Hlavní stránka Multimédia PC Šťoural Z deníčku PC šťourala: Dlouhé horké odpoledne
Z deníčku PC šťourala: Dlouhé horké odpoledne
autor: Vopička Ondřej , publikováno 24.9.2004
Všichni moc dobře víme, že výpočetní technika a záležitosti s ní spojené nefungují vždy zcela podle našich představ. Každému se jistě nejednou stala nějaká příhoda nad níž se ještě doteď pozastavuje (ať už s úsměvem či se zděšením). A jelikož tyto úsměvné historky ke světu osobních počítačů neoddělitelně patří, tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do této oblasti a každé pateční odpoledne vám pomůžeme se trochu odreagovat na nadcházející víkend. Berte to tedy s jistou dávkou nadsázky... a ponořte se do příběhů, jež "napsal sám život" :-)

Postavy vystupující v textu na následujících řádcích jsou smyšlené a jakákoliv podobnost s existujícími osobami je čistě náhodná a zcela neúmyslná :-)

Epizoda I - Legenda o velkém návratu

Dopoledne proběhlo celkem normálně. Autem jsem sice skoro srazil nějakou babu, do toho mi volal jeden člověk (dále ho nazvěme pouze pan L, nebo jen L) jestli se jako nemůže odpoledne stavit se svým vysypaným kompem. Ač jsem si myslel o něm i jeho kompu mnoho (zejména kdo je víc vysypanej), souhlasil jsem. Stejně nemám co dělat, tak ať to odpoledne nějak zabiju... Ne, zabiju to není to správný slovo. Přežiju, to je ono. Náladu nemám dobrou, ale tak nějak tuším, že se chystá dneska něco hodně velkýho.

Úderem 15h byl pan L už u mě. Nebo vlastně jen L. V rukou třímal oprýskaný CASE se svým miláčkem a s ironickým úsměvem "už je to zase v hajzlu" se vetřel do mého příbytku. Každý středně zručný šťoural, který se v problematice PC trochu vyzná, má jistě zkušenosti s takovými typy lidí, kteří se mohou rekrutovat jednak z neznalých příbuzných nebo v dané problematice z lehce přitroublých přátel. Nesundal si boty. No co, možná tak je i dobře.

Po nesrozumitelných hláškách o nefunkčnosti PC, divného pípání a černé obrazovce jsem se jal zapojit PC. Zatímco jsem zastrkával monitor, klávesnici a hledal síťový kabel, mi L názorně předváděl, jak to při startu zlověstně pípá. Píííppóooo, píííppóoooo halekal až mi málem vyhrkla slza. Z jeho útržkovitě chaotického podání informací jsem pochopil, že se pokusil do svého počítače přidat dalších 128MB systémové paměti a zvýšit tak celkovou velikost na drastických 256MB RAM. Raději jsem ještě před zapnutím PC nechal L aby otevřel šroubováčkem CASE a takto ušetřeného času jsem využil k návštěvě WC, kde jsem si chvíli utíral toaleťákem čelo (pro znalé Chello). Když jsem se vrátil, měl už L odkrytovaný CASE a s hrdostí mi ukazoval jeho obsah. Změť kabelů a silná vrstva prachu nevěstila nic dobrého. A to byl teprve začátek...

Epizoda II - Těžko zabít (Háárd tůů kyl ;-))

Představte si záhonek pod okny paneláku v sídlišti Chanov, vynásobte ten bordel 1000x a stále ani zdaleka nemáte představu o chaosu v bedně, kterou dotáhl. L řekl něco o tom, že to je nějak zaprášený a ještě než jsem ho stačil zarazit (kopnout do hlavy) mocně foukl. Pokud někomu někdy vybouchly kamna na chalupě u babičky, ví o čem je řeč. Když se prach konečně usadil a L se tupě omluvil, konečně jsem mohl nahlédnout do útrob jeho miláčka.

"Nádherný" ATX midi-tower s pěkně na fest zdrojem přímo v místě kde je procesor nechával mezi větrákem chladiče procesoru a krytem zdroje cca 3-4cm. Aby to zřejmě nebylo málo, vedl pro jistotu přes větrák i ATX napájecí kabel a bylo jasné, že jen tak bezděčně čas od času navštěvuje lopatky větráku. Plochý ATA kabel byl zkroucen do nezdravé polohy a je jen dobře, že data putující v jeho "žilách" neměla ani schein jakéže to dělá výkruty a lopingy během své cesty. Na sobě byly fest nasazeny 2 hadry, přičemž ten horní se ani nikdo neobtěžoval přišroubovat. Situace se opakovala pár pozic výše, kdy se ve slotech pod sebou tísnily mechaniky CDRW a DVD. Navíc celá konstrukce CASE vypadala velmi nestabilně až vratce, šroubky divně čouhaly ze svých děr, AGP karta ve slotu divně plula a její větrák byl tak nějak nakřivo a vůbec nevypadalo, že plní funkci chlazení (přirozeně byl odpojen z napájení na grafické kartě, takže je reálná šance, že nikdy neběžel). Podíval jsem se nešťastně na L, který nasadil filosofický výraz typu "to je mašina co ? čumíš co ?". Mno dobře, už jsem viděl jiné zrůdnosti (GoGo šou nebo Superstar), otočil jsem CASE, zapojil do sítě a zmáčknul všeříkající tlačítko POWER...

Epizoda III - Jak PC Šťouralové přicházejí o iluze

Ač jsem od začátku nedůvěřoval příliš hodnotě informace, kterou mi L sdělil, musím uznat, že ve své zvrácené podobě byly celkem odpovídající současnému stavu. Počítač skutečně nenaběhl a chybový pípot nevěstil nic dobrého. Když jsem se z L snažil dostat, který že modul paměti vlastně měnil, došlo mi, že celou operaci prováděl zřejmě jeho o rok mladší bratr (přiměřeně méně přitroublejší v dané problematice, nicméně trotl taky). L totiž vesele ukazoval někam mezi AGP kartu a větrák procesoru a tvrdil že "tenhle jsem měnil".

Po vytažení jednoho z DDR modulů (ano, ač počítač vypadal jako po nukleární katastrofě měl na desce DDR paměti a zřejmě se jednalo o "našláplou" sestavu s nějakým Athlonem kolem 1GHz) se však situace opakovala, stejně tak jako při prohození s modulem druhým. Nezbylo nic jiného než se pokusit vymazat nastavení, který bratr L (nebo dokonce sám L, protože povídal, že mu naskočila nějaká modrá obrazovka s čímsi) uložil do CMOSu na základní desce. Bylo mi jasné, že najít ClearCMOS jumper na desce v tomto chaosu nebude tak jednoduché...

Epizoda IV - Hledá se Nemo(c)Mos

Po chvilkovém hledání bájného ClearCMOS na chaoticky uspořádané desce od kvalitního výrobce (qa, qa, qa, qalitního..), který se ani neobtěžoval umístit na viditelné místo své logo a přihlásit se tak k tomuto lay-out skvostu, jsem usoudil, že bude zapotřebí demontovat některé přídavné karty, protože brání v rozhledu. To se příliš nelíbilo L (byl přesvědčen, že se jedná o jednolitý polotovar) a mé vysvětlení, že celý počítač je jedno velké lego nevzal a mumlal cosi o stavebnici Merkur.

Celou operaci jsem raději svěřil jemu samotnému a jeho "olšové" ruce s hbitostí vyškubly první PCI kartu, která jim přišla pod ruku. Záslepka zvukovky sice zůstala přišroubovaná v úchytu CASE, ale L se již věnoval ukořistěnému kousku HW a znalecky pokyvoval hlavou, jako kdyby věděl co že to má v ruce. Brutální demontáž zvukové karty (Monster Sound, hehe) však pomohl odkrýt ukrytý CMOS a poprvé za odpoledne se mi podařilo na tváři vyloudit bezelstný úsměv. L byl ClearCMOS jumperem přímo nadšen. Když jsem prováděl jeho zkratování, tak nahlas odpočítával pět vteřin a ke konci zařval : "START !!". Jal jsem se pojit znovu počítač do sítě, když L dobře poznamenal, že chybí ona zvuková karta. Než abych něco dále vysvětloval o nutných a nenutných komponentách jsem uznal, že má pravdu a opatrně přidělal záslepku zpět a kartu zacvakl do slotu. Stiskl jsem Power a diodka na monitoru cvakla a změnila svou barvu na příjemně zelenou...

Epizoda V - Killing me softly (Dolínek4ever)

V nastalém zmatku, v kterém mne L neokatě poplácal po rameni, až mi šroubováček upadl do otevřeného CASE (který byl stále naležato), kde se pěkně zaklínil do pinů PCI slotu, jsem si jen matně stihl všimnout nekonvenčího loga, které se rozprostřelo přes obrazovku místo POST výpisu. L znejistěl, poznamenal něco jako, že tohle to nikdy nedělalo a pro jistotu poklepal prstem na obrazovku monitoru. Start počítače umrzl na mrtvém bodě, přes celoobrazovkové logo jsme se nedostali.

Při následujícím resetu byl L až nezvykle zticha (psal někam SMSku na svém zánovním erikověsynovi) a tudíž několikerým stisknutím DEL se mi podařilo dostat se do SETUPu Biosu. Award BIOS již staršího data dával na výběr celkem standardní možnosti. Nejdříve jsem zabrousil do Standard CMOSU, abych zkontroloval pevný disk. Vše bylo nastavené jako AUTO, což mi přišlo normální.  Podíval jsem se na L, který stále mačkal tlustými prsty malé čudlíky na mobilu a zeptal jsem se ho, zda-li jeho přitroublý bratr nezkoušel něco jako flash nějakého fachmanského BIOSu. L zakroutil hlavou a řekl, že brácha nic kromě paměti nekupoval. Při letmém pohledu na zapojení pevného disku (CASE byl stále odkrytován) bylo patrné, že nejen že je hadr připojený na Secondary IDE, ale je nastaven i jako Slave. L jen pokrčil rameny a znovu zkusil mírně zaklepat na obrazovku, snad aby protivné modré user-unfriendly menu BIOSu zmizelo. Řekl jsem mu, že to je normální, ovšem L nic jiného než pracovní plochu Windows zřejmě neuznával...

VI - Barák na odstřel

Po vypnutí a správném připojení hadru, zrušení celoobrazovkového loga, jsem v SETUPu pro jistotu snížil hodnotu "agresivního" časování 2.5T na 3T s mírným vysvětlením pro L, že nynějších 256 MB je tak "brutální" výkon pro jeho WindowsXP, že nějakého dalšího timingu pamětí netřeba. L poznamenal cosi o tom, že jeho bratr (přitroublý-one) říkal něco o přetaktování a pokusil se o expresi anglického termínu. Já netuším, jak kdo z Vás je lingvisticky znalý a vyslovuje "overclocking", ovšem v jeho podání jsem se neubránil širokému úsměvu (ouuufrklagheeejng).

Při dalším restartu, se start systému dostal přes POST proces a objevilo se obávané logo Windows. Kdybych věděl, že to bude bootovat tak dlouho, zašel bych postavit na kafe a zmasakrovat pár párků do lednice. L se tvářil přiměřeně a bylo na něm vidět, že zdlouhavou boot proceduru považuje za zcela normální. Po nějaké době se konečně objevilo ironické "Vítejte" a  objevila se pracovní plocha... No, plocha. Cosi co zabíralo celou obrazovku (přirozeně v nezvyklé velikosti v porovnání mého 19" a 15" monitoru co vlastnil L) v rozlišení 800x600, což byl na 19" hardcore zážitek i pro ty nejotrlejší. Čas ubíhal a ikony dole v pravém rohu nabíhaly dál a dál. Ani nevím, jestli tolik programů co se integrují do Shellu existuje. Když už vypadalo, že je všemu konec, naskočila hláška o chybě v Run32Dll a neplatně vyvolané proceduře. L ze suverénností sobě vlastní popadl myš a hbitě odpověděl "STORNO". Hláška se ale opakovala, tentokráte v jiném kabátě s výmluvou na chybějící součást Windows v System32.

Z hrůzou jsem odstupoval od tohoto počítače. Napadaly mne myšlenky spojené s destrukcí tohoto kompu a řízeného kopu chodidlem do hlavy L, který se zabydlel u myši a v klidu odklikával chybová hlášení a zasílání zpráv o chybách. Padl jsem do křesla (utéct někam pryč, zalézt do díry...) a přikryl si hlavu osuškou, která se tam vlhce povalovala ještě z mé ranní sprchy. Tohle je fakt dlouhý horký odpoledne...

...ale to už je jinej příběh :-)

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
24.9.2004 15:30:52   0.0.0.xxx 1010
Ano a takto si připadá každý kdo se v běžné praxi potkává s tzv. uživatelem.... Chapu pocity hlavního hrdiny prožívám je v práci denně. M.
24.9.2004 15:31:30   0.0.0.xxx 109
tak tohle se mi podobne taky stalo ale fakt supr clanek
24.9.2004 15:47:25   0.0.0.xxx 99
Jako...ja jsem se nad clankem o PC nezasmal pekne dlouho, takze fakt dekuju, skvele napsany, ten styl se mi fakt libil! Misty jsem se pekne rezal.
24.9.2004 15:51:38   0.0.0.xxx 910
jak pravdive.. nejlespi je z tehdle lidi udelat uplny ko**ty a ze sebe totalniho profika i kdyz jim zdaleka nejsme... nebo se na ne vykaslat a poslat je pryc... :-B
24.9.2004 16:00:36   0.0.0.xxx 1011
Je to skvely clanek... trochu mi pipomina styl psani kamose (zhyzdena anglictina - to myslim v dobrem, super pro pobaveni). Jednu dobu psal v nejakem casopise (neco jako PCWorld)
Ale nejvic me dostala ta zvukovka :-D
24.9.2004 16:43:41   0.0.0.xxx 1011
co dodat, blbi lidi, taky lidi ;-))

me se jednou povedlo vydelat za necelych 5minut v DOSu 400Kc, heh, takovej plat by se mi libil ;-))
24.9.2004 17:04:32   0.0.0.xxx 99
Výborně napsané a ze života :-)))). Myslím, že s takovými lidmi jsme se už setkali asi všichni ...
24.9.2004 17:17:06   0.0.0.xxx 910
Tak to zname aasi vsichni kdo se trochu zabyvame pc uplnr ze zivota.
24.9.2004 17:32:10   0.0.0.xxx 1010
Presne todle jsem na patecni podvecer potreboval. Nejlepsi z meho pohledu urcite byl p. L vysloveny "overclocking". To jsem jiz nemohl a vyprskl, ale monitor zkusene minul .
24.9.2004 17:56:39   0.0.0.xxx 109
Celkem sem se i pobavil. Necejtim se moc starej, ale chvilkama mě přišly některý humorný narážky až moc dětinský. Krom toho s panem L soutítím, protože kdo může říct, že se ve všem od začátku vyznal. Já taky dřív zápolil s master a slave apod. A rozumím lidem, kteří říkají, že to k životu nepotřebujou. Od toho mají kamarády, kteří čtou PcT a jiné, aby jim pomohli:-)
24.9.2004 18:15:18   0.0.0.xxx 911
idealni je se zaprit nebrat telefony a neotevirat!

Miluju pratele co pri vyberu PC suverene ignoruji moje nabidky a sahnou po proverene sestave z Tesca (jeste ze obi/baumaxu nebo dokonce Peny nemaj PC) za 14990 a pak se na me dozaduji zprovozneni tech zmetku kdyz se jim to za tejden rozsype

Neni nic lepsiho nez travit odpoledne pohledem na zaprasenou desku firmy "asi pcchips" za zvuku nechladiciho chladice zrejme stejneho vyrobce... a kdyz se k tomu pridaji WinMe v poslednim stadiu rozkladu + debilni poznatky majitele! Ale co vsichni to tady zname.
24.9.2004 18:54:17   0.0.0.xxx 99
Musím uznat že při čtení tohoto článku jsem se výborně pobavil a hned poslal odkaz i kolegovi.Minimálně pětkrát jsem pak v panu L. poznal některého z našich oblíbených zákazníků.Super :-)))
24.9.2004 19:36:13   0.0.0.xxx 1010
Pěkný, díky.
24.9.2004 19:50:20   0.0.0.xxx 109
Takhle jsem se dlouho nenasmál. Bohužel pan L. má zřejmě mnoho příbuzných, z nichž nekteří jsou bohužel našimi zákazníky....
24.9.2004 21:21:29   0.0.0.xxx 99
Dnes jsem se dobře zasmál podruhé. Poprvé, když mi telefonoval pán, který se mně ptal, kde je v ntb baterie aby vymazal Bios. Prý ho PŘETAKTOVÁVAL a už mu nenabíhá. A je už po záruce.
Jednou k nám přinesl pán na reklamaci DIMM, že prý mu neběží v jeho PC. Zprvu jsem myslel že se jedná o SDRAM, ale to byl omyl. On tam totiš ten druhý zářez vypiloval ručně.
24.9.2004 21:37:51   0.0.0.xxx 1010
ROFL!
24.9.2004 21:51:06   0.0.0.xxx 910
No, ale na druhou stranu sranda musi bejt :-) Dyt by to byla nuda kdyby se clovek nemohl v praci zasmat ne?
24.9.2004 21:59:38   0.0.0.xxx 109
A je už po záruce.
Jednou k nám přinesl pán na reklamaci DIMM, že prý mu neběží v jeho PC. Zprvu jsem myslel že se jedná o SDRAM, ale to byl omyl. On tam totiš ten druhý zářez vypiloval ručně. ----> lol


jinak super clanek!!
24.9.2004 22:52:04   0.0.0.xxx 1010
Pánové, pánové, pánové... já Vás tady poslouchám a nestačím se divit...! :-) Jistě, najdou se takoví lidé jako L., i já jich znám celou řádku, ale ruku na srdce, jste Vy všichni takoví mistři i jinde, když se zvednete od compu??? Lidí jako je L. jsou v naší zemi statisíce, ale to neznamená, že to nemohou být vynikající technici ve svém oboru, lékaři, umělci... U článku jsem se sice bavil, protože jsem sám prožil něco podobného, ale stejně tak dobře bych se mohl bavit na úkor autora, kdybych spočítal gramatické chyby v jeho výtvoru...! Článek ve stejném duchu by mohl napsat řekněme jazykář využující budoucí inženýry na ČVUT a že by bylo o čem psát :-) Nemáme patent na rozum, my compaři... A vo tom to je...
24.9.2004 22:53:22   0.0.0.xxx 910
Víc takových pátečních článečků, je to ze života, hezky napsaný, k popukání a ještě jako vystřižený z mýho života ))))) Jen tak dál.
24.9.2004 23:00:58   0.0.0.xxx 1110
tohle se děje běžně...není nad to když k vám známej přivalí svůj HELL SHIT ...a akce která v začátcích vypadá na pár minut se změní v několika hodinový(několika denní ) utrpení... zrovna něco podobýho se mi stalo minulej pátek...a nebylo to poprvý a myslím že ani naposled
24.9.2004 23:04:44   0.0.0.xxx 1010
,Noooo, rozdiel je v tom, ze ja sa neharam na to ze rozumiem gramatike.. ...ale vela ludii sa tvari ze rozumie pocitacom.. ...a to suu tii paaani "L"... ...to suu tii co si myslia, ze rozumeju fsetkemu a pocitacom najlepsie.. ...pretoze oni odoberaju casopis o PC... ...a majuu doma takuuu super knihu v ktorej sa fsetko dozvedeli.. ...dokonca druhuu ediiciu z roku 1998... ...atd....
25.9.2004 05:44:58   0.0.0.xxx 99
s tou vypilovanou ramkou.to snad muze udelat jen DEBIL.:-(
to bych rekl ze neznalost neomlouva.a jak nekdo rika ze to nekdo nepotrebuje se vyznat v pocitaci,tak mu odpovim ze jak se v tom nevyzna at do toho neleze!!!
25.9.2004 06:03:37   0.0.0.xxx 910
Mně se líbilo to poklepávání na monitor. Zkuste si to jen tak a představte si u toho, že to děláte za účelem nějaký změny na tom monitoru a uvidíte jaká je to sranda :-)
25.9.2004 08:05:36   0.0.0.xxx 1010
Taky znam tyhle situace. Nejhorsi je, ze ja uz odmitam cokoliv takhle pro znamy delat, protoze je to vazne zbytecny. A pak prijdou, ja reknu, ze nemuzu, nemam cas a nechci se v tom stourat, a spolubydlici jim to VZDYCKY slibi. Ja pak prijdu domu a dozvim se: "Hele, kdy pujdes k panu... no rekneme panu L.?"
"K jakymu panu L?"
"No jak mu budes opravovat ten pocitac"
"Jakej pocitac? Ja nic neslibil, nikam nejdu"
"Ale vzdyt jsi to slibil"
"JA nic neslibil. Jdu do hospody. Cau."

...to nema smysl, clovek to da dokupy a behem tydne to tam ma znova, protoze ten clovek zas do neceho rejpne...
25.9.2004 08:44:17   0.0.0.xxx 910
Stalo sa mi nieco podobne ale z kamosom.
Trebalo preinstalovat system tak 2-3 tyzdne dopredu som mu neustale kazdy den hovoril " zalohuj si xls.-ka a doc. subory ktore pouzivas!".
Ked prisiel den-D a zacal som cistit HDD od somarin tak prisla hlaska typu "tysimi zmazal data!" a dalsie "ja dostanem infarkt, poviem Jozovi zesimi zmazal data" po chvilke prehrabavania v tom chaose na harde som ich nasiel ale aj tak pocas toho co som preinstalovaval system som neustale musel pocuvat otom ze som mu zmazal data a ze skoro dostal infark.
Dodnes aj tak neroby zalohy suborov a v hlavnom adtresáry ma cca. 200 suborov a asi 100 adresarov. Ked som sa ho spital preco to ma tak chaoticky spravene tak odpoved bola ze ked je tam toho vela tak sa mu to paci.
25.9.2004 08:51:43   0.0.0.xxx 99
Tak to sem prskal na monitor od zacatku do konce! LOL :-)))) Je to fakt ze zivota... a taky sem nekoho takovyho potkal :-)))
Super napsany! ;-) (kaslete na hrubky... ja pisu stejne ;-)

ad: Pamet: ROFL!!!
25.9.2004 08:58:25   0.0.0.xxx 910
DD, takovzchto "takyvanzch chztraku" jako pan L zname asi vsichni, tito lide byly, jsou a budou... znam jich taky celou radu. nekdz je to sranda, ale takz utrpeni, pot a nervz... muj pribeh bz mohl zacinat asi takhle: predstavte si 5 let starou wdc850 kde bylo x let nezalohovane ucetnictvi a staricka 850tka klekla pri reinstall w95 :-//
(majitelem pc byl otec me pritelkyne... :-o) nastesti odesla do vecnych lovist pouze elektronika na board hdd, data jsem ve final zachranil... PS: pritelkyne je jeste stale pritelkyne... :-))))
25.9.2004 09:07:43   0.0.0.xxx 1110
hgeh nereste cestinu mam trochu problemy s eng a cy keyboard layout hehe
25.9.2004 10:14:01   0.0.0.xxx 910
Jo taky mám takovího pana L, člověk mu dá do kupy comp a za týden ho má zase v háji. Podle mě těmhle lidem chybí určitá část myšlení spojená s logikou.
25.9.2004 11:58:43   0.0.0.xxx 911
ono to ze niekto vie zmazat bios neznamena ze je odbornik. vybrat, nakupit komponenty, nastavit a nainstalovat windows dokaze skoro kazdy (vedomosti potrebne na zvladnutie by sa mestili mozno na 2 strany A4 - tolko sa preberie za 15 minut na prednaske)
25.9.2004 12:02:39   0.0.0.xxx 910
Jsi fakt dobrej vždycky se u takových povídek dost zasměju :-) Lidem co to umí tak dobře vyložit by se za to mělo platit že umí bavit národ :-) Tak zas něco napiš
25.9.2004 12:50:14   0.0.0.xxx 1010
ale pokud je to pekna slecna, tak jsem u opravy PC stravit i odpoledne ))
25.9.2004 13:34:22   0.0.0.xxx 910
Postavy vystupující v textu nejsou smyšlené a jakákoliv podobnost s existujícími osobami není čistě náhodná.

Jinak chápu obě strany. Jak odborníka, tak lajka. Sám musím denně řešit několik podobných problémů typu "Numerická klávesnice nepíše čísla, co s tím?". A právě od toho jsme tu my "odborníci" aby jsme již po x-té upozornili na klávesu NumLock a její funkci...

Článek je výborný a hlavně v záplavě recenzí a strohých dat je "originální"...
25.9.2004 14:17:21   0.0.0.xxx 99

random to tu popísal úúúplne presne. Čo na tom že 130xkrát poviem ďaľšiemu userovi na čo je num-lock, keď 140x krát tým niekomu pomôžem? Keď je to 130x tomu istemu tak to je ale vážne zlé... :-)


Super článok !

25.9.2004 15:26:55   0.0.0.xxx 109
dost dobry...som sa pobavil no na blackhole.sk je jeden clanok s nazvom ja vas syn computer hacker?pribeh sa odohrava v amerike....ked som to cital skoro som spadol zo stolicky
25.9.2004 15:54:47   0.0.0.xxx 1010
Výborný článek , jen tak dál . Opravdu příjemné počteníčko :o)
25.9.2004 16:10:17   0.0.0.xxx 1010
Dobre napsane, a ted si predstavte ze nekteri z nas se tim i zivi... a behem celeho procesu se na zakaznika mile usmivaji
26.9.2004 05:21:17   0.0.0.xxx 109
Jestli tohle bude serial tak jeden dil poslu !
Jak user otevrel Case s pohledem "No koukni to je masina" jezismarja tohle miluju
26.9.2004 09:03:51   0.0.0.xxx 1210
Podle me je ale nejlepsi, kdyz chce nekdo jako pan L pomoct s nejakym programem co nikdo nezna, jen on sam a nakonec ti řekne:"Ja myslel, ze tomu (pocitacum) rozumis.", nic nepotesi vic :-)
26.9.2004 10:57:22   0.0.0.xxx 1010
asi ako kazdy som sa uz tiez stretol s ludmi tohoto typu, a aj s tymi najdivnejsimi poruchami ake len mozu existovat, preto mi tento clanok absolutne zalahodil
26.9.2004 11:13:09   0.0.0.xxx 99
To je nářezz! Jen tak dál, jen tak dál!
26.9.2004 11:13:38   0.0.0.xxx 910
Pracuju jako reklamační technik v jedné firmě. Ale vždy mně nasere, když se totální amatér sere do sestavení PC a postaví si ho sám. Takže vidím přišoubované základovky přímo na plech, FDD kabel úplně obráceně a častou klasikou je obráceně nasazený chladič na CPU. Hlavne na opravu všichni hrozně spěchaj, protože bez toho PC nemůžou být...
26.9.2004 11:24:24   0.0.0.xxx 1010
Presne tak. Nejlepsi, kdyz nekdo chce poradit s programy na zakazku. Nejlip, kdyz je to treba nejaky stary ucetnictvi pro DOS. To je pak radost pracovat.
26.9.2004 15:16:29   0.0.0.xxx 910
Chladic obracene? Na SocketA? Takze ve vyctu chybi asi taky ukrutny mnozstvi CPU s odstipnutymi rohy, co?
26.9.2004 16:15:36   0.0.0.xxx 910
Sorry kluku, ale tohle je vazne ten nejhloupejsi clanek, kterej sem kdy cetl. Mimo to, ze je suchej, je taky hodne trapnej. Priste by to chtelo ten vtip min vnucovat. Docela sem se divil, ze tohle vubec na PCTuning.cz uverejnili. Pls, ochran vsechny vzdelany a prestan psat podobny veci. Nechni te tim odradit od psani clanku uplne, jen se nesnaz zavdecit vtipem. May death come to your enemies quickly! too-tricky_FeliX
26.9.2004 16:54:43   0.0.0.xxx 910
Koukám, že už fakt nemáte o čem psát ... :-(
26.9.2004 17:12:30   0.0.0.xxx 1010
...tak na nějakou takovouhle "originální" reakci jsem čekal (objeví se pokaždé, když zveřejníme něco trochu "od věci"). O čem psát samozřejmě máme, ale tohle jsme zařadili z důvodu, jež byl snad dostatečně naznačen v samém úvodu článečku. A evidentně to má úspěch, takže v tom hodláme pokračovat. Je jasné, že to úplně všem "nesedne" (stejně jako cokoliv jiného)... to ale není problémem tohoto konkrétního případu, nýbrž kteréhokoliv článku jež je trochu "jiný". Jak se to ale jeví, tak historky ze světa výpočetní techniky mít své příznivce budou. Pakliže se zrovna vám nelíbí, tak to prostě nečtěte. Jde jen o víkendové doplňující téma, na kterém ale samozřejmě nehodláme stavět :-)
26.9.2004 17:19:53   0.0.0.xxx 1010
je to trapný
26.9.2004 17:31:37   0.0.0.xxx 109
...jo to taky znam...:-)
26.9.2004 20:46:04   0.0.0.xxx 99
Spolužákův známý (asi taky pan "L" chytrolín) si doma pln informací z časopisů stavěl svůj počítač. Jaké bylo zděšení, když se mu po zapnutí počítače ozvalo pííípoooo. Sundal chladič a procík pěkně čerňoučký. V servise se ho ptali, jestli použil pastu, on že prej jo. Že s ní poctivě namazal ty černé (gumové) kolečka fakt všechny čtyři.... Co dodat :o)
26.9.2004 20:53:56   0.0.0.xxx 1010
:o)
26.9.2004 21:12:03   0.0.0.xxx 109
nejak nemam naladu na zesmesnovni a urazeni cloveka, ktery je dle autora clanku, takovy chudak, ze si nedovede poridit poradne nadupane PC, mobil pravdepodobne Nokii a o pocitacich nema ani sajn.
26.9.2004 23:09:10   0.0.0.xxx 109
aha pan L sa ozval
27.9.2004 07:15:16   0.0.0.xxx 910
Bohužel to tak je, až mi z toho lehce zamrazilo..až nechutně ze života
27.9.2004 08:46:09   0.0.0.xxx 1110

Takovi lide se v tom clanku nezesmesnovali.


Oni jsou totiz dva typy lidi:


1. Ti, kteri jsou BFU (bezny Franta uzivatel) a kdyz neco nevi, tak volaji o pomoc znamym, kteri jim s tim pomuzou.


2. Taky BFU (bloody fu**ing user), kteri kdyz neco nevi, tak do toho vrtaji a vrtaji a vrtaji, az to cely rozvrtaji a pak s usmevem na tvari prinesou svuj stroj a zadaji o napravu. Pokud mozno v nejmene vhodnou dobu a s hromadou kecu typu: "Ja jsem s tim nic nedelal.","Ono mi to prestalo fungovat." apod.


Myslim, ze tento clanek nebyl miren proti tem 1., ale proti tem z 2. bodu.

27.9.2004 08:56:50   0.0.0.xxx 109
Ale nejhorsi je kdyz BFU cislo 1 odnese svuj pocitac na opravu BFU c2
27.9.2004 09:05:37   0.0.0.xxx 1010
Vy jenz to berete tak vazne radsi takove clanky nectete. Simply it's not for you. My kdo tyto situace opakovane prozivame, pobavime se tim ze podobne situace a pocity jsou nam dobre zname - proste se v tom najdeme. Myslim, ze clanek je lehce pribarveny ale bez toho koreni by to k nicemu nebylo. Jinak mne vzdy nejvic dostane zklamana poznamka: "A ja myslel ze se v tom vyznas!". Nejlepsi jsou uzivatele, kteri koupi casopis z CD a regulerne tam kazdou blbost instalujou do pocitace. Pak neco prestane fungovat, zavolaji si vas a Vam se chce brecet kdyz tu spoust vidite.
27.9.2004 09:07:52   0.0.0.xxx 1010
Článel je super, a mimo jiné když něco neumím, tak se do toho neseru. Nejsem doktor, tak prostě neoperuji lidi a nehraji si na nějakého odborníka když o tom nic nevím. Takže jen a jen víc takovích panů "L" ať na nich vyděláme pěkný prachy ideální je celý comp si vzít sebou domů dát dohromady a pak odevzdat s větou dělal, jsem na tom celý den a je to za 1000,- i když se třeba jedná o 10 min. A on si pak takový "L" rozmyslí jestli se bude v PC šťourat když ho to měsíčně vyjde na 2 litry tak hodně štěstí.
27.9.2004 09:11:05   0.0.0.xxx 109
super clanok
27.9.2004 09:11:48   0.0.0.xxx 99
kdyz tu spoust vidite. Panove L neberte si to osobne, to je proste zivot. Jinak potvrzuji ze panove a damy L nejsou vsichni ofrkli jak veverky. Znama L, ktera ma obchod se zeleninou, mne vzdy bohate odmeni plnym balikem ovoce, kamos L, ktery se vyzna v autech mne nikdy nenechal na holickach kdyz muj vehikl neco potreboval - v autech se zase nevyznam ja, takze mame spolecnou vymenu sluzeb...
27.9.2004 09:15:12   0.0.0.xxx 1010
Ale to muzes uplatnit u cizich lidi. U znamych a dobrych pratel, pribuznych apod. se to musit nejak prekousnout.
27.9.2004 10:49:42   0.0.0.xxx 1010
Když někdo tvrdí, že v časování 3 a 2,5 není vlastně rozdíl. A jestli pracujete v servisu PC a s podobnými tvrzeními přistupujete k zákazníkům, tak potěš pánbůh.
S tím bordelem v PC vcelku běžná věc.
A ty chybové hlášky windows taky. Dost často je to způsobeno tím, že běžný uživatel si neprojede počítač testem a nechá si prodat kdejaký shit. Zapomnětlivé paměti/nekompatibilní deska pak dělají divy a servisák to svede na blbost uživatele.
Naštěstí ne všechny obchody mají obdobný přístup k zákaníkovi. Zatím jsem narazil jen na dva z nějakých 15-ti. A oba byly maloobchody. Velkoobchody jsou v pohodě. Vezmou danou komponentu, otestujou ji aby si ověřili, že je skutečně vadná a bez řečí vymění. problém byl s AMD procesory. Ten roh se dá štípnout velmi snadno a při nedostatku místa a častém testování na různých deskách, je v podstatě 100% jistota, že se jednou zadaří a máte po žížalkách.
Jestli jsem se ale něčemu opravdu zasmál, tak spíš té hlášce "to je mašina co ? čumíš co ?" a pak s tím vyfouknutím prachu.
27.9.2004 11:16:44   0.0.0.xxx 109
kedy sa uz zabudne na odstiepene rozky na starych AMD...? Skladal som ich desiatky a nikdy som nic neodlupil, vy ano pan L?!
27.9.2004 11:58:53   0.0.0.xxx 99
Vazeny, zjevne jste nepochopil situaci. Autor snizoval casovani, neb tim mohl eliminovat pripadne chyby a to, co rekl panu L, byla jen vymluva, aby nemusel poslouchat jeho priblble analyzy, pripadne mu sahodlouze vysvetlovat, jak to s tim casovanim je a proc dela to ci ono.

Bordel v PC skrini neni bezna vec. Kazdy normalni clovek vi, ze se tim snizuje proudeni vzduchu a napomaha usazovani prachu, coz jsou dva dulezite faktory pro kvalitni chlazeni. Nekvalitni chlazeni = snizeni zivotnosti PC. Proto vetsina firem od velkych nadnarodnich znacek az po Frantu z Horni Dolni montuje pocitace tak, aby vypadaly stejne dobre uvnitr i vne.

Chybove hlasky Woken jsou ponejvice zpusobeny SW, nikoli nejakou nekompatibilitou HW. BFU, jenz po nekolik mesicu pravidelne instaluje veskery obsah CD z casopisu, ktery/ktere odebira, casto dostane svuj OS do stavu, kdy nepomuze ani svecena voda a je nutna nova instalace. Tady neni co na koho svadet, to je jen a pouze blbost uzivatele.

Ano, problemy byly s procesory takovymi i makovymi. To ovsem nemeni nic na tom, ze slusny technik takto znicil maximalne par CPU a od te doby si dava pozor. Caste testovani na ruznych deskach provadi zkuseny technik s deskou v horizontalni poloze, kdy pri trose zrucnosti neni treba chladic prichytit sponou, ale staci ho jednoduse pritisknout a nechat pusobit gravitaci.

Tak ted si opravdu nejsem jist, kdo je vetsi lama... :o)
27.9.2004 14:45:44   0.0.0.xxx 1010
Bude pokračování?
Super sem se pobavil, je to až neuvěřitelně pravdivý.
Docela by mne zajímalo jestli ten nešťastník pana L utlouk deklem od casu, nebo to s nim seklo.
27.9.2004 16:18:45   0.0.0.xxx 119
Nevim jestil to uz nekdo psal ale tohle se muze stat jenom u nas (konkretne na nasi skole tedy OA radeji napisu nekde v Moravskoslezském kraji) my studentici jsme museli (a to "museli" neni nejhorsi) vahazovat vsechny stare compy (086:-)) ale spis 486) do poblize stojiciho kontejneru podle meho nazoru by se daly nekam prodat nebo dat na "pokusy" nam studakum a monitory, ktere zobrazovaly snad jen 16 barev. A nejlepsi na tom celem bylo to ze za 10 minut prisli bezdomovci a nejaci cikani a nakladali to primo z toho kontejneru do kufru auta. Jak jsme se s kamaradem pobavili potydnu co jsme probirali ve vyuce jak prisne se kontroluje nakladani a likvidace s monitory. A vo tom to je.
27.9.2004 16:30:40   0.0.0.xxx 109
No tak to snad ani neni mozny :-0 To je fakt masakr!!!
27.9.2004 16:38:02   0.0.0.xxx 1010
" zrovna něco podobýho se mi stalo minulej pátek...a nebylo to poprvý a myslím že ani naposled"

Ja jsem pred rokem zazil 2 denni (!!) trauma se chcipajicim PC jednoho znameho, ktere jsem se pokousel resuscitovat, ale ten shit byl tak rozstelovanej, ze to proste neslo (pozdeji v servisu potvrdili maji diagnozu vadneho HDD + COM1 portu).

To byl tak vyzivny zazitek, ze jsem s veskerymi radami a pomoci znamym skoncil. Me taky nikdo nepomohl (krome brachy) a kdyz jsem dokazal celkem slusne informace o PC nacerpat ja, muzou to dokazat i jini. Ja uz hrabu jen ve svym kompu. A to doporucuji i tobe m.h.l, pokud nechces svuj cas venovat oreseni cizich problemu s PC, ktery si naprosto zbytecne privodili tvi znami. Delat servis zadara nema smysl.
27.9.2004 16:46:25   0.0.0.xxx 109
No v tom to prave je, ze 90% problemu se da odstranit snadno, pokud si clovek da tu praci a nacerpa aspon zakladni znalosti o architekture PC a zpusobu jejich fungovani. Ale to lidi jako L. nikdy neudelaji, protoze oni nemaji snahu venovat nejaky cas uceni. Pak si nekde prectou na netu, ze "kdyz naistaluji tohle, smazou tamto a nastavi tadyto, tak ziskaji 25% vykonu navic a ZADARMO". Takze hned vali domu a jdou na to. Kdyz se jim to zakonite posere, tak nehledaji chybu v sobe a nepouci se. Nechaj si ten svuj vergl spravit kamaradem a priste si komp pokur*i znova. A tak porad dokola, to je proste marny se o techto lidech bavit :-/
27.9.2004 16:55:40   0.0.0.xxx 109
I u zanmych musi platit jiste hranice. Pokud je to znamy L.ama, ktery si neda rict a porad si ten svuj komp zasira a likviduje, tak je idealni postupovat nalsedovne:

1. Opravit a upozornit, ze se v tom nema hrabat, kdyz PC nerozumi.

2. Opravit, upozornit, ze se v tom nema hrabat, kdyz PC nerozumi a upozornit, ze dalsi oprava bude za prachy.

3. Opravit, ale jen za penize. (Protoze: "Jsem ti rikal, at se v tom nevrtas, tentokrat to bude za 500,-").

Jinak se z tech sracek clovek nevyhrabe...

27.9.2004 17:32:23   0.0.0.xxx 119
čus všichni.. cirkus bude.. ale berte to vše trochu s nadsázkou, tohle nebylo myšlený na sáhodlouhé debatym je prostě just fo fun.. z části fikce, z části to vychází ze skutečných událostí, které se opravdu staly.. Pokačování = Ano, další příhody s panem L = Zažil jsem "hodně", další vývoj = uvidim jestli to bude formou deníčku, nebo se rozhodnu nějak jinak... Jo jinak příští "kousek" - Jak jsme pořádali LAN párty :-)
Tze díky za pozitiv reakce, za ty negativ.. mno.. "neni na světě člověk ten, co zalíbil by se lidem všem" :-) keep up good work..
28.9.2004 00:46:28   0.0.0.xxx 910
tak se vracim z hospody, serfuji....co asi bude nového na tuningu. A parada. To jsem necekal. Pekny. Muzes psat fejetony casteji. Nebo co takhle udelat soutez o nejvtipnejsi fejeton z oblasti IT?
28.9.2004 16:32:01   0.0.0.xxx 109
Ja to zažívam častejšie, ako je psychicky únosné. V našom mestečku je akútny nedostatok PC-uvedomelých užívateľov. Takže zazvoní telefón: sseeevvenn ddaaaayyysss
28.9.2004 20:06:35   0.0.0.xxx 910
To znam , a když náhodou něco nefunguje tak jak má, tak hlášky typu: se to zase posralo, si to zkurvil ted už si nezahrajem....
29.9.2004 07:38:25   0.0.0.xxx 109
Inspirace z toho přímo číší:o) Vážně, nevážně.... :o)
29.9.2004 10:48:06   0.0.0.xxx 109
Osobne mam samozrejme podobne zkusenosti. Nejhorsi je, kdyz nekdo tak prinese totalne rozbombardovany comp a kdyz mu reknete, ze to proste za 10 min. do kupy dat nejde, tak se jeste tvari kysele, ze to bude trvat tak dlouho.
Pripadne uplne nejlepsi "odbornici", kterym clovek ten comp opravi, Ti ho pak nasledne totalne dodrbou, prinesou ho nasrani, ze jim to zase nejde a ve finale jeste cloveka poucuji co s tim ma delat. Kdyz je nakonec clovek usvedci o tom, ze skutecne chyba je mezi zidli a klavesnici na jejich strane, tak uplne zmeni notu a tvari se, ze vlastne to samo, v lepsim pripade, ze to byl jejich 1/2 rocni kojenec, pripadne prudce inteligentni pes.
29.9.2004 14:46:26   0.0.0.xxx 109
Tolik na tema PC-chytraci, cvaka RELE! nevim jak by mohla polovodicova soucastka bez jakychkoliv mechanickych casti cvakat, bezpochyby ma autor v case nejake nebusene a drahe CPU se zhruba sta miliony tranzistory, s presvedcenim ze se jedna o to nejlepsi co existuje a pritom ani nevi jak funguje obycejna LED dioda, to je krize, takovi experti, mnoho penez vrazi do toho o cem nic nevi, takovy clovek si zaslouzi nejhorsi nadavku kterou znam - USER !!!
29.9.2004 17:23:05   0.0.0.xxx 109
Myslel jako ze monitor...rele co spousti proud do masky cvaklo a ledka se rosvitila
A rikal neco o cvakani CPU ? ja nic takoveho necetl
no flame please
29.9.2004 19:53:19   0.0.0.xxx 119
Pripad ze zivota .. zvoni pan L., nasazuju profesionalni usmev. Prebiram PC od pana L: a rikam, pocitejte s tim ze to bude 500,- za kazdou zapocatou hodinu prace. Pan L. se zarazi a tak dodam "bez DPH". A nemam problem. Kseftu je i tak dost.
30.9.2004 07:25:00   0.0.0.xxx 109
TAK TO JE GREAT clanek - kolik podobnych prihod se stalo - ale aby borec vypiloval zarez - to me polozilo a rvu smichy - ikyz jsem v praci a mel bych se venovat sefulibe cinnosti
30.9.2004 08:22:44   0.0.0.xxx 910
VYNIKAJICIIIIIII
30.9.2004 11:26:09   0.0.0.xxx 1010
diky
30.9.2004 15:11:01   0.0.0.xxx 1110
Presne tohle je duvod, proc uz nikomu ze znamejch nestavim comp. Cim to, ze si vsichni mysli, ze postavenim masiny se stavam dozivotnim helpdeskem.
Napriklad jsem si prosel tim, ze kdyz jsem postavil pribuznemu co nejlevnejsi masinu (vesel jsem se do 13000,- a i to se mu zdalo moc), tak asi po dvou tydnech mi volal, jak je mozny, ze mu do toho zadniho konektoru nejde zapojit externi zip mechanika, kterou vyhodne nakoupil (v obchode za 7500,-), aby mohl z prace tahat data. Spolk jsem otazku typu "proc jsi se predem neporadil?", a po par minutach otazek typu "Co je presne na ty krabici napsano?",(protoze otazky "jaky to je rozhrani?" narazely na barieru ticha.) mi byla potvrzena neblaha domnenka, ze se jedna o ext. SCSI mechaniku. Pak mi par minut zabralo presvedcovani, ze to doopravdy do portu pro tiskarnu narvat nejde. A kdyz jsem pak rekl, ze nejlevnejsi scsi port stoji kolem 2000,- , tak jsem byl povazovan za podvodnika, ktery do tak draheho pocitace nedal ani to zakladni."
30.9.2004 18:26:54   0.0.0.xxx 1011
Asi tak nejak to chodi, plne s tebou souhlasim, oba dva prispevky jsou takove doplneni ke clanku...
30.9.2004 18:41:25   0.0.0.xxx 99
Tak to je husty - SCSI radic jsem v desktopu jeste nevidel - mely ho jen stare notebooky a potom az profi workstationy a servery... Ani znami, co strihaji video, nemaji na SCSI disky.
To musel bejt fakt trouba - Komp za 13000 a je to hodne a ZIPka za 7500 a vyhodne nakoupena... A jeste ke vsemu SCSI :-)
30.9.2004 19:34:30   0.0.0.xxx 1010
A proc ne ? Mam tu v jednom stroji Adaptec 2904, ktery stal neco kolem 1000,- a uz mozna 5 let mi na nem bez problemu jede Plextor 12/10/32S + letitej HP Scanjet 4C. Pravda, je to jenom host adapter, ale na podobne drobnosti staci. Proc kazdej spojuje SCSI pouze s disky ? :-)
30.9.2004 20:42:05   0.0.0.xxx 109
Taky mám v počítači SCSI řadič Adaptec, ale už nevím, jaký typ. Je na něm připojený skener Umax Astra 1220S, ale jeho port se vůbec nepodobá LPT portu.
Ke skeneru ještě byla dodána SCSI karta do ISA slotu, jejíž SCSI port je navlas stejný jako LPT
1.10.2004 13:32:10   0.0.0.xxx 1010
Jednou si u nas jeden koupil zvukovku a za dva dny přišel i s compem že nefunguje ani zvukovka ani comp. Comp byl original IBM PS/2 s MicroChannel sběrnicí. On tu PCI zvukovku vrazil do MicroChannel slotu. Aby se mu na ten zářez vešla, tak na kartě oddělal ten plech vzadu. Nelžu, viděl jsem na vlastní oči.
1.10.2004 17:00:49   0.0.0.xxx 99
fakt dobrý
2.10.2004 18:07:57   0.0.0.xxx 1010
Až na to, že stačilo pamet. modul otočit o 180° a vse by jelo jak ma. Tak jsem drzel v ruce DDR se dvema zarezy skoro vedle sebe, a divil jsem se, jak se takovy clovek dostal pres 4. tridu ZDŠ. I moji 3letou neter by napadlo tu pamet otocit.
2.10.2004 18:12:29   0.0.0.xxx 109
Ale čemu nerozumim, tak do toho nelezu a nevrtam, zatim co oni si o sobe mysli, ze sezrali vsechnu moudrost sveta, a ze tomu rozumi, kdyz si o tom precetli v nejakem pochybnem casopise.
2.10.2004 18:16:29   0.0.0.xxx 1010
Tak to vypada, že mame asi všichni hodne vesely život. No ale když si vzpomenu, v jake nalade jsem pri takoveto oprave pocitace pana L, tak to me smich rychle prejde. :-)
2.10.2004 18:24:57   0.0.0.xxx 99
Takovych par zakaznic taky mam. A jezdim k nim rad. Se me zaprve snazi vdycky minimalne opit nejakym dobrym chlastem a zadruhe tam delam machra, jak tomu rozumim. :-) A za treti sem se tak seznamil s moji pritelkyni, pres jednu moji kamosku, ktera ji slibila moji pomoc s jejim pocitacem. :-)))
2.10.2004 18:47:33   0.0.0.xxx 99
Dost jsem se v tom viděl a pochopil, jak se asi cítí známí, když si jejich číslo pletu s odbornou pomocí. Asi si teď dvakrát rozmyslím, než budu zkoušet nějaký ouuufrklagheeejng a podobné věci.
3.10.2004 19:56:58   0.0.0.xxx 1011
K nám přišel před 14ti dny jeden pan L se zánovní 386 a harddisem 170mega. Že tam má účetnictví pro deset firem a nejede to. Jak já rád říkám MĚL tam...no nějakým zázrakem jsem ve šrotu ve skladu našli ten samej 170M disk a data přetáhli. Pán vrněl tak jsem mu to aspoň pěkně napálkovali. A co myslíte ? Dal si poradit ? Nedal, počítač mu stačí a koupil od nás ten náš 170Mega hdd místo jeho posraného. I když jsem mu 10x řekli že může brzo kleknout a že ten pc patří na smeťák....
4.10.2004 21:37:53   0.0.0.xxx 1010
tak toto sa mi stalo vcera a predvcerom a za posledny (9)mesiac asi este
5x a najhorsie na celom je ze ja som blbec lebo L si domr*dal nastavenia tim ze na P200 nainstaloval plnu pi*cu programov (acdsee 7 winamp 5..)a ked ho omrzeli spustil wincomandera a jednoducho ich vymazal - a potom trivo prid, len sa nato pozriet - tak som sa na to pozeral cez tri hod denne
asi vazne zacnem za to brat peniaze, a aj od rodiny s tym ze to spravim doma kde mi dotoho pan L nebude rozpravat ze vinamp c5 je krajsi ako 2.7 ale 2.7 tam chce leboten ma po slovensky (ked to povedal tiekla mi uz pena z ust)
20.10.2004 16:51:35   0.0.0.xxx 109
Jeste ze takovy lidi jako pan L existujou jinak bych nemel komu co "dealerit" a opravovat ;)
14.12.2004 07:33:22   0.0.0.xxx 99
to ti děkuju my to píšem jako pololetku

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.