na-mistrovstvi-sveta-robotu-ve-fotbale-byli-nejuspesnejsi-asiate-video
Novinka Na mistrovství světa robotů ve fotbale byli nejúspěšnější Asiaté [video]

Na mistrovství světa robotů ve fotbale byli nejúspěšnější Asiaté [video]

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 7. 2011 15:15 3

Pohádkový Istanbul, třicet odhodlaných týmů a roboti odhodlaní rozdat si to o titul mistra světa. To byla panečku podívaná…

Turecká metropole Istanbul hostila v pořadí již patnácté mistrovství světa ve fotbale robotů. Turnaje RoboCup 2011 se zúčastnilo celkem 30 týmů z celého světa. I letos se nejvíce dařilo týmům z Asie.

Ve finále robotů střední velikosti se utkaly týmy Water z Pekingské univerzity informačních technologií a Tech United z univerzity v holandském Eindhovenu.

i Zdroj: PCTuning.cz

Nervy drásající zápas, který probíhal za skvělé atmosféry diváků, skončil výhrou Asiatů 6:5. Ti tak slavili titul mistra světa. Oba týmy na sebe přitom narazily už před rokem. Finále tenkrát skončilo 4:5 v neprospěch „Oranjes“.

V kategorii robotů malé velikosti libovolné konstrukce zvítězil tým Skuba z Thajska. Trofej si ze slunečného Istanbulu odváží také týmy B-Human, Nimbro,  UT Austin Villa a Virginia Tech.

Tomuhle prostě říkáme čistá hra bez simulantů a zbytečných faulů. Na záver se podívejte na sestřih finále mezi týmy Water a Tech United.