Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Frostpunk: Když vám zima a hlad nedají spát
Frostpunk: Když vám zima a hlad nedají spát
autor: Lucie Jiříková , publikováno 2.5.2018
Frostpunk: Když vám zima a hlad nedají spát

Tvůrci neskutečně atmosférického herního hitu This War of Mine před pár dny vydali novou hru. Frostpunk je výborná survival strategie, která stejně jako její předchůdce uplétá zábavu ze zmaru a deprese. Péče o kolonii přeživších v promrzlé pustině vás neustále vhání do nepříjemného rozhodování o životě a smrti velké spousty lidí.


Když 11 bit studios před přibližně čtyřmi roky vydali strategii This War of Mine, okamžitě bylo jasné, že se z ní stane herní hit. V This War of Mine tvůrci umně upozornili na hrůzy války z pohledu osob uvězněných uvnitř válečné zóny.

11 bit studio pro This War of Mine zvolili naprosto jedinečný grafický i herní styl. Whis War of Mine jste na první pohled poznali podle černých okrajů, výrazných černých kontur a šrafování. Smrt byla nevratná, přičemž vaším jediným úkolem bylo udržet při životě všechny svěřence (nebo alespoň pár z nich). A jelikož ve válečné zóně bylo všeho málo, vázala se k tomu spousta nepříjemných situací a rozhodnutí.

Komu podáte léky a u koho budete riskovat smrt z neléčené nemoci? Koho nasytíte a kdo se bude trápit hlady? A na úkor koho získáte potraviny? Doteď si pamatuji, jak jsem kvůli kousku jídla okradla dva staříky. A doteď z toho mám výčitky.

Frostpunk: Když vám zima a hlad nedají spát

Tímto způsobem vám hra sděluje spoustu klíčových událostí. Zrovna v tomto případě došlo ke zranění dítěte, které jste poslali dolovat uhlí.

Záměr se tedy vydařil. Hráči byli v zajetí zábavy, ale zároveň i skvělé atmosféry, díky níž si leccos uvědomili. Třeba to, že válka ve skutečnosti není hra, kde máte spoustu pokusů na to si nepříjemnou pasáž zopakovat. A jelikož This War of Mine podobně jako já hltaly stovky tisíc dalších lidí, 11 bit studios se rozhodlo na těchto principech opět stavět. Výsledkem je Frostpunk. V této recenzi se dozvíte, jak si Frostpunk stojí v kontextu This War of Mine a hlavně v kontextu všech strategií. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.