Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Deus Ex: Mankind Divided: Zažijte Prahu bez turistů a segwayů
Deus Ex: Mankind Divided: Zažijte Prahu bez turistů a segwayů
autor: Lukáš Kunce , publikováno 31.8.2016
Deus Ex: Mankind Divided: Zažijte Prahu bez turistů a segwayů

Hra Deus Ex: Human Revolution patřila k nejlepším hrám roku 2011 a zároveň k nejpříjemnějším překvapením ze světa gamingu vůbec. Málokdo totiž plně věřil tomu, že by Eidos Montreal pod křídly japonského giganta Square Enix mohl přijít s právoplatným nástupem původního Deuse. A ono se to povedlo na výbornou.


Stručný úvod pro neznalé – první Deus Ex vyšel už v roce 2000 a do herních análů se zapsal jako jedna z nejlepších cyberpunkových her. Svoboda a možnost vlastními rozhodnutími ovlivnit příběh i hratelnost byla tehdy velkým nadstandardem, který se dnes spousta her snaží úspěšně i neúspěšně napodobit.

Deus Ex: Mankind Divided: Zažijte Prahu bez turistů a segwayů

Novinka s podtitulem Mankind Divided jde do boje o vaše peněženky v úplně jiné pozici než předchůdce. Očekávání byla už od prvního traileru obrovská, ačkoliv hype kolem série Deus Ex se s humbukem například okolo Falloutu nemůže měřit. Také je Mankind Divided mnohem specifičtější hra, kterou si masový hráč stříleček a jednoduchých RPG vůbec nemusí užít. Tím spíš však okouzlí vyznavače svéráznějších kousků.

Pro české publikum je nový Deus Ex ještě o něco zajímavější než pro zbytek světa. Velká část hry se totiž odehrává v našem hlavním městě. Praha roku 2029 se sice dnešní Praze podobá jen pramálo, ale všudypřítomné české nápisy a občasná hláška Bohdana Tůmy vám připomenou, že se skutečně procházíte po české metropoli. O tom, jak si autoři hry dali na věrohodnosti Česka záležet, a jestli Mankind Divided pokračuje ve stopách skvělé Human Revolution, se dočtete na následujících stránkách.

Deus Ex: Mankind Divided: Zažijte Prahu bez turistů a segwayů 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
29 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.