při jejich konfiguraci.

Nejlépe je na tom KaZaA Lite, nejvíce úsilí je nutné vložit do konfigurace Direct Connectu. Freewarový eMule má jednoduchého wizarda (průvodce) navíc je ho možné přepnout do češtiny.

  • Návod na nastavení klienta eMule je zde.
  • Návod pro nastavení klienta DC++ je zde.

* Vzhledem k nedostupnosti návodu pro nastavení eMule na "picky.fbi.cz" se pokusíme v nejbližších dnech připravit novou verzi na PCtuningu.

V přehledností rozhraní vítězí KaZaA Lite a eMule. Naštěstí všechny zde doporučované verze jsou česky (KaZaA Lite K++, eMule i CZDC++ což je český mod DC++).

{mospagebreak title=Shrnutí a závěr}

Typy podporovaných souborů

Všechny tři sítě umožňují sdílení prakticky všech typů souborů - mp3, filmů (mpeg, avi), archivů zip i souborů s celými obrazy CD (a občas i DVD) - bin, iso...

Direct Connect a eMule jsou obecně vhodnější pro velké soubory. Oba systémy navíc uživatele povzbuzují a odměňují za sdílení velkého množství - v případě eMule na tom závisí dokonce rychlost stahování. Huby sítě Direct Connect (DC++) umožňují zaměřit se na určité typy souborů nebo na určité kategorie - pokud narazíte na toho správného uživatele můžete snadno najít celé kolekce souborů.

Na eMule je možné často najít a úspěšně stáhnout i větší soubory a proto zde často naleznete celá alba ve formě spakovaných zip archivů (uvnitř jsou pochopitelně odpovídající mp3). Při hledání hudby zde proto nepoužívejte volbu "Audio".

Komunikace mezi uživateli

Efektivní sdílení souborů: svět po Napsteru

Direct Connect, DC++, CZDC++, BHDC++ je systém který si na komunikaci mezi uživateli zakládá. Standardem a dokonce nutností je zde zasílání zpráv, na hubech stále probíhá živý chat právě připojených uživatelů. eDonkey / eMule má také zasílání zpráv (instant messaging) a chat, KaZaA nabízí pouze mesaging.

Který program bych měl použít?

Předchozí odstavce naznačily výhody i nevýhody všech systémů dostatečně přesně. Nic dokonce nebrání tomu abyste vyzkoušeli a používali více systémů. Pokud máte modem (ale i ISDN) nezbude vám asi nic jiného než KaZaA, s kabelem, LAN nebo ADSL můžete začít uvažovat o DC++ nebo o eMule. Dále záleží na tom jaký materiál hledáte a kolik souborů můžete nasdílet. Pokud hodláte občas něco stáhnout bude ale lepší eMule, pro p2p notoriky je jedinou volbou DC.

U programů jako je DC++ a eMule se v poslední době objevila spousta tzv. modů (v případě eMule je to Sivka a Pawcio, u Direct Connectu např. Black Hand) - jedná se o upravené programy které často dovolují menší nebo větší triky a podvůdky. Vyžadují poměrně značnou znalost prostředí (složitě se konfigurují) a občas pracují poněkud na úkor jiných.

Užitečné linky:

Poznámka: Seznam populárních českých hubů DC++ je na: hublist.org

P.S. Omlouvám se za případné nepřesnosti (nekteré veci jsem zjednodušil záměrně) a prosím o věcnou diskuzi pod článkem - nikoliv o zběsilý flamewar.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.10.2003 10:38:17   0.0.0.xxx 3032
Zajímavé
30.10.2003 11:03:18   0.0.0.xxx 3132
Souhlasim s tim, ze na stahovani velkech souboru a pro notoricke stahovace je nejvhodnejsi DC. Navic na v siti zalozene na DC se mi jeste nestalo, za bych neco stahl a nakonec z toho bylo neco jineho. Za takoveto podvody je totiz uzivatel vyhozen. eDonkey sem jeste nezkousel, ale pro lidi s dobrym pripojenim jedine DC.
30.10.2003 11:23:31   0.0.0.xxx 3531
Ahoj, asi to sem nepatří, ale jak je to se stahovanim a sdilenim dat? Co je legalni a co ne? Dik moc.
30.10.2003 11:42:42   0.0.0.xxx 3333
Jak pises, u DC je velka vyhoda prave temer jistote ohledne stahovanych dat. Kdyz potrebuji neco co je "znamejsi" jdu na DC Kdyz ale potrebuji neco hoooodne velkyho, co se jen tak na netu bezne nevali, pouzivam osla, (muzu doporucit) Je pomalejsi, ale najdes tam skoro vsechno a hlavne ta moznost "dotahovani" je uzasna. Mam jen sdilenou WiFi64kbps a bez problemu jsem tahal i 1.5GB rar se dvema ISO To s pomalou linkou na DC kde tvuj soubor bude mit jeden, mozna dva lidi proste nejde.
30.10.2003 11:49:12   0.0.0.xxx 3232
Ja dobrý článek. Kdybych měl doma iNET, tak by to bylo OK. Ale bohužel si můžu nosit data akorát tak na disketách ze školy.
30.10.2003 12:03:55   0.0.0.xxx 3230
Patří to tady ale nemyslím si že je to nutné vždy zas a znovu propírat. Je to jako zbraně a střelná zranění - můžete se setkat s recenzi zbraně ale mumusí být zrovna připojená poznámka že může ublížit až zabít.
30.10.2003 12:15:13   0.0.0.xxx 3231
Kdyz uz je zde popisovan DC++,stoji za zminku, ze existuje ceska verze, aktualne ve verzi 0.300, ktera se prave v prehlednosti nastaveni od predchozich veri zlepsila. Taky je dobre zminit dva nejvetsi a nejlepsi cesky huby. Jedna se o CZ Pro a Phoenix (drive Moribundus).

Osobne DC++ pouzivam spolu s Kazza lite. Vetsi soubory stahuji z DC++ (jistota ze kdyz to stahnu, tak to mam) a blbiny pak z Kazza.
30.10.2003 13:12:13   0.0.0.xxx 3331
Zapomneli jste se zminit o moznosti pracovat s eMule pres www rozhrani, ktere ma skoro stejne moznosti ovladani jako nativni Windows verze. Tak si mohu z prace kontrolovat, jak to jde a popr. pridavat dalsi downloady. Dale ma eMule dalsi obrovskou vyhodu v existenci katalogu www.sharereactor.com, kde je spoustu her (696), DVD-ripu (2483), DVD-R (16), softwaru (814) atd, ktere jsou docela podrobne popsany, vetsinou i s obrazky.
30.10.2003 13:39:01   0.0.0.xxx 3130
podle me je nejlepsi soulseek ,ktery je tu zcela mazane prehlednut
30.10.2003 14:23:14   0.0.0.xxx 3134
Ahoj vsem, nevi nekdo jestli funguje eMule v passiv modu a pripadne, jak se to tam nastavi. Nejak mi tam nejde nic stahnout. Jo a taky mi pripada divné ze z adresare se zhruba 18GB Mptrojek mi to nasdili jen zlomek.. dik
30.10.2003 15:04:48   0.0.0.xxx 3232
co, co, kde ??? nešlo by říct víc? mě se to tam zdálo nějaký podezřelý (dialery apod)
30.10.2003 15:05:47   0.0.0.xxx 3231
kde to je? jsem to nejak nenasel :-(
30.10.2003 16:13:11   0.0.0.xxx 3132
E-Mule neznam, asi ho nekdy zkusim, ale nejlepsi mi stejne pripada DC++. Jo, chtel bych doplnit, ze DC existuje i pro Linux. Jmenuje se Direct Connect 4 Linux a najdete ho zde: http://dc.ketelhot.de/
Kazzu jsem zavrhl uz hodne davno, protoze byla plna spywaru, tu Kazza-lite neznam, ale asi ani nechci.
Jeste bych chtel dodat, ze proti spywaru existuje neco lepsiho nez je AdAware a to SpyBot-Search & Destroy ( http://spybot.eon.net.au/ ). Ma lepsi vysledky v nachazeni spywaru a hlavne je zdarma.
30.10.2003 16:31:45   0.0.0.xxx 3231
No ja mam sdilenou WiFi 128kbs a za tejden jsem uz natahal 5GB, tak nevim... Musis si vybirat poradny huby (ty 5000 lidi) a pokud hledas nejakou "raritu", tak staci napsat do chatu a urcite ti tam nekdo poradi - jsou tam velice ochotni sosaci :-)
Jinak navazovani neni problem - ani nemusis prejmenovavat soubory - staci dat "download to..." a ukazat na castecne stazenej file.
30.10.2003 16:32:39   0.0.0.xxx 3132
Preferences/Web Interface/
30.10.2003 18:08:06   0.0.0.xxx 3231
Ale jo, jasne ze se da i po DC tahat v pohode, vsak jsem nerikal nic jineho. Jen jak jsem psal, pro me je pokud potrebuju neco opravdu velkeho lepsi spis ten osel. Protoze tech 5000 lidi je hodne, ale raritku bude mit jeden, mozna dva a tak moc lidi, kteri te nechaji sosat nekolik dni v kuse zase neni Dokonce se mi zda, ze kdyz taham na DC, tak pokud u toho chci /nebo nekdo na nasi siti/ jeste normalne byt na netu, tak to DC vic brzi, osel naopak spomali sam a na prohlizeni stranek to skoro neni poznat. Coz kdyz kvuli pomale licne "beru" pasmo treba nekolik dni je docela uzitecne.
30.10.2003 19:58:05   0.0.0.xxx 3132
PePeK ) je to jeho vytvor a pouzivam ji. problem je v tom ze s CZDC te vsede nepusti. ale mam ji radsi nez original.
30.10.2003 22:38:33   0.0.0.xxx 3131
Oslík (eDonkey 2000) je podle mě daleko lepší než eMule. Díky novému Partnership systému (tedy toho, že právě stahovaný soubor může rovnou stahovat od váš někdo další) je nalezení někoho, od koho můžete stahovat výrazně jednodušší než v jiných sítích. Výbornou věcí je taky to, že klient eDonkey 2000 vás zároveň přihlásí i do sítě Overnet, takže stahujete prakticky ze dvou sítí zároveň. Prakticky vzato z eMule se vám toho moc stáhnout nepodaří, z oslíka to jde mnohem lépe a rychleji. Stáhnout celé ISO není žádný problém, navazování funguje bezchybně. Na bezdrátu 64 kbit funguje oslík nádherně.

Jinak Kazaa Lite je velmi dobrá na MP3, dá se tam při troše snahy (a zapnutým AUTO MORE seach :-))) najít skoro všechno.

Doporučení tedy zní: na velký soubory eDonkey 2000 a na na MP3 Kazaa Lite.
31.10.2003 07:55:15   0.0.0.xxx 3131
Clanek je docela peknej, ale chybi mi tam (napr. pro me dost podstatna) informace, jak je to s funkcnosti za firewallem (od doby co mame ve firme firewall, jsem skoncil s IRCem, fnuk fnuk :o((. DC beha treba jen s urcitym omezenim v passive modu, ale jak je tu s oslikem nebo kazou, to netusim.
31.10.2003 09:03:25   0.0.0.xxx 3332
Co treba takova sit gnutella 2 ? Myslim ze autor, kdyz uz se do neceho pusti mel by napsat o vsech variantach. Zkousel jsem vsechny p2p a gnutella2 (shareaza) je podle me nejlepsi.
Uz jen proto, ze dokaze zdilet dalsim lidem i necele (jeste nestazene) soubory. Tim vyrazne prispiva k urychleni rozsireni novinek :o).
U DC je velika nevyhoda, ze je clovek zavisly na "1" zdroji.
31.10.2003 09:18:20   0.0.0.xxx 3231
1. Jo zkoušel ale nestojí to za to... jo kdyby tady nebyl eDonkey / eMule a Kademlia / Overnet tak by mořná měla inovovaná Gnutella šanci...
2. ..dokaze zdilet dalsim lidem i necele (jeste nestazene) soubory. No presne tohle dela eMula
31.10.2003 10:44:59   0.0.0.xxx 3031
Nejlepsi je stejne kolejnet :o) 5Mb/s :o)))))))))))
31.10.2003 12:48:07   0.0.0.xxx 3130
A co treba NovaTorrent, BitTorrent? Pouziva nekdo, mate zkusenosti?
31.10.2003 13:09:19   0.0.0.xxx 3031
no, nevim nevim, ale rozdil mezi e-donkey2k a mulou je co se stahovani v podstate nulovej, ne nahodou -je to jen jiny klient pro tu samou sit ;-)
31.10.2003 17:02:29   0.0.0.xxx 3131
Nechapu, jak muze nekdo napsat takovy clanek!!! Kdyz uz neco pisete, tak se nejdrive na ty programy trochu podivejte... Napr. DC existuje samozrejme i pro Linux a original verze je DC (ne ++)!!! Pokracovani ve stahovani jde pouze u souboru se stejnou velikosti, ne nazvem!!! Stahovat jde prakticky vsechno, ale jenom od jednoho uzivatele, takze na vetsi soubory jsou lepsi jine programy, podle me je nejlepsi iMesh a ten taky patri mezi nejlepsi, tak jaktoze tady chybi??? V eMule, kaaze se neda nic stahnout, porad jste v nejake fronte, ktera se nemeni a stahovani mp3 je temer nemozne, soubory ma malo lidi. Kdyz uz v iMeshi neco najdete, tak to taky stahnete bez problemu a rychle, zadne fronty, kde jste na 1232 miste...
31.10.2003 17:48:36   0.0.0.xxx 3231
Pouzivam Kazaa (hudba) a DC++ (vsechno ostatni), ale kvuli novinkam by to chtelo neco "rychlejsiho".

Ale tu emulu nemuzu nejak zkrotit (pritom vypada dost nadejne), myslim ze ma asi nejneprehlednejsi system hledani a zarazovani vysledku do downloadu.

Priklad, dal jsem hledat string "Seal - Don't Cry" a naslo to jen 23(1) + samy 1(1) ) - nevim co znamena to 1 v zavorce.

Navic nekolik ruznych mist kde hledat (ty weby). Fakt me to mate.

Dal jsem stahovat nejakej soubor co jsem nasel prez webovou slozby a po chvily to naslo nekolik zdroju (sice nevim odkud, ale naslo) download vsak stale nijak neprobiha. Taky nevim jak tech zdroju k tomu najit vic. Ale uploadnul jsem toho za to odpoedne co si s tim hraju jak nasranyho.

Trochu me zklamalo ze muzu byt pripojen jen jednomu serveru, to je normalni ? V kazee jsem vlastne vsude a v DC muzu byt taky na nekolika serverech.

Navic me skoro kazdej odmitne pripojit s tim ze "You have a LOWID" a mam pry zkontrolovat nastaveni site.

Jsem za FW, je potreba namapovat nejake porty ?

Byl bych vdecen kdyby nejaky emule GURU trochu poradil.


diky
31.10.2003 20:16:55   0.0.0.xxx 3031
Zkus misto eMule originalniho klienta - eDonkey 2000. Pres eMule se toho moc nestahne, porad clovek ceka v nejaky fronte... V eDonkey 2000 klientovi se dockas stahovani mnohem rychleji.

Jinak plati, ce kdys das vyhledat nejaky soubor, tak cim vyssi ma soubor cislo ve sloupecku Availability, tim vic lidi ho ma nasdilenej a tim realnejsi je sance, ze ho stahnes. Idealne to chce tak nekolika desitek lidi vys a pak je to v pohode. eDonkey 2000 je delanej na to, ze bezi dlouhodobe (treba ho nechas stahovat pres noc), a on stale pri stahovani hleda dalsi zdroje, pripojuje se a odpojuje.

Co se tyce serveru, snaz se pripojit na server s co nejvetsim poctem souboru (NE uzivatelu). Kdyz ti nahlasi pri pokusu o pripojeni "You have a LOWID" znamena to, ze ses za firewallem a nemas z venci pristupnej port 4662. V tom pripade se k nekterym serverum nepripojis, ale ke spouste serveru se pripojit jde. Klikni na vybranej server pravym tlacitkem a dej "Connect". Kdyz te odmitne, zkus se pripojovat porad dokolecka (aspon 7x), nez to vzdas, casto to pomuze.

Long live eDonkey2000!!!!!!
31.10.2003 20:25:44   0.0.0.xxx 3132
No nemozes nic stahovat parave pre to LOWID. Ja mam ten isty problem. Je totizto potrebne forwardovat na tom FW ten port 4662 a este ktoresi. I ked tuto http://www.edonkey2000.com/documentation/lowid.html
sa o tom neco pise, jednou z moznosti riesenia toho LOWID ma byt i to ze sa zmeni port klienta na taky ktory FW prepusti (napr. i na 80). Skusal som to ale nepomohlo. Vie niekto ako na to? Som pripojeny cez MW, MW kartu mam na povale (pude) v pc s linuxom a bezi mi tam NAT.
1.11.2003 01:00:20   0.0.0.xxx 3231
Ono (ne)inteligence majitelu hubu na tyhle siti je nekdy naprosto k neuvereni. Byly casy kdy cokoliv jinyho nez original dc klient bylo zakazanyho, pak prorazilo dc++ a bylo zakazanyho vsechno mimo dc++ a dc... pak prisel prvni uznavanej mod dc++ nazvanej odc++ a byl povolenej. A dneska sem sledoval debatu jeho autora s jednim z majitelu hubu kde zacali odc++ zakazovat ze je zalozeny na stary verzi dc++ :-/ O tom ze novy dc .. dc2 nedali majitele hubu skoro zadnou sanci a banujou ho bez milosti je uz uplne marny mluvit :-( Co je novy to je na tyhle siti spatny a to jestli nekde berou czdc++ nebo neberou nema cenu resit :-) Ale potesilo me jak od ty doby co mam i anglickou stranku chodej emaily s ciziny a to i od majitelu hubu ze by chteli to ci ono ;-) Neni to tak hrozny a hubu je nastesti dost aby cloveka nemuselo trapit ze ho tam ci tam nechtej :-P
1.11.2003 01:18:47   0.0.0.xxx 3130
Clanek dobrej ale preci jen par drobnosti k me domovske siti direct connect :-)
"Nepsaným minimem bývá 1GB sdílených dat, ale existují huby kde musíte nasdílet 40GB i více "kvalitních" dat."
Jsou i huby kde neni vyzadovan jediny bajt nasdileny a naopak jsou huby co vyzadujou nasdilene trojmistne numero GB.
"Ani tento sytém nepaří mezi zvlášť rychlé"
System je tak rychli jak rychli jsou v nem uzivatele.... a neni problem vytizit linku naplno on se vzdycky najde nekdo od koho to jede o cemz sem se presvedcil na zacatku minuleho mesice kdyz sem protah zkrz linku 20 GB za 61 hodin ;-) A vetsina byl download.
"P.S. Díky přísným pravidlům chování na hubech je systém Direct Connect, zdá se, méně zamořen uživateli "pijavicemi" (leeches) kteří data pouze tahají."
Kez by to byla pravda... tahle sit je v rukou opensource komunity a bohuzel se najdou taci co upravi nehezky klienta a jeste ho pusti na verejnost a klicnici nejsou vsemocni :-(
"Naštěstí všechny zde doporučované verze jsou česky (KaZaA Lite K++, eMule i CZDC++ což je český mod DC++)"
CZDC++ je anglicky ;-) To CZ neznamena ze je cesky, kazdopadne jak do dc++ tak do czdc++ neni problem nacpat cestinu nebo si udelat svoji :-)
http://www.hublist.org neni jen seznam ceskych hubu ale je to momentalne asi nejkompletnejsi seznam vsech hubu na dc siti ;-)
Pro cecha ma tahle sit kouzlo v tom ze nejrozsirenejsi soft na hub pro windows dela cech, nejlepsi soft na hub pro linux je opet ceskeho puvodu a do toho se tu mota jeste nejakej moula co dela CZDC++ :o) Do budoucna bude tahle sit cim dal lepsi se o to postarame ;-)
1.11.2003 01:20:55   0.0.0.xxx 3131
"Oba systémy, jak eMule tak DC++ (Direct Connect) umožňují omezit maximální rychlosti jak uploadu tak i downloadu dat"
DC++ nema moznost omezit upload nebo download a autor to ma na seznamu funkci ktere nikdy neprida :-/
1.11.2003 15:11:55   0.0.0.xxx 3232
my máme taky kolejnet (100Mb/s) a žádná p2p síť se tomu nevyrovná, ale nemusíš se s tím tady chlubit ... ))
to se na veřejnosti neříká .-)
1.11.2003 20:25:22   0.0.0.xxx 3231
No take musim rici, ze ac skoro vsichni sili po eMule, me ABSOLUTNE nenadchla. Naopak jsem velmi spokojen s oficialnim klientem eDonkey2000 (eMule je ve skutecnosti klient neoficialni vznikly reverse engineeringem ed2k site). Taktez Horde (slucovani uzivatelu stahujicich stejny soubor) je jiz pomerne dobre funkcni (aktivuje se nastavenim priority souboru na Highest, takovy muze byt vzdy pouze jeden) a pomerne dobre muze urychlit stahovani, coz drive tak uplne neplatilo (mnohdy to vedlo spise k 'zabiti' downloadu), ale prave kvuli velkemu rozsireni eMule to stale neni ono ... Jinak Overnet je uplne to same od tvurcu eDonkey2000, pouze s tim rozdilem, ze nepouziva serveru, ale je decentralizovany (moje zkusenost je takova, ze Overnet je pak v praxi mene efektivni). Jeste mala poznamka na konec, pro nejefektivnejsi praci ed2k klientu je nutne natvrdo nastavit speed limity tak 80%-90% realne maximalni rychlosti (up i down), jinak vam upload bezokolku zahlti linku a download pak pouze skomira, nehlede na to ze vam pak poradne nepujde ani net.
1.11.2003 21:20:30   0.0.0.xxx 3129
Chapu, ze je to problematicka otazka, limity se da samozrejme i zneuzit, ale ja treba mam mnohokrat vyzkouseno, ze bez rozumnyho nastaveni klinenta neni vubec mozny dosahnout co nejefektivnejsich vysledku, zvlast na hodne asymetrickych pripojenich. Ja mam treba UPC 512kbps download, ale pouze 128kbps upload, takze nemam limiter kvuli tomu, ze bych uploadoval nechtel, ale protoze proste vice nemuzu. Musim rici, ze primarne pouzivam ed2k a CZDC++ pouze doplnkove, kazdopadne mi tam dost veci chybi a vadi ... takze par postrehu: vsichni neustale koukaj jak 'ochcat' limity sdileni dat, sloty, upload speed ... dalsi zase v jednom kuse fizlujou ty ostatni ... no takovy je holt princip tohohle celeho systemu. Dale nechapu proc se tam musi vsechno delat rucne, proc to nejak samo neumi slucovat stejne soubory, proc to nema nejakou lepsi identifikaci nez velikost a nazev souboru (treba prez MD5 ci SFV), proc na jedno kliknuti nejde dat stahovat soubor i se zapamatovanim vsech alternativnich zdroju ...
1.11.2003 21:29:53   0.0.0.xxx 3030
Jinak v prubehu neskodneho experimetovani jsem jiz x krat ziskal kratsi ci delsi ban na ruznych hubech, coz cloveka take velmi "potesi". Na jeden HUB uz se ted nemuzu pripojit vubec, asi me tam zabanovali ci co ja vim, ani to nejde zjistit, proste super ...
1.11.2003 21:56:50   0.0.0.xxx 3232
Sit Gnutella2 sice neni treba proti ed2k tak vykonna, ale diky zmine Shareaze je to dobra alternativa. Nova Shareaza totiz v sobe integruje i ed2k klienta, takze pak clovek ma site obe :-) Navic umoznuje i stahovani z BitTorrentu. Je to jednoznace muj favorit na multi-network klienta.
1.11.2003 22:19:46   0.0.0.xxx 3131
Tak tak. Je potreba forwardovat TCP port 4662 na masinu kde eDonkey2000 klient bezi, stejne tak i UDP uvedeny v settings (ten se generuje nahodne pri instalaci). Co se tyce LowID, tak to je takova podivna zalezitost, mnohdy ho server hlasi zcela bezduvodne i kdyz ma clovek urcite neblokovane pripojeni s verejnym IP. Nezbyva nez pak zkouset pripojovani opakovane ...
1.11.2003 22:59:16   0.0.0.xxx 3231
Tak ten problem s hubem uz jsem vyresil, na CZ PRO se proste nejde dostat s CZDC++ 0.301[B], po downgradu na 0.300[A] je to ok ...
2.11.2003 00:02:52   0.0.0.xxx 3029
CZDC++ 0.301[C] je taktez ok, stejne me nejaky debil na tom hubu hned vzapeti zabanoval za jeden soubor Dolby_Trailers.vob.rar (135MB), zadne 1GB voby jsem tam opravdu nemel, takze jak rikam, DC++ je opravdu genialni system, stejne ty lidi bez nejakyho hashovani vsechny neuhlidate ... na ed2k nikdo nema potrebu zdilet nesmysly protoze proste k tomu neni nuceny (pokud nic jineho, zdili aspon to co stahuje). Kdyz tam neco hledam a najdu soubor ktery ma 10+ lidi a zarucene vim ze je to ten samy (hash), pak mam skoro jistotu ze je to to co potrebuju ... ti co vymysli DC++ by se obcas meli trochu rozhlidnout kolem, jak dnes vypada robustni p2p system ...
2.11.2003 11:30:05   0.0.0.xxx 3432
jj taky sem byl mile totou siti prekvapen zkousel sem dc ale nejak mi nesedi podle me DC++ ma jedinou vyhodu a to jak mi rikal joro v praci ze kamosi si tak muzou mezi sebou udelat neco jako ftp ale jinak je podle me o nicem... je to mozna i problem mezi klavesnici a monitorem jaka klasika ale proste prilis uchylne.

Na eMule sem prekvapive nasel to co uz dlouho hledam a nikde sem nenasel ani kazza ani dc++ akorat me sere ze tam sou fronty jako prase a jeste sem nasdilel az prilis dat a nechci jim to ted kazit kdyz vsichni tahaj to same isa novych her ale muj uplaod je vice nez tragicky pohych 64kbit to je za trest samo pro ty co ode me stahujo.
2.11.2003 11:30:37   0.0.0.xxx 3331
ta cecha je husta! ;( :O
2.11.2003 11:34:20   0.0.0.xxx 3130
hold to nema probublavaci fce ale vzdycky to ukaze jen obsah daneho adresare neni tam soubor je tam adresar tak vlastne nesdilis nic nevim proc to maj tak dojebane
2.11.2003 12:47:35   0.0.0.xxx 3132
Souhlasim s nekterymy poslednimy nazory. Stehuju pres P2P site uz pres rok a muzu rici toto: Nejlepsi a nejpropracovanejsi P2P je 100% eMule system, stazeni temer cehokoliv, hlavne rare veci. Nesouhlasim s nazorem, ze originalni eDonkey klient je rychlejsi. Zkousel jsem obe dve verianty, eDonkey je minimalne stejne rychly jak eMule, akorat je mnohem "chudsi". Ted pouzivam eMule LSD mod, a to mi naprosto vyhovuje. Vcera sem vyresil zahlcovani front v eMule, a ted mi to svisti jak na dratku. Problem eMule je samozrejme je jeho rychlost (pomalost) :-D, takze to kombinuju s DC++. Kazzu sem zkousel taky,nic moc.
2.11.2003 15:14:04   0.0.0.xxx 3331
Mám KaZaA Lite a vlastní přes 2000 souborů videa,hudby a všeho možného a hodně stahuji.
Mám sice zaplou ochranu proti RIAA,ale nevím co to znamená.
Mohou mne nějak vystopovat? Jak se mohu chránit a maskovat?
Nechci dopadnout s jako ty Amíci :-)
Prosím napište....
2.11.2003 17:36:40   0.0.0.xxx 3233
Nojo,ale když tě vyhodí z CZPro tak to je docela trápení,zvlášt když sháníš něco novýho.
3.11.2003 00:45:04   0.0.0.xxx 3232
Výhoda klienta eDonkey2000 je v tom, že tě zároveň připojí i do sítě Overnet. V této síti je přítomno najednou kolem 750000 lidí a je v ní spousta věcí. Tvoje soubory se ti potom stahují zároveň z obou sítí, takže je větší šance, že vybraný soubor stáhneš. Jinak je dobré se připojovat na servery s co největším počtem souborů (počet uživatelů není až tak důležitý). Běžně se lze připojit k serverům s 16000000 (16ti miliony) souborů, tam už se dá opravdu najít spousta zajímavých věcí :-)
3.11.2003 01:02:33   0.0.0.xxx 3032
Ja zapomel: taky mi u eDonkey vadi spatna ochrana proti poskozeni dat, nekolikrat se mi u nej stalo, ze sem musel cely film stahovat znova, napsal mi ze jej nelze obnovit. U eMule je to daleko lepe osetreno. Sice se mi to taky parkrat stalo, ale malokdy, obcas vidim v logu hlasku, ze se mu podarilo recovernout nejaky part. V eDonkym sem vzdycky musel neco rucne mazat a tak. Dal muzes v eMule pouzit VLC player, takze stahnes kousek filmu a mrknes jaka je to kvalita a stovky dalsich drobnosti, ktere proste eDonky nema. A prave ty vychytavky delaji z eMule "lepsi" soft, ale to je vec nazoru.
3.11.2003 08:06:23   0.0.0.xxx 3132
Irc ide aj cez firewall (ak nepojde posledna verzia, skus 6.03 - bavil som sa o tom s autorom, zmenil implementaciu podpory firewallu a odvtedy mi prestala fungovat..) Musis vsak mat pristup na nejake proxy [options/connect/firewall]

Ak nemas pristup na proxy skus irc server irc.i.cz na porte 80 alebo 443 - firewall by to mal prepustit.

Ak nepojde ani to, ostava ti este http://www.irc.cz/cgi-bin/irc.cgi webova verzia irc. Nefunguje mi vsak v opere (rovnako ako komentovanie clankov na PCT (to bolo take nutne urobit komentare inac ako v ostatnych systemoch, ked sa pct odlucoval od zive?))
3.11.2003 08:25:11   0.0.0.xxx 3232
To mas proste, pojdes na http://www.bsa.cz/formular.asp tam korektne o sebe vyplnis ten formular, uvodom sa nezdrzuj a oni ta potom pridaju do zoznamu ludi, ktorych chrania proti riaa. Jednoduche a funkcne. Jedlo zdarma.
3.11.2003 10:27:18   0.0.0.xxx 3131
Mno jisteze, ale ono nemusi byt omezeni chapane jako negativni. Mnohdy opravdu rapidne ovlivnuje linku, a popravde, uprednostnuju radsi rizeny upload na ftp, nez aby si kazdej nulak tahal co chce. Ale k jadru pudla. Ono se to da obejit ruznymi zpusoby, treba programky typu NetLimiter, ktery dovoluje pro kazdy proces nastavit Tx,Rx hodnoty, a pak uz opravdu je kazdy klic marny. Na druhou stranu, u me nebyl problem pri stahovani 16kb/s mit upload jen 2kb/s a naopak, pri nesosani mit upload 70kb/s, ale nesmel jsem sosat. Asi spatny ISP :-)..

kazdopadne.. Preji mnoho uspechu s dalsimi verzemi :-)
3.11.2003 19:46:29   0.0.0.xxx 3233
Ochrana dat je u aktuální verze eDonkey2000 plně funkční. Na přetaktovaným počítači, kterej házel chyby, nebyl problém stáhnout soubor o velikosti 700 MB, eDonkey2000 prostě vždycky napsal, že zjistil porušení souboru (prostě si pořád počítá, jestli odpovídá HASH) a automaticky pokračoval v tahání od místa, kde se vyskytla chyba (není nutný žádný zásah uživatele). Výsledný stažený soubor byl 100% funkční (byl to archiv, takže na chybu by se přišlo i při rozbalování).

Co se týče filmů, než zkoušet jednotlivý pochybný soubory je lepší podívat se např. na www.sharereactor.com a najít si oficiální release konkrétního filmu, přečíst si detaily jak to bylo komprimovaný, jakej to má zvuk, atd. Pak stačí kliknout na uvedený názvy souborů a eDonkey2000 (i eMule) je zařadí do stahovací fronty a začne je stahovat.

Jinak by mě zajímaly další výhody eMule, já na žádný významný nepřišel. Naopak výhodou eDonkey2000 je již zmíněná schopnost stahovat zároveň i ze sítě Overnet, kde je toho opravdu hodně. Prostě s eDonkey2000 se stahuje mnohem rychleji.
3.11.2003 20:08:47   0.0.0.xxx 3231
Ten program ma nejak stve. Pri pripojeni na server mi napise chyba server a jeho IP ale na druhej strane je zobrazener ze som ku nemu pripojeny, len uzivatelov a suborov mi to pise ze je 0. A ked dam nieco stahovat, tak to stiahne len trochu a potom dlho nic aj to rychlostou 0,5KB (a pri tom ked skusim nieco stiahnu cez kazuu tak mi taha aj 40KB), ale oni odomna tahaju presne ten isty este nedokonceny download aj 25KB. Co stym moze byt ze oni odomna vkuse tahaju ale mna to nechce ku nikomu pripojit a aj ked pripoji tak to ide na pi...?
4.11.2003 11:52:55   0.0.0.xxx 3231
Ma eDonkey webove rozhrani ?
4.11.2003 15:21:04   0.0.0.xxx 3131
Da se nekde sehnat zadara?
4.11.2003 20:17:11   0.0.0.xxx 3232
nainstalováno v průběhu 7/2003 (červenec)

upload : 43 GB

download : 48 GB

ratio : 0,89

klasické české ADSL na které všichni tak nadávají (kromě mě, pro mě je to dar z nebes)
5.11.2003 03:50:22   0.0.0.xxx 3232
Asi si to necital dost pozorne. Autor sa zmienoval aj o gnutelle ktora je uz fakt na "vymretie" a to co najdes u osla sa ozaj so shareazou neda porovnavat. A pokial ide o zdielanie nedotahanych suborov, to tiez oslik zvladne lavym kopitkom.
5.11.2003 13:52:57   0.0.0.xxx 3131
Za rijen mam Download+Upload cca 70G. A to stahuju prevazne jenom pres eMule. Obcas taky DC++, ale malokdy. Minuly rok, co sem stahoval pres DC++, tak se podarilo "udelat" i 30G za par hodin.
5.11.2003 16:42:18   0.0.0.xxx 3031
No boze tak te kopli s procka vzdyt je nekolik tisic dalsich hubu, treba tam neni tolik lidi ale dat tam je i vic ;-)
5.11.2003 16:50:29   0.0.0.xxx 3232
Problem tyhle site je ze to vymyslel malej kluk, ano malej ono mu je dneska 17 a ta sit ma zaklady v roce 1998 ;-) Ono se tak nejak na vsem pracuje ale vzhledem k malymu poctu lidi co se snazej neco udelat to moc rychle nejde :-( A dc++ do toho netahat je to sice nejrozsirenejsi klient ale s nezajmem jeho autora to nebude mit takovyhle vymozenosti nikdy :-/
5.11.2003 16:52:09   0.0.0.xxx 3232
Chybicka se vloudila a nedalo se pripojit na huby bezici na Verlihubu :-)
8.11.2003 13:54:45   0.0.0.xxx 3232

Traffic říjen 2003: upload: 410 GB, down: 215 GB


holt 100Mbit je 100Mbit :-))

9.11.2003 19:05:06   0.0.0.xxx 3030
Ze mas 100Mbit, to je toho. Mam taky a nechlubim se tim, ja uvadim jenom data protecena ven, ne po lokale. To by byly trosku jine cisla....
11.11.2003 00:50:07   0.0.0.xxx 3232
http://www.edonkey2000.com/download_ed2k.php

najeď kousek níž - eDonkey2000 Basic
13.11.2003 22:08:40   0.0.0.xxx 3031
Ach jo, víš, lepší univerzity mají 100Mbit lajnu píchlou přímo do Cesnetu (a ty ještě lepší mají i 2,5Gbit), o žádným lokále tady nemluvím....
14.11.2003 09:32:46   0.0.0.xxx 3032
Tobě to furt nedochází že sme na tom s rychlostí minimálně stejně, ale to je jedno. Zkus napsat na cmd: ping myhead, možná bude chyba tam. Já tady nechci oslňovat, jakou mám rychlou lajnu, protože je to úplně zcestné a navíc o to v téhle diskuzi ani nejde. Jestli si chces dělat kinga, tak zkus jinou diskuzi. Howgh.
15.11.2003 14:08:06   0.0.0.xxx 3132
Aha zajímavé, takže najednou o rychlou lajnu vůbec nejde, jo? Já nevím, kdo se tady jako první chlubil, kolik kdy stáhl dat!
15.11.2003 15:12:45   0.0.0.xxx 3032
Zdarec, a je na eDonkey hodne alb? na dc je to na nic porad plny sloty a chci si stahnout naky novy jako je Blue atd jaka sit je nej asi kazzaa co? Ale co jsem slysel tak nevim nevim...moc se mi do ni nechce...
16.11.2003 16:58:50   0.0.0.xxx 3131
DC++ je schopný najít soubor, i když se jmenuje jinak. Jen je zapotřebí zadat Search string, takže u souboru s názvem ms.office.2003.czech-piso.iso zadáte search string např. office a DC++ následně začne stahovat všechny soubory, obsahující řětězec office, se stejnou velikostí. Na obranu autora ale musím podotknout, že v době psaní tohoto článku nebyla tato fce ještě dost možná k dispoici.
1.4.2004 12:12:55   0.0.0.xxx 3232
nevite nekdo od kolika souboru eMule zvisuje rychlost???
9.5.2004 15:35:31   0.0.0.xxx 3231
kde stáhnu e donky
1.7.2004 11:24:34   0.0.0.xxx 3131
asi na www.edonkey.com, ne???
7.9.2004 20:43:15   0.0.0.xxx 3031
treba na to client - http://www.schnio.iglu.cz/index.php?page=bt_cl&lng=sk

pozri na Cesky a Slovensky Torrent Tracker - http://torrent.halooo.com
17.9.2004 11:10:38   0.0.0.xxx 3132
ahoj kolegove, jsme ted na tom nejak divne. mam novej kompa tak jsem tak dal opet DC++ ,ale chodi to divne. nepodarilo si stahnout seznam verejnych hubu a nechapu proc. je to ansatvene jako na starem PC. Zkusl jsem pozit strongDC++ a ten to "nejak dokazal". nevim vubec jak. a dalsi problem, kolegove ode mne tahaji v pohode veci na 100 a vice kB/sec. a me download jezdi tak max. na 20 kB/sec. cim to muze byt? poradite. mam k dispozici linku 2Mbit. diky za echo a vsem preji hezky den.
7.12.2004 08:01:44   0.0.0.xxx 3332
Odkazy
Návod na nastavení klienta eMule je zde.
Návod pro nastavení klienta DC++ je zde.
Nefungugí.????????????
17.1.2005 23:27:20   0.0.0.xxx 3132
No mám 11Mb na wifi!
A v škole okolo 5Gb!
Tak kľud
18.1.2005 22:01:39   0.0.0.xxx 3232
Zdravím mam nainštalovaný program eMule a stále sa mi nemôže pripojiť, ked kliknem na server pripája sa a napíše time out. Skúšal som aj iné programy tohoto typu a stále to isté. Mam 128 wifi pripojenie.
31.3.2005 14:15:00   0.0.0.xxx 3231
můžete mi někdo napsat kde se dá stáhnout emule nebo mi ho někdo pošlete díky
26.4.2005 15:58:33   0.0.0.xxx 3032
Pokud na eDonkey 2000 stáhnu hru typu PSX(Playstation) a nahraju na cd. bude mi fungovat v playstationu ???
20.8.2005 21:41:13   82.202.112.xxx 3333
Prosím vás nevíte někdo kde by se dali stáhnout velké soubory - myslím DVD filmy apod. - v eMuli jsem nic takového nenašel a vůbec souborů s velikostí přesahující 4GB tam je poskrovnu. PLEASE HELP!!!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.