Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Hry z poslední doby, které by vám neměly útéct
Hry z poslední doby, které by vám neměly útéct
autor: Lucie Jiříková , publikováno 24.4.2018
Hry z poslední doby, které by vám neměly útéct

Na počítačové hráče nemilosrdně dolehlo suché období. Naštěstí za sebou máme dva plodné měsíce, takže se můžeme vedle starších restů vracet i k novým hrám. Jestli přemýšlíte co hrát, pomůže vám přehled nejlepších her, které v poslední době vyšly – hlavně těch, jimž se nedostalo pozornosti, jakou by si při svých kvalitách zasloužily.


Okurková sezóna letos propukla ještě dříve, než je obvyklé. Namísto léta nás zaskočila už zkraje jara, takže her chtivý člověk má docela problém. A proto jsme dali dohromady tento přehled. Najdete na něm desítku nejnovějších zajímavých titulů, které hráčům pomohou toto nepříjemné období překonat.

Ke každé hře ze seznamu jsem přidala základní informace, jako je žánr hry, datum vydání, oficiální stránky a hodnocení na serveru Metacritic (ve formátu: hodnocení herních magazínů/hodnocení hráčů).

Sea of Thieves

Hry z poslední doby, které by vám neměly útéct

Sea of Thieves je vůbec největší projekt v historii vývojářské společnosti Rare (Donkey Kong Country, Banjo-Kazooie, Killer Instinct atd.), který hráčskou komunitu rozdělil na dva tábory – jedni si hru užívají, zatímco druzí jsou neskutečně zklamaní, ba dokonce rozhořčení.

Sea of Thieves se vyčítá především menší množství obsahu a z toho pramenící repetitivnost, kdy v podstatě plníte pouze tři druhy úkolů (pro tři NPC společnosti) – hledáte zakopané poklady, lovíte lebky nemrtvých kapitánů nebo získáváte kousky fauny a surovin. Já bych ovšem potenciál této hry viděla v kooperativním hraní a ve velmi zajímavém pirátském světě.

Ať už se pustíte do plnění úkolů, nebo se jenom tak potloukáte světem, nikdy předem nevíte, co se vlastně stane. Tzv. emergentní hratelnost je přitom přímo úměrná vaší představivosti a vynalézavosti, jakož i posádce, s níž se do hry pustíte. Pokud najdete parťáky, s nimiž si dobře rozumíte, hra dostává zcela nový rozměr. Dějiště Sea of Thivers je totiž naprosto perfektní pískoviště – nabízí hromadu možností a způsobů vyžití.

Než se tedy pustíte do hraní Sea of Thieves, popravdě si zodpovězte, co od hry čekáte. Pokud hledáte příležitost, kde se můžete vyblbnout se svými přáteli, určitě berte. Pokud ovšem čekáte, že vás hra povede za ručičku a zahrne vás přitom mnohavrstvým příběhem, raději dejte ruce pryč. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
31 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.