Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava DOOM Eternal – nejočekávanější 3D akce roku
DOOM Eternal – nejočekávanější 3D akce roku
autor: Miroslav Ježek , publikováno 17.3.2020
DOOM Eternal – nejočekávanější 3D akce roku

Země úpí pod náporem démonických hord. Lidstvo stojí na pokraji existence, zatímco Ďábel svým pařátem vyrývá do zlomených myslí jeden pentagram za druhým. Lidské duše vyrvané v nevídaných mukách a agónii slouží peklu. Celý svět se topí v krvi a nadešlo poslední zúčtování. Ale nikoli pro nás, protože Doom Slayer je zpátky.


Je zpátky! Radujme se, veselme se..

Ano, konečně jsem se dočkali. Pokračování restartované série DOOM z roku 2016 vyhřezlo na svět a nám se poštěstilo urvat kód k recenzi. Píši nám, ale myslím Vaška Vlčka, ale byl jsem to já, kdo ho nasměroval tím správným směrem, tedy k peklu, za což si děkuji.

DOOM Eternal – nejočekávanější 3D akce roku

V první řadě musím upozornit, že máme důsledně zakázané spoilery a zmiňování určitých „věcí“ ze hry, abychom nezkazili ostatním radost z berserkového šílenství, takže recenze bude trochu obecnější. Ale není se čemu divit, Doom Eternal je sakra očekávaný titul a rozhodně je lepší vše objevit a vybojovat na vlastní Praetor kvádro, než si všechno přečíst v recenzích a masakr sledovat na Youtube. I když, maniaci jako je Clockner dokáží přetavit rudé doomovské šílenství na precizní smrtící balet a to stojí za pokoukání. Mrkněte na jeho videa z DOOM 2016. Už se těším, co předvede v Eternalu, hlavně po tom, kdy moje pr*el tu a tam zažívala démonický středověk. Očekávám, že Clockner projede hordami lehce jako slivovice myslivcem.

Obyčejně se u her začíná dějem, ale opravdu ho někdo tady potřebuje? Doom Slayer v minulém díle démonům pořádně nařezal a potom byl uklizen neznámo kam kyberdoktorem Haydenem. Zatímco si válel šunky, pekelníci se otřepali, zmobilizovali a vyjeli si na Zem. Tam uspořádali večírek, občas smrt (cca 60 procent populace), nějaká ta destrukce (většina planety) a měli pohodu. Jenže Doom Slayer se vrátil v prapodivné kosmické pevnosti, aby všivé zrůdy pekelné postavil do latě. Je nutné naporcovat tři démonické kněží, kteří invazi řídí. Ale u těch to samozřejmě nekončí, je třeba jít výš. Děj má překvapivě docela rozvinuté pozadí, dozvíte se o dalších civilizacích, dimenzích a dokonce i to, co je Doom Slayer ve skutečnosti zač. Respektive jak se stal jednomužnou nezastavitelnou armádou a ničitelem světů.

Ačkoli některé informace jsou zajímavé, jde tu hlavně o akci a příběh jako takový slouží k tomu, aby ukázal drápem na ty, jež mají být naším tvrďákem roztrhání na kusy. Tak vzhůru do toho.

DOOM Eternal – nejočekávanější 3D akce roku

Vaše brokovnice, pane. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 16.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.