Hlavní stránka Návody Úpravy: přetaktování Athlon 64 X2 5000+ Black Edition - výhodná volba pro herní počítač
Athlon 64 X2 5000+ Black Edition - výhodná volba pro herní počítač
autor: Z. Obermaier , publikováno 23.11.2007
Athlon 64 X2 5000+ Black Edition - výhodná volba pro herní počítač

Dnes se podíváme na poslední model řady Athlon 64 X2, který společnost AMD uvedla na trh. Žádný další procesor generace K8 by již neměl spatřit světlo světa, budoucnost je zasvěcená už pouze AMD Phenomům. Může ještě "starý" procesor co nabídnout? To tedy určitě ano! Dle nás jde o jeden z nejlepších herních procesorů s výborným poměrem cena výkon.


Před několika týdny se hodně mluvilo o zvláštní promo-akci. Pamatujete, jak AMD hodlalo odhalit "svou temnou stránku"? Nakonec bylo toto odhalení pro mnohé zklamáním, čekaly se procesory nové generace a místo toho byl uveden další model architektury K8. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by se ale nejednalo o verzi "Black Edition" se zcela odemčeným násobičem. Do této chvíle měly luxus odemčeného násobiče pouze nejdražší modely obou procesorových rivalů, nyní se dostává do ruky všem.

Athlon 64 X2 5000+ Black Edition - výhodná volba pro herní počítač

Myslíte si, že procesor generace K8, sice s odemčeným násobičem již nemá dnes co říci? Pokud ano, mýlíte se. Za cenu 3000Kč s DPH dostanete s tímto procesorem skutečné herní "monstrum", které se po přetaktování vyrovná procesorům Core 2 Duo! Toto tvrzení naše testy bezpečně prokázaly, a není tedy o něm možné diskutovat.

Athlon 64 X2 5000+ Black Edition - výhodná volba pro herní počítač

Máte levnou základní desku, která není schopná vysokých frekvencí FSB (HT)? S tímto procesorem vám i tato základní deska bude stačit. Nemusíte zvedat žádné frekvence systému ani nijak ladit BIOS. Stačí pouze jediná "akce" - zvýšení násobiče procesoru. Přetaktování nikdy nebylo jednodušší, a navíc tento procesor je v přetaktování skutečný šampión. Záviděli jste majitelům Core 2 Duo jejich vysoké možnosti přetaktování? Nemusíte, s Athlon 64 X2 5000+ Black Edition se jim bezpečně vyrovnáte. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
444 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 210.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.