Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Metro Exodus: konečně venku ze zatuchlého metra!
Metro Exodus: konečně venku ze zatuchlého metra!
autor: Lucie Jiříková , publikováno 13.2.2019
Metro Exodus: konečně venku ze zatuchlého metra!

Završení jedné z nejlepších a nejznámějších videoherních sérií, která našla svou předlohu v populárním sci-fi románu, právě vychází. Arťom v něm konečně opouští zatuchlé prostory metra a vydává se zkoumat povrch. Vedle otevřeného herního světa Metro Exodus stále láká na tíživou postapokalyptickou atmosféru. A exceluje.


Románová série Metro od Dmitrije Gluchovského patří vůbec k tomu nejlepšímu, co nám přinesl postapokalyptický žánr. Díky vývojářům ze 4A Games si přitom toto vyprávění můžete užít i v případě, že jste negramotní, nebo že prostě nemáte náladu na čtení.

První díl Metro 2033 byl románové předloze asi vůbec nejvěrnější. Ani Metro Last Light, které vycházelo z Metro 2034 se od příběhu moc neodklánělo. Metro Exodus je v tomto případě vůbec nejodvážnějším kouskem. V podstatě totiž opouští myšlenku románu Metro 2035, tedy zjištění, že na světě nezůstali pouze Moskvané ukrytí v metru (pod zemským povrchem), hned na začátku. A vydává se tam, kam se Arťom a jeho přátelé vydali až na konci románu, tedy vyhledat přeživší v dalších koutech Ruska.

Metro Exodus: konečně venku ze zatuchlého metra!

K tomuto účelu hned na začátku ukradnete od Hanzovní kasty vlak, ani s ním však cesta není moc klidná a pohodlná. Postupně vás na ní potká mnoho překážek, poničeným vlakem počínaje, zatarasenými kolejemi konče.

Vlak je tu skvělým prostředkem pro to, kterak nás ze zasněžené Sibiře nenásilně dostat až na prosluněné písečné pláně. Každá z těchto zastávek přitom platí, jako taková podkapitola, která vás v rámci většího příběhu seznámí s několika menšími událostmi.

A jak tvůrci slibovali, ke každé této podkapitole se váže i otevřený herní svět. Ale zase to není tak, že byste se v otevřeném světě mohli ztratit a bloudit v něm jako například v akční hře Red Dead Redemption 2.

Metro Exodus: konečně venku ze zatuchlého metra! 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
49 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 17.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.