Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
Boost My PC speciál: zelená není jen tráva
autor: Michal Šimonek , publikováno 11.12.2014
Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Velcí Youtubeři se stávají v posledních letech skoro až modlou mnoha náctiletých. Sledovanost jejich kanálů je nadmíru vysoká a jejich popularitu minimálně u mladší generace lze dost možná srovnávat s českými celebritami. A i proto vznikl speciální díl Boost My PC, ve kterém jsme připravili počítač pro streamování a vlogy jednoho ze známých českých Youtuberů.


Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

 

Tento díl byl prostě jiný, atypický, a hektický, protože na vše bylo velmi málo času. Nakonec ale uvidíte, že ten výsledek za trochu námahy opravdu stál.

Zainteresovaní účinkující

Na tomto projektu se kromě mě podílel ještě LamKa jako casemoder, který byl schopen zhotovit své dílo ve velmi krátkém čase (během 3 týdnů) a klasicky také podnik Hitpoint.CZ, který se postaral o produkci.

A kdo že je ten MenT? Aktuální světoví i čeští Youtubeři jsou často vzorem pro děti a náctileté (cca 8–19 let). K nenucené komunikaci se svými fanoušky jim slouží kanál na Youtube. Mívají i kolem 500 tisíc příznivců, a to je vskutku vysoké číslo. I díky počtu odběratelů a počtu shlédnutí videí si mohou Youtubeři slušně vydělat a být takzvaně za vodou.

V podmínkách českého internetu nejsou čísla tak obrovská jako ve světě. Právě MenT patří k těm nejvýznamnějším v České republice. Hlavní náplní videí na Youtube jsou videoblogy, záznamy her (převážně Minecraft), streamování a nebo zábavné herní vlogy.

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Youtube kanál

Každý Youtuber potom využívá i sociálních sítí. Díky tomu mají fanoušci pocit, že se jim hvězda věnuje osobně a občas jim i na něco odpoví v komentářích. Příkladem je Facebook nebo Instagram. Zde mohou pak propagovat i vlastní e-shopy, kde za přijatelné ceny nabízejí různé propagační předměty jako nálepky, náramky, trika, kšiltovky apod.

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Sociální sítě.

Nás však zajímá zcela něco jiného a to jsou počítače a vše s tím spojené. O MenTovi se všeobecně ví, že miluje zelenou barvu a nevyužít tento prvek by byla škoda. Bylo proto nadmíru jasné, že volba padne tentokrát na zelenou nVidii a také zakomponování zelených barviček do útrob i vnějšku samotné PC skříně.

Boost My PC speciál: zelená není jen tráva

Casemodder LamKa se souhlasem autora využil už hotový koncept skříně Model 01. Stačilo case vyrobit, udělat na ní pár drobných úprav a pak už jen osadit komponenty. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
58 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.