Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Největší herní překvapení zimy 2017/18
Největší herní překvapení zimy 2017/18
autor: Lucie Jiříková , publikováno 13.3.2018
Největší herní překvapení zimy 2017/18

Vedle nákladných AAA titulů, které herní vydavatelé propagují dlouho před vydáním, se na herní scéně pravidelně objevují zajímavé nové hry, které nebyly předem příliš známé, ale s nimiž jsme se dokázali skvěle bavit. V našem dnešním článku proto najdete 12 největších herních překvapení vydaných v zimních měsících (na přelomu 2017/18).


Nástupce RollerCoaster Tycoonu, logická hra inspirovaná slavným Portalem, neskutečně krásná skákačka z programu EA Origins, strategická hra od vývojářů FTL nebo akční hra, která dala základy zcela novému subžánru. A to stále ještě není vše. Na následujících řádcích vás seznámím s herními klenoty, mezi nimiž si, jak doufám, vyberete i vy. Pokud jste přejedeni AAA titulu, neváhejte a pojďte se bavit se mnou.

Ke každé hře z mého výběru přidávám informace o žánru, datu vydání, adresu oficiálních stránek a hodnocení na serveru Metacritics ve formátu procenta procenta / body, kdy procentuální údaj vychází jako průměrné hodnocení profesionálních recenzentů a bodové hodnocení jako průměrné hodnocení hráčů.

Railway Empire

Největší herní překvapení zimy 2017/18

Někdo Railway Empires neváhá označit jako nástupce Transport Tycoonu (například v posledním Levelu to tak bylo nadepsané), někdo je o něco zdrženlivější a o hře mluví jako o docela slušné strategické hře s vláčky, která vám Transport Tycoon hodně připomene. Všichni se ovšem asi shodneme na tom, že v době sucha se jedná o nadprůměrně solidní herní zážitek.

Railway Empire vás zavádí do USA v době, kdy se začala stavět železnice. Jak už to tak bývá, vaším úkolem je spojovat vlakovými linkami farmy a těžební doly se zpracovatelskými podniky a výrobnami, případně města. Tímto způsobem vyděláváte peníze pro svoje další podnikatelské aktivity, které se ovšem nesoustředí pouze na nákup vlaků a výstavbu železničních tratí. K dispozici je i možnost skupovat komodity a podíly v podnicích vašich protivníků, případně stavět podniky na zpracování určitých suroviny.

Velkou předností Railway Empire je tedy její poměrně solidní pestrost, zmínit však musím i přehlednost a autentičnost. Ačkoliv hra nabízí hromadu možností, nikdy se v ní nebudete cítit ztracení – středobodem jsou stále železnice, všechny ostatní složky jdou pouze do takové hloubky, aby vás bavily.

Za autentičností pak stojí celkem 40 historicky přesných lokomotiv a 30 vagonů, kdy si každý vláček můžete náležitě prohlédnout v depu, případně s ním na místě mašinfíry projet po celé trati. Také grafika je docela solidní, takže vás to ježdění sem a tam hned-tak neomrzí, alespoň pokud trpíte stejnou „úchylkou“ jakou Sheldon Cooper.

Railway Empire jsme se věnovali i v naší recenzi, kde dostala hodnocení 7/10. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.