Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu
Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu
autor: Pavel Urbánek , publikováno 5.5.2016
Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

XM300 z Xtreme gaming edice slibuje opravdové herní parametry, které se opírají o prověřený optický senzor Pixart 3988. Ergonomie nezůstává pozadu, tvarově XM300 nezapře inspiraci v oblíbeném DeathAdderu. To vše navíc za rozumnou cenu. Jak si povede tato novinka v našich testech?


Gigabyte všichni známe zejména jako významného výrobce hardwaru – základních desek a grafických karet. V této oblasti nabízí řadu skvělých produktů, které jsou mezi uživateli oblíbené. Jak je to ale s Gigabytem na poli herních periferií? Nová myš XM300 je připravena zaútočit na konkurenci už teď přesyceném konkurenčním prostředí herního příslušenství.

Gigabyte XM300 patří do řady Xtreme Gaming, což je pomyslný apex herního vybavení od Gigabyte, něco jako je ROG u Asusu. Jaký to má ale význam pro uživatele? Teoreticky by měla být myš opravdu herního typu, což znamená, že bude využívat top senzor, kvalitní spínače, nebude mít žádnou nežádoucí akceleraci a predikci, bude lehká a ergonomická atd.

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu

Jak se ale říká, papír snese všechno. Výrobce může dát štítek „herní“ i na notebookovou myšku a zvýšit cenu na trojnásobek – však on se někdo chytne. A asi má i pravdu. Ale aby k takovým situacím nedocházelo, stačí přečíst hodnocení, které jsme pro vás připravili.

Než se ale vrhneme na rozbor jednotlivých aspektů XM300, pojďme se podívat na shrnutí klíčových vlastností. Gigabyte pro nás připravil drátovou myš určenou pro praváky, s optickým senzorem, jednoduchým designem, RGB podsvícením a cenovkou lehce přes 1000 Kč – to nezní vůbec špatně.

Gigabyte XM300: slušná herní myš za rozumnou cenu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.