Google Chrome - nebezpečně rychlý prohlížeč
autor: Zdeněk Šarman , publikováno 6.9.2008
Google Chrome - nebezpečně rychlý prohlížeč

Jako blesk z čistého nebe zaplavila internet zpráva o novém prohlížeči z dílen společnosti Google. S první dostupnou beta verzí vám nabízíme i první postřehy po prvních pár dnech používání namísto dosavadního výchozího prohlížeče.


Google Chrome je nový internetový prohlížeč, který jak sami vývojáři říkají, je stvořen "od píky a s použitím těch nejlepších technologií, které jsou k dispozici." Uvědomili si, že web se vyvinul z převážně jednoduchých textových stránek směrem k různorodým interaktivním aplikacím a že koncept internetového prohlížeče musí kompletně přehodnotit. Potřeba je nejen prohlížeč, ale také moderní platforma pro webové stránky a aplikace. A právě tu se rozhodli vytvořit.

Google Chrome - nebezpečně rychlý prohlížeč

První verze nového open-source prohlížeče se sice objevila na stránkách http://www.google.com/chrome již 2. září (september), ale vzápětí byla stažena a stránka nebyla nadále dostupná. Dnes již můžete nový prohlížeč z výše uvedené adresy pohodlně stáhnout a sami na vlastní kůži odzkoušet jeho kvality, které se vám po prvních pár dnech používání pokusím přiblížit.

Google Chrome - nebezpečně rychlý prohlížeč 

Jen pro úplnost uvedu, že jako hlavní prohlížeč na svém notebooku s Windows Vista používám Operu ve verzi 9.5 a Internet Explorer ve verzi 7.0 s rozšířen IE7PRO a proto právě s nimi budu Google Chrome porovnávat. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
355 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 169.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.