Prodalo se více než 70 milionů PlayStationu 4
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.12.2017

Společnost Sony překonala další milník v prodejích konzole PlayStation 4, která k začátku prosince pokořila pomyslnou hranici 70 milionů kusů. Nejde navíc o prodeje obchodům, tedy pouhé dodání herního systému někam na sklad, ale o prodané kusy koncovým zákazníkům, což celý úspěch ještě více podtrhuje.

Vysoký počet prodaných konzolí PS4 měl logicky příznivý dopad i na prodej her, podle Sony se dosud prodalo na 617 milionů kopií herních titulů (do tohoto čísla je přitom započítána krabicová i digitální distribuce).

Portfolio titulů pro PS4 se v nejbližší době bude nadále rozrůstat o velmi očekávané hry jako God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) a Monster Hunter: World (Capcom).

Krom toho se firma také pochlubila, že headset pro virtuální realitu PlayStation VR si zakoupily už 2 miliony lidí. Mimochodem, pro tento systém nyní existuje 150 titulů, kterých se celkově prodalo už 12,2 milionu kopií.

Momentálně je pro PSVR ve vývoji více než 130 očekávaných her a video obsahu, který bude uveden do konce roku příštího roku včetně titulů jako The Inpatient a Bravo Team (SIE WWS).

Prodalo se více než 70 milionů PlayStationu 4Tagy: Sony  PS4  PlayStation 4  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.