Hlavní stránka Multimédia PC Šťoural Z deníčku PC šťourala: Záruka reklamace degradace
Z deníčku PC šťourala: Záruka reklamace degradace
autor: Vopička Ondřej , publikováno 8.10.2004
Všichni moc dobře víme, že výpočetní technika a záležitosti s ní spojené nefungují vždy zcela podle našich představ. Každému se jistě nejednou stala nějaká příhoda nad níž se ještě doteď pozastavuje (ať už s úsměvem či se zděšením). A jelikož tyto úsměvné historky ke světu osobních počítačů neoddělitelně patří, tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do této oblasti a každé páteční odpoledne vám pomůžeme se trochu odreagovat na nadcházející víkend. Berte to tedy s jistou dávkou nadsázky... a ponořte se do příběhů, jež "napsal sám život" :-)

Dějství I. - Záruka reklamace

PC šťouralova "rádoby" znalost dané tématiky bývá často terčem zneužívání a protěžování z okruhu příbuzných, přátel a v neposlední řadě i divné skupinky "doporučených" jedinců, či organizovaných skupinek. Je pravda, že ne vždy se jedná o práci nepříjemnou, často se dá vydělat nějaká ta Kč a přijít na krizové stavy operačního systému, které jsou tak divoké, že by v Microsoftu často nepoznali, že se jedná o jejich produkt.

Poslední "kšeft" se odehrál ve skoro klasickém klišé stylu : "Ahoj, asi bych si pořídil novej počítač... Nějakej trochu našláplej... Ať to trochu frčí... Ten co mám ti přivezu... To nějak rozprodej nebo zlikviduj...". Podmínky byly celkem jasně dané: 1) Zachovat původní data, zejména cenné dokumenty a maily v Outlooku, 2) Ať je to trochu "našláplé", 3) Ať to moc nestojí. Zejména 2. a 3. podmínka se vzájemně vyvracela, ale nu co..

Starý počítač byla skutečně pálka mezi oči. Celeron 333MHz s 64MB paměti na BX desce byla ve svém čase jistě bomba, ovšem dnes bych váhal zda na něm raději neprovozovat DOS a T602 (samozřejmě, že sílu počítače umocňovaly ještě Windows XP ve verzi pro domov, což bylo ve spojení s 64MB paměti skutečně velkolepé divadlo). "No já nevím co s tím... To rozprodáš ne? Za to dostaneš tak 5.000Kč?". Ano, prodat Celeron 333MHz, AT BX desku, 6GB harddisk, 12x CDROM a 64MB paměti v bratru za 5tisíc korun byl úkol vskutku nadlidský. Tématické ponaučení, že když stála sestava před 5ti lety 20 000, tak dnes má cenu maximálně 2tis, ale ani to není jisté, se nesetkalo s velkým nadšením a důkaz jsem musel demonstrovat v internetovém PC bazaru.

Když jsem konečně vyfasoval jakousi zálohu na new computer, velkou rychlostí jsem pouze nahodil onen počítač, přivřel oči při POST a náběhu Windows. Varování o chybějících součástech v system32, nalezené virové infekci, vypršení Trial verze asi 6ti programů a jakéhosi (zřejmě dobrého) brutálního programu ke zrychlení internetového připojení (dial-up speed booster :-)), který po naběhnutí oken zcela převzal kontrolu nad všemi dalšími procesy a neustále nutil nabídku jakéhosi připojení kamsi a čímsi. Provedl jsem zálohu Outlooku chytrým softwarem, který jsem dodal z CD, vygeneroval výstupní databázi (1,16 GB, v mailech nebyly výjimky i třeba 6ti mailů za den, každý 5MB příloh :-)). Při představě stahování dial-upem takové přílohy jsem se neubránil škodolibému smíchu. No nic, třeba to nějak výrazně řešil nainstalovaný dial-up speed booster :-).

Komponenty jsem zakoupil z jedné vody na čisto nové v kamenném obchodě, i když jsem většinou zvyklý hledat po bazarech a inzerátech a šetřit tak Kč. Nebyl však na to čas a ani chuť. A ono s 10tis se stejně nedá mnoho vymýšlet. Jaké komponenty jsem vybral a jaké patálie jsem zažil při samotném sestavování a hlavně instalaci woken nechám teď stranou. Mezi komponenty se vloudila jedna škodná. Byla to DVD mechanika, která sice po prvním startu byla detekována, ovšem umrzla a dál se nedostala. Nepomohly ani čachry Master/Slave/Cable select, jiný napájecí kablík. Jal jsem se pojit mechaniku do své mašiny, ovšem k mému překvapení ani tam nechodila. BIOS ji vůbec nedetekoval. Rozlícen na tajwanského výrobce jsem s mechanikou nejprve jemně, potom hruběji zatřásl (aby došlo ke srovnání polovodičových součástek v jejím nitru :-)), ovšem efekt zero.

Naštván, že musím zase přes celou Prahu se trmácet vozem nevalné kvality a staršího data výroby kvůli pitomé reklamaci nefunkční DVD mechaniky za hloupých 750,- Kč, jsem vyrazil. Celou cestu dále znepříjemnila kryštofující policejní hlídka, pro které je můj drak silnic stejná pěst na oko, jako když v Mostě projede Lamborghini Diablo. Příslušník neměl pochopení pro to, že jedu reklamovat DVD mechaniku a napařil mi 500,- a napomenutí za špatně fungující levé přední osvětlení. Kdybych věděl co mě ještě čeká, s úsměvem bych mu dal požadovanou částku. Takto jsem pouze přijal složenku a jel dál.

Dějství II. - Degradace reklamace

V prostorách obchodu jsem se celkem vyznal, ovšem reklamační procedury jsem se ještě zde nezúčastnil. Chytré šipky navigující na Prodej, Výdej, Servis a Reklamace napověděly, kterým směrem se vydat. Ještě jsem chvíli pozoroval jak jakási maminka, zřejmě s dcerou, vybírají repro bedničky. Dcera byla zhruba o několik let mladší než já (17? 18?), působila "šikowným" dojmem a její (zřejmě) matka vypadala taky udržovaně. Očima jsem je tlačil, aby vybraly nějakou více akusticky přívětivou reprosestavu, než byla ta, kterou si právě s nadšením prohlížely. Bohužel mé telepatické schopnosti nebyly vyslyšeny a dvojka odkráčela směrem ke kase s repro Genius zhruba za 250,-. To už jsem ale pokračoval (po vyznačených šipkách) k reklamačnímu úseku.

Stoupl jsem si do fronty několika na první pohled podivných lidí, ale co. Nenápadně jsem vykoukl a ohodnotil délku fronty a pravděpodobnost rychlého vyřízení reklamační procedury u přede mnou stojících občanů. Všiml jsem si také Reklamačního pracovníka, kterého nazvěme pro zjednodušení Dušan. Nemám nic proti Dušanům, ovšem tohle byl úplně jasnej Dušan. V úzkých brýlích s otrávenou grimasou znuděně klikal myší. Po place vzadu za pultíkem pobíhal Dušan2, který zřejmě dělal poskoka Dušanovi1. Teprve v této chvíli jsem si pořádně všiml cože to stojí přede mnou za partičku reklamace-chtivých individuí. Čím déle jsem se díval, tím více jsem nabýval dojmu, že něco není v pořádku, nebo že někdo někde udělal hroznou, ale hroznou chybu.

Nejblíže Dušanovi byla dvojka dědy a asi jeho vnoučka. Nazvěme je tedy pracovně Double team. Děda ledva držel jen tak tak 17" monitor, opíral se při tom o špacír klacek. Co chvíli to vypadalo, že se děda zhroutí a s ním tak i monitor, což bude mít za následek nejednu humornou dohru. Mladší člen double teamu, bylo také dítě jaké by asi chtěl každý mít. Již v tak útlém věku působil dojmem nesmlouvavého řezníka a neustále tahal dědu vrávorajícího s monitorem za cíp saka. Děda cosi pronesl a položil Dušanovi monitor na pultík. Oddechl jsem jsi, i když mi bylo trochu líto, že Double team neprovede s monitorem něco pro pobavení publika. Dušan, který zřejmě již myslel na oběd hrkl na svého poskoka, zamračil se na dědu a ukázal na monitor. Dušan2 přiběhl, okem znalce ohodnotil monitor, zakroutil hlavou a odběhl. Double team zdržoval, to se mi nelíbilo. A nebyl jsem sám...

Z deníčku PC šťourala: Záruka reklamace degradace

Zleva : Šťoural, Alien, Žvejkal, Double team a Dušan (obrázek exkluzivně pro PCt @2004, J.C.)

Dějství III. - Záruka degradace

Za double teamem stál další člověk. Pracovně ho nazvěme Žvejkal. Doménou Žvejkala byly čtyři věci. V první řadě mohutný porost na bradě, tváři a hrudi. Dále pak kotevní zlatý řetěz, klávesnice, kterou třímal v podpaží a ten nejvíc naštvanej výraz co může být. Žvejkal byl zřejmě zarytým fandou nějaké hodně tvrdé muziky, nic proti. Daleko víc mě zajímal účel jeho reklamace a když jsem pohlédl na klávesnici, dal jsem si 3 a 3 dohromady. Kdyby v té chvíli nějaká sázková kancelář vypsala kurzy na důvody reklamace, vsadil bych vše na Žvejkala. Žvejkal se mračil na Double team a hošík se chytil dědy, to když Žvejkal zlostně zachrčel (kdo zná wookijštinu asi rozumí).

Pro jistotu jsem udělal krok zpět. Žvejkal si mne všiml a zlým pohledem si mne změřil. Dělal jsem, že se dívám stranou. Nervózní Dušan, kterému se stále nedařilo odbýt vlezlý Double team se svým monitorem, vysvětloval něco dědovi, který si nasadil brýle a citoval cosi z faktury. Trpělivost Žvejkala pomalu rostla, znovu se zlostně ohlédl a podíval do fronty za sebou. Za mnou již stepoval nějaký klučina a nahlas se čemusi smál do mobilního telefonu. Téměř současně se Žvejkem se ohlédl i poslední zákazník, který stál přede mnou. Double team byl wostrej, Žvejkal ještě tvrdší, ovšem tohle jasně poukazovalo na fakt, že hustota "divnosti" dosahuje samotné horní hranice své reálné podstaty.

Nechci si dělat cíleně srandu z lidí, ovšem bohužel tak to v tu chvíli vyznělo a napadlo by to asi každého. Osoba přede mnou byla menšího vzrůstu. Podivné hrčení při každém nádechu věstilo minimálně 2 krabičky startek denně prokládané silným alkoholem. Pokud jsem si kdy něco pomyslel o výrazu Žvejkala, beru vše zpět. Popsat to co stálo přede mnou se prostě nedá, stejně tak jsem nebyl schopen ani odhadnout s jakým problémem se chce obrátit na Dušana. Predátor bez masky hadr, H.R.Giger by byl nadšen, že jeho jeho děsivé vize "come true". Alien, jak jsem ho pracovně nazval, znovu odkašlal (snad polkl i hlen, ale na to jsem raději nemyslel) a přešlápl z levé nohy na pravou, to právě ve chvíli, kdy Dušan vyřídil Double team. Žvejkal zavyl a dostal se do čela tohoto malého peletonu. Double team odcházel s nepořízenou a děda se zase potácel s monitorem v náručí ve stylu "Samba v kapkách deště".

Dušan pohlédl letmo na Žvejkala, který mu zlostně praštil klávesnicí na pultík. Mé domněnky se ukázaly správné, přes Alienovo chroptění jsem zaslechl útržkovité kusy konverzace. Překvapil mne nezvykle jemný hlásek Žvejkala a podivný přízvuk (že by Plzeň? :-)), s kterým Dušanovi vysvětloval, že konektor klávesnice je špatný a co že mu to prodali za šmejd. Dušan pohlédl na zdeformovanou PS2 koncovku pak na mne, na Aliena, na Žvejkala a na hodinky. O tom, že Žvejkal vlastní AT desku s DIN5 konektorem a že se pokoušel PS2 klávesnici narvat na fest, nepochyboval nikdo. Kluk za mnou zpozorněl a také se náramně bavil tímto panoptikem (pronesl mám dojem něco jako "ty vole.. no to snad ne... !! :-)). Neodbytný Žvejkal dále trval na nefunkční klávesnici se šmejd-koncovkou a požadoval patřičnou kompenzaci. Dušan, snad aby rychle vyřídil celou záležitost, nebo nedostal od Žvejkala po hubě, houkl na Dušana-poskoka a ten po chvíli přinesl PS2-DIN5 redukci. Jestli Žvejkal něco platil nebo ne, jsem už nezjistil, protože rázným krokem i s redukcí odešel a když mne míjel něco hrkl, což jsem v návalu radosti, že už konečně postupuji na druhé místo, nestihl zaregistrovat. Každopádně jsem se Žvejkala lekl a udělal znovu krok zpět, stejně tak i kluk za mnou, který se na mne nechápavě podíval a zakroutil hlavou.

Oba jsme s velkým napětím a očekáváním sledovali Aliena, který se prokašlal až k pultíku. Dušan se lekl a popojel židlí o 20cm od stolu. Dušan2, který právě procházel byl zcela konsternován Alienem a nevšiml si postaveného regálu do kterého posléze narazil. K velkému překvapení z Aliena nevyšlo nic jiného, než jakési nesouvislé hrčení. Narozdíl od Žvejkalova zlověstného, tohle bylo temné a procítěné. Dušan se nechápavě podíval na Aliena a zeptal se: "Prosím?". Alien opakoval svoji žádost, ovšem teď již přidal na intenzitě akustických tónů vycházejících z jeho hrdla a celou záležitost podložil nějakým lejstrem, které Dušanovi plácl na stůl. Dušan se podíval na lejstro, poté na Aliena a nakonec na Dušana2, který si levou rukou hladil bouli na čele. Dušan2 opatrně přistoupil k lejstru, pokýval hlavou a zmizel.

Alien se ve frontě otočil, zřejmě aby nás uklidnil, že to nebude dlouho trvat a cosi řekl. Očividně tomu nikdo nerozuměl, lidé ve frontě (kterých přibylo) jen poděšeně kývli a nějaké dítě vzadu začalo plakat. Dušan2 přinesl ze skladu optickou myš (zase Genius) a podal jí Dušanovi1. Ten udělal podivnou značku propisovacím perem do Alienova lejstra. Alien spokojen s nově nabytým kusem hardwaru se odkolébal pryč. Na rozloučenou ještě spustil dávku dávivého kašle a zašmátral v kapse pro krabičku cigaret.

A je to. Jsem první. Než jsem stačil cokoliv Dušanovi říci, zmizel a došlo k rošádě Dušani, Dušani hejbejte se. Z Dušana1 se stal rázem Dušan poskok a z Dušana2 tak Dušan1. Zatímco nový Dušan vcelku ochotně a profesionálně vyřizoval záležitosti spojené s mou reklamací, Dušan2 chvilku "rozdejchával" poslední silnou čtvrthodinku opřen o polici regálu.

Dějství IV. - Reklamace záruky

Celá věc byla jasná jak facka. DVD mechanika byla definitivně vadná, obratem jsem obdržel sice stejnou, ale funkční. Šokován reklamační procedurou a hlavně důvody ve stylu rvaní PS2 konektoru do DN5 jsem jel vozem zpět k domovu. Na stejném místě jsem potkal kryštofující policejní hlídku, která se tentokráte přemístila do druhého směru, tedy zase do toho kterým jsem jel já. Kryštof zaplaťpánbůh stopl oktávku přede mnou a když jsem projížděl kolem, zvedl ruku a výrazně mi s úsměvem pokynul. Rovněž jsem zvedl ruku, ale prsty mi nějak až na jeden spadly dolů do dlaně.

S nově získaným HW jsem dorazil domů, polkl pro jistotu dva paraleny a začlenil DVD mechaniku do sestavy. Jenže samotná reklamace DVD byla jen třešnička na dortu. Kdybych byl býval věděl, jakéže mi to pan Gates připraví neutěšené chvíle s instalací svého programu, tak bych... ale co...

to už je vlastně jiný příběh... :-)

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.10.2004 15:21:46   0.0.0.xxx 1112
Velmi zajimava "povidecka".
8.10.2004 15:35:13   0.0.0.xxx 1111
Tak zase jedna tresnicka na dortu na jeden patek ...
Super obrazek :-))
8.10.2004 15:41:06   0.0.0.xxx 1210
Velice povedene;)
8.10.2004 15:41:29   0.0.0.xxx 109
dobrej stoural jeste ze moc casto nereklamuju, 2 takovyhle zazitky, a uz bych se kompu ani nedotknul ) jedina rada je nakupovat v nejakym obchode kde se da HW hnedle otestovat
8.10.2004 16:42:42   0.0.0.xxx 1110
Za 10ku rychly komp,to da fusku postavit.:-)
8.10.2004 17:12:45   0.0.0.xxx 1010
Zatím nejlepší ze série povídek a ještě s autorským obrázkem ...
8.10.2004 17:35:42   0.0.0.xxx 1011
To je jednoduche, staci zobrat eurocase, kobian, amd, pqi, titan, maxtor, benq, manli, chicony, a genius. Tak RYCHLO ti to odide, ze sa budes divit. )

Tento clanok rulezzzz!

Ale poviem vam, aj ti predavaci to maju tazke. Napr. ked pride typek, poobzera masinu a na koniec prehlasi "v ageme to maju lacnejsie" - toto sa stalo jedemu kamosovi(predavac) a mnoho ineho.
8.10.2004 17:57:09   0.0.0.xxx 109
O ničem nevím, nebyl jsem tam, reklamovat CD-RW/DVD jdu až v pondělí, můžu pak napsat jak jsem dopadl.
8.10.2004 18:07:12   0.0.0.xxx 1111
Tak tohle ja fakt hodně totální - už aby byl zase pátek!
8.10.2004 18:27:01   0.0.0.xxx 1010
Tak to je sila, fackt je to masakr ...

Jen tak dale ..., dale ... .
Bomba obrazek !!
8.10.2004 18:27:10   0.0.0.xxx 1110
Začínám se těšit na zdejší pátky.Zatím nejlepší prda byla LAN párty.
8.10.2004 18:29:30   0.0.0.xxx 1011
ze tri uverejnenych "souralu" je tenhle na 100 nejlepsi !! fakt sem se chlapal, u predchozich mi jen ujizdeli koutky... a vobrazek peqnej
8.10.2004 19:07:05   0.0.0.xxx 1111
Dnes to bylo asi ze všech nejlepší, možná že mi to tak připadá kvuli tomu že mám něco vypito ;o) Uplně mi tekly slzy.
Jednoduše super.
8.10.2004 20:05:10   0.0.0.xxx 1111
Tak, tak, najviac som sa pobavil na vete:
"Rovněž jsem zvedl ruku, ale prsty mi nějak až na jeden spadly dolů do dlaně. " DD
8.10.2004 20:18:05   0.0.0.xxx 1010
super jen by to chtelo víc dílů
8.10.2004 21:03:25   0.0.0.xxx 1010
tohle presne popisuje Alzasoft..
8.10.2004 21:09:32   0.0.0.xxx 910
Aj ja mam na predaj nieco, dokonca 133!!! :-))
8.10.2004 21:18:51   0.0.0.xxx 910
tak presne tohle ted delam - skladam komp do 10k a "pokud mozno s monitorem a at mi jede doom3" - to me malem kleplo, ale co v pondeli jedu na reklamacku s diskem - se zdrojem ten seagate piska, doufam ze me nepotka to co v clanku, zatim zdar
8.10.2004 22:12:22   0.0.0.xxx 1010
Vsichni tu pisou jak je to skvely, ale me to prijde celkem prumerny. No, to sem jeste prehnal, je to fakt ubohost.
8.10.2004 22:43:25   0.0.0.xxx 1011
Nikdy tam uz kupovat nebudu, protoze jejich pristup k zakaznikum je otresny. Reklamacni rizeni je protahovano jak to jen jde. Jejich neschopnost vyresit problem je k nasr....
8.10.2004 23:10:15   0.0.0.xxx 1112
Moje rec, taky se mi zda tento clanek nudnej. Zda se mi ze s kazdym novym dilem, je to horsi a horsi. Prvni dil byl bezkonkurencni!!!
8.10.2004 23:19:56   0.0.0.xxx 1111
To protože si asi nečet ty předchozí "páteční články", protoze ve srovnání s nima je tohle 100x lepší takže už se to vyšplhalo nad hranici absolutní ubosti. A tím pádem to několikanásobně předčilo všechna očekávání:-)
9.10.2004 05:12:00   0.0.0.xxx 1112
Toto jest take vesele... http://www.novinky.cz/04/13/82.html
9.10.2004 05:18:10   0.0.0.xxx 1111
http://www.novinky.cz/04/13/82.html
9.10.2004 06:08:32   0.0.0.xxx 1110
Super super super. Taktov skutocnosti vyzera. Poviedka sa mi velmi pacila. 100%
9.10.2004 10:31:27   0.0.0.xxx 99
Co vic rict nez co je v titulku. Proste mazec. A ta reklamace, no neco mi to pripomina :-) A ten obrazek. Jako patecni clanek zatim neprekonan. No.1 :-)
9.10.2004 12:39:10   0.0.0.xxx 911
jdete do prdele. Piste o HW a nesnazte se o neco co neumite.

9.10.2004 12:46:36   0.0.0.xxx 1110
Me se libila ta prvni povidka.. ale cela trilogie nema chybu :-)) fakt ze zivota!!!!!
9.10.2004 13:57:57   0.0.0.xxx 1110
Opravdu me tenhel stoural moc nepobavil. Z popisu bych soudil, ze celej proces probehl behem 20minut bez vetsiho zadrhelu, coz je celkem normal a rekl bych v poradku. To ze v tech radach sou ruzni lide je taky celkem dost normalni, pocitace uz nejsou jen pro uzkou skupinku lidi typu stoural a ty ruzni lide nemaji proste soudnoust, myslej si ze kdyz umej vytisknout dokument ve Wordu, tak jsou odbornici pres pocitace nejvetsiho kalibru a pak ty reklamace podle toho tak vypadaj. BTW jak tu nekdo rekl, opravdovy namet na takovy clanek najdes v ALzasoftu....zkousel se tam uz nekdo nekdy dovolat? Doporucuju vzit si dovolenou, pani technici maji bud fobii z telefonu, nebo jim nekdo zapomel rict, ze je celkem nutne ty zvonici veci na stolech zvedat a odpovidat. Prubehu raklamace, stani ve fronte a vyrikavanim si pojmu a dojmu s tamnima Duasny je opravdu zazitek na cely zivot, nebo namet na horor.
9.10.2004 16:31:42   0.0.0.xxx 1110
Jako nic proti stouralovi. Nekoho to treba pobavi, proc ne. Spis mi vadi, ze na PCT uz hodne dlouho nevysel nejakej solidni clanek. Snad jedine recenze ty palirny ASUS za neco stala a mozna ten system RONJA (i kdyz to bylo taky spis tak pro zajimavost, rekl bych, ze s tim se v zivote nesetkam). Jinak je to tu samej stoural, recenze R 9250 a 9550, flashovani BIOSu do X800 PRO, ktere na Svethardware vyslo uz pred notnou dobou. Tweakovani GF 5900 taky uz neni tak uplne aktualni. Nevim, rekl bych, za uroven tohodle serveru hodne upada. Hlavne kdyz to poravnam prave s konkurencnim Svet hardware. Ale verim, ze je to jenom docasny pokles zpusobeny letem a brzy se zase rozjedete. takze hodne stesti
9.10.2004 17:42:10   0.0.0.xxx 1111
Mě tam uznali reklamačku na harddisk kterej sem rozmontoval a zase složil(samozřejmě až po tom co přestal fungovat) navíc sem u něj ukroutil šroubek a upadla mu hlavička :-)...
Na druhou stranu mě tam ale neuznali reklamačku TV karty na kterou mě spadl hliníkovej chladič a trochu to zkratoval:-/
9.10.2004 17:44:23   0.0.0.xxx 1011
Tak tohle mi mluvi z duse. PCTuning nasleduje cestu Titanicu.
9.10.2004 19:07:26   0.0.0.xxx 1111
Je zcela jasné a patrné, že autor nakupuje či nakupoval v Alzasoftu. Jinde jsem totiž na podobné prostředí nenarazil.
9.10.2004 19:29:39   0.0.0.xxx 109
ne, je to jak to rikam. Nejhorsi firma s PC komponentama v republice co se reklamaci tyce. Jejich neschopnost je zarazejici. Asi se poradim s pravnikem
9.10.2004 20:56:44   0.0.0.xxx 99
Take se priklanim k tomu, ze to tu upada... poradnej clanek o tuneni nebo taktovani uz tu dlouho nebyl... poradny srovnavaci test "neceho" taky ne, zadany test graf. karet stejneho typu ale ruznych vyrobcu taky nikde KATASTROFA
A nejlepsi jsou tu ty lamy co nam na tohle reknou tak neco napis, kdyz se ti to nelibi... proc bych ja neco mel psat??? Od toho tady je prave PCtuning, ktery to napise a ja jako ctenar si to prectu a nabudu novych znalosti... Driv to tu bylo pohoda... min. dva super clanky za tyden... dnes... NIC!
10.10.2004 09:29:26   0.0.0.xxx 912
Sice klasicky pribeh, kde tema samo o sobe je stare jako pocitace samy... nicmene opravdu nadherne napsano... supr! zasmal sem se dost a dost, coz u me takhle po ranu nebejva zvykem... :-)

pripojim takovej hlod od nas:

na nejmenovane technicke univerzite (rad bych zvyraznil slovo "technicke", protoze by clovek predpokladal ze tam a nebo aspon na katedre vypocetni techniky se preci nekdo v pocitacich vyznat musi...), nuze a na teto katedre nekdo pred 5-6 lety objednal 10 super kompu na 533MHz s BX deskama. V te dobe nadhera...
JENZE...
ted po sesti letech se mi ty kompy dostali do ruky, a zjistil sem velmi zabavnou vec. Kdyz je tehdy privezli, deska neobsahovala autodetekci procesoru a spravny takt se musel volit rucne. V rozsahu 200-533MHz pomoci multiplikatoru. No a tovarne bylo vsech 10 kompiku nastavenejch na 3*66 = 200MHz, co zbylo od prodavajici firmy mozna prozirave, nicmene to nasim panum docentum a podobnejm zapomeli asi sdelit...
Takze 5-6 let tu ty pocitace bezeli na 200MHz... tehdy to mohly bejt dela, ale nebyly protoze bezeli na 200MHz a ted kdyz sme na to prisli, je to uz zase JEN blba petset tricet trojka... no co nadelame...
:-)
Zdar vsem co se s necim podobnym setkali a nezblaznili se... chce to opravdu nervy.
Qain
10.10.2004 09:48:58   0.0.0.xxx 1011
Řekl bych, že většina CPU má ( měla ) zadrátovaný násobič a vliv nastavení násobiče v BIOSu byl 0. Takže si myslím, že počítače jeli na 533Mhz, pokud měli zadrátovaný násobič 8x a FSB 66Mhz. Čau
10.10.2004 10:31:15   0.0.0.xxx 99
Na Alzasoft by se dalo napsat historek ;)
Fakt Alzasoft je plnej AROGANTNICH prodavacu,kteri v situacich kdy je UPLNE narvanej obchod odejdou 3 prodejci a jeden tam sedi a neco dela na PC,po 20 min se uraci nekoho prijmout.

Mam jednu super historku.
Kupoval jsem tam neco pro 5 kamosu,takze jsem to rozdelil kazdy komponent na jinou fakturu pro lepsi reklamaci(nechapu proc to tak nedelaji automaticky)
A v jejich novem vydajove mistnosti kde je normalne ve 13.00 pres 50 lidi,me po 20 minutach se naka UPOCENA zenska zacla KOKTAK jmeno me firmy.Jenze horsi bylo ze takhle na me musela koktat asi 10x protoze jsem mel faktur vice.Ale horsi bylo ze s 10 min rozestupem.
Sranda byla ze pomocnik te upocene pani mel obrovskou smulu a kazde zbozi co chtel predat zakaznikovi tak zakaznik tam jeste nedorazil.
Jedine poteseni bylo to ze se u 9 faktury naucila pani vyslovovat nazev firmy ;)
10.10.2004 14:04:47   0.0.0.xxx 1011
Clanek je na pobaveni dobrej, ale vadi mi na tom jedna vec - autor se az nasilne snazi z bezvyznamne epizody udelat drama svetoveho vyznamu.
Neco jako kdybyste se snazili z obyc cesty do protejsiho baraku udelat bestseller.
10.10.2004 14:06:58   0.0.0.xxx 1111
To se mi nejak nezda, jako verim tomu, ze nikdo nenastavil ty multiplikatory v distribucni firme, ale pri kazdem nabihani pocitace to prece pise typ procesoru a jeho frekvenci a ze by si nikdi nevsiml, je to jede na 200MHz. Posledni 200MHz procesor bylo Pentium MMX, vsechny vyssi typy byly alespon 233


.... i kdyz pokud to byly pocitace na ucebnu, tak ten, kdo to zapina (student, dozor) nemuze tusit, co tam je za HW.
10.10.2004 14:07:00   0.0.0.xxx 1010
Tak zhruba pred 6 lety sem kupoval taky CD-ROM. To se zrovna vyrobci predhaneli, kdo udela rychlejsi. Ale moc jim to nefungovalo. Za jednu cenu jsem postupne vyzkousel asi 6 ruznych znacek. Takze s reklamacemi jsem si zazil sve. Nejhorsi bylo, kdyz cd chvili fungovalo, chvili ne. Aby mi reklamaci uznali, tak jsem musel poladit optiku ostrym spendlikem.
10.10.2004 15:08:35   0.0.0.xxx 1010
Zda se, ze Stoural saha cim dal tim hloub do sve kapsy pro vesele historky. Coz je u tretiho pokracovani celkem prusvih. Prvni byla super, druha celkem sla, ale posledni uz opravdu nicmoc. Co bude priste? Hororovy pribeh o nastaveni ovladacu? Neco ve stylu> nainstaloval sem, neslo to, blbej Gates. Odinstaloval, nainstaloval, neslo, blbej Gates. Odinstaloval, naistaloval, slo to. Blbej Gates?
10.10.2004 15:15:17   0.0.0.xxx 1111
Taky mi to prijde jako slaby prumer. Tenhle typ povidek se musi umet poradne napsat aby byly ve stylu Simka a Grossmanna. Takhle mi to prijde jen jako popis reality a nejak se u toho nemuzu zasmat, celou dobu cekam kdy me to prekvapi ze se upne rozesmeju a nic konec clanku. Pripomenu krasnou povidku "Tyden administratora" tam se clovek casto zasmeje protoze dej se rozviji nepredpokladane. Skoda ze taky neumim takovou povidku napsat.
10.10.2004 15:25:20   0.0.0.xxx 1110
Teda myslel jsem "Tyden systemove podpory" treba tady http://www.luzanky.cz/~kamilek/vtipy/tyden_pracovnika_systemove_p odpory.html">http://www.luzanky.cz/~kamilek/vtipy/tyden_pracovnika_systemove_podpory.html
10.10.2004 15:31:26   0.0.0.xxx 1010
to musel byt nakej hodne moc chytrej typek :o)))
10.10.2004 15:35:05   0.0.0.xxx 1010

Souhlasim s tim, ze styl Š+G je genialni.. To se prostě nedá opakovat a mám je přečtené vsechny nekolikrat.. Ovsem, kdyz mas psat variaci na tak uzky tema jako je VT nebo IT, a nechces moc, aby to byl plagiat plagiatu, neni to zas tak easy.. Jinak Š+G rulezz, tak bych to taky jednou chtel umet napsat....

10.10.2004 15:43:52   0.0.0.xxx 1010
takle trapnej článek sem teda dlouho nečetl :-(
10.10.2004 16:38:59   0.0.0.xxx 99
Ale "Tyden systemove podpory" je super i na tema IT :-)
10.10.2004 17:51:27   0.0.0.xxx 1011
Třeba je to jméno tak debilní ze se nedá pořádně vyslovit...
10.10.2004 18:41:38   0.0.0.xxx 1110
Neni,dene ho vyslovy tak 30 000 lidi ;)Ale nebudu delat reklamu.
10.10.2004 18:45:56   0.0.0.xxx 1110
Předchozí články tohoto typu byly fajn, ale autorovi zjevně došla představivost a snažil se udělat humor z něčeho, co připadá vtipné jen úzké skupince lidí... Pokud se na to ale člověk podívá s nadhledem, tak je to spíš k pláči...

Věnujte se raději HW a o to lepší perličku si připravte jen příležitostně, jen když OPRAVDU stojí za to...
11.10.2004 08:27:26   0.0.0.xxx 1110
Jelikož nejsem z Prahy tak nakupuji hardware přes inet a hodněkrát jsem nakupoval i v Alzasoftu. Možná mám štěstí, aleč v případě reklamací jsem něměl s touto firmou žádný problém problém, pokud se jednalo o novou kompponentu byla promtně vyměněna za jinou, jen jednou v případě 1 rok starý desky jsem musel čekat asi týden. nevím s jakými problémy se pánové co tento obchod nemají rádi setkali, ale pokud nechtějí čekat v "kameným obchodě" proč nepoužijí objednávku přes inet?
11.10.2004 10:02:58   0.0.0.xxx 1011
Poslední šťoural je naprosto o ničem... Nemá to děj a není to vypointované... O reklamacích by se toho jistě dala napsat spousta, ale jinak a někým jiným. Na tohle autor zkrátka nemá...
11.10.2004 10:56:09   0.0.0.xxx 1110
Autor se snazi byt za kazdou cenu "vtipny", ale v tomto pripade se mu to moc nepovedlo. Shodou okolnosti jsem identickou sestavu porizoval (ne pro sebe, samozrejme) minuly tyden. A naprosto v pohode na tom jedou napr. WinME, takze zadny DOS a T602. Ono si staci uvedomit, ze v dobe, kdy prisly W98, bylo PII na 333Mhz maximum, takze tezko by na tom W98 & spol. mohly byt neprovozovatelne...
11.10.2004 13:49:31   0.0.0.xxx 109
proti městu Most? Já že stále nacházím nepřívětivé narážky na tohle město v jeho super článkách
11.10.2004 21:04:55   0.0.0.xxx 910
superb clanek
12.10.2004 14:46:03   0.0.0.xxx 912
...jen tak pro zajimavost: kolik je autorovi let? Nevite to nekdo?
(Podotykam ze nekritizuji clanek - aby si to nëkdo spatne nevylozil)
17.10.2004 08:03:32   0.0.0.xxx 1111
Alieni mi pripomneli par povidek u kterych jsem se nejvic zasmal, jakozto ctenar www stranek.. ) viz. http://www.cossack.cz/

Bart
18.10.2004 12:21:31   0.0.0.xxx 1010
v alzasoftu jsem kupoval komponenty pro dva kompy.
1) poštou mi přišel procesor s ohnutejma pinama. Byl jsem dost v šoku a myslel jsem že jsem v pr... šest tisíc neni pro mě málo. Reklamaci mi odmítli. To jste si udělal sám tak neotravujte. No naštěstí se to narovnalo.
2) HDD po instalaci do kompu nefungoval vůbec. den nákupu někdy v červnu. vyřídilo se to teĎ v pátek 15.10. proběhli dvě reklamace jedna s opravou eletriky. druhou neuznali a po třetí jí sice uznali jenže se tam ulomil kousek nějakýho bakelitu takže smůla a dali nám 500 na náhradní díly. Což sice chápu, ale po půlročním martiriu to byla pecka. O tom ulomení jsem nevěděl, ale na funkci disku to vliv nemělo. Jejich přístup byl dost hroznej.
24.10.2004 15:55:56   0.0.0.xxx 1010
Nazdar Spawne. :-) Jestli se este s nekym z VOSJI setkavas, tak je pozdravuj. Dejva, Barnyho, Borise a spol. :-)
1.11.2004 07:29:55   0.0.0.xxx 1111
Já to Lamborghini Diablo v Mostě viděl... A proč by to měla být pěst na oko? Vzhledem k velké působnosti podsvětí, bych se tomu nedivil...
27.12.2004 00:40:07   0.0.0.xxx 1110
Rovněž jsem zvedl ruku, ale prsty mi nějak až na jeden spadly dolů do dlaně.
O_O to je drsný, úplná amerika.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.