Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?
IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?
autor: Jan "Fucida" Schrenk , publikováno 8.5.2018
IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?

V dětství jsem měl sen. Takový ten velký sen malého kluka. Sen, jež nezná omezení a hranic. Sen, který jsem nikdy nenaplnil. Ano, tušíte správně, chtěl jsem se stát popelářem. Jenže jako mnoho dalších, i tento sen nakonec skončil v propadlišti dějin. Proto teď před vámi nestojí nikdo menší, než pilot. Virtuální pilot.


Začneme trochu filozoficky. Jeden velký muž a zároveň neméně velký troll leteckých internetových diskusí kdysi dávno pronesl kacířskou myšlenku: „Ale vždyť my vlastně nechceme dokonalý simulátor letadla! My chceme simulátor bojového pilota.“

IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?

Již dlouho přemýšlím, proč se simulátorová komunita tak zmenšila. Kde jsou všichni ti nadšenci do letadélek a létání? V devadesátých letech měl nějaký ten simulátor na PC nainstalovaný snad každý, pak přicházely simulátory stále dokonalejší, vypiplanější, realističtější… a lidé ubývali, ubývali… a ubývali. Kdy přišel ten okamžik, že letadla už přestala být zábavná? Věřím tomu, že posledním skutečně velkým mohykánem, který si vydobyl jméno i mimo skalní letce, byl Red Baron II.

Nepřinášel ani dokonalou grafiku, ani úplně skvělé letové modely či balistiku. To, co ale přinesl, bylo množství animací, chytlavá hudba a zcela podmanivá hluboká kampaň navozující dojem, že na té frontě prostě opravdu jste a že vaše konání má alespoň nějaký význam. Když tvůrci nového Šturmovika slibovali hory a doly, srdce všech letců plesala a očekávání byla obrovská. No a jak to dopadlo?

IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
54 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 26.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.