Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Nejlepší nové hry na prázdniny
Nejlepší nové hry na prázdniny
autor: Lucie Jiříková , publikováno 18.7.2016
Nejlepší nové hry na prázdniny

Letní prázdniny i dovolené jsou v plném proudu a tak má spousta hráčů na hraní více času. A to je ideální příležitost dohonit to, na co během roku čas nezbýval. Připravili jsme pro vás seznam úspěšných a populárních herních novinek, které v poslední době vyšly i těch, které ještě mají vyjít v průběhu prázdnin a stojí za zahrání. Čím si můžete udělat radost?


První polovina roku 2016 se nesla v duchu neustálé gradace informací ohledně nových her a příslušenství. Společnost Sony oznámila, že pracuje na nové herní konzoli. Společnost Microsoft vrátila úder tím, že oznámila práci hned na dvou nových konzolích. A do toho se porůznu zaplétaly brýle pro virtuální realitu a posouvání data vydání očekávaných herních projektů včetně českého Kingdom Come: Deliverance a původně české Mafie.

Události a informace ohledně nového herního příslušenství a her vygradovaly na výstavě E3 v Los Angeles. Následně se účastníci výstavy rozjeli do svých domovů a společně s tím na herní scéně zavládl klid. Prázdniny zkrátka potřebuje každý, nejenom děti a studující dospělí.

Okurková sezóna po delší době skutečně ctí svůj význam. Tento rok byla (respektive budou) pokořena všechna dlouholetá maxima, protože nevychází skoro nic – alespoň v porovnání s předchozími roky, kdy jsme se alespoň jednou za čtrnáct dní nějakého toho významnějšího titulu dočkali.

Nejlepší nové hry na prázdniny

O prázdninách roku 2016 se začne něco dít až v polovině srpna, kdy naplněné hráze s herními vydáními protrhne první vlaštovka v podobě dlouho očekávaného titulu No Man´s Sky. Pak se pochopitelně začnou dít věci – vydání bude střídat vydání a kupříkladu už v říjnu se dočkáme takového potěšení, jakým je Mafia 3.

Do té doby ovšem budeme muset vystačit s tím, co na nás herní vývojáři upekli za posledního půl roku a samozřejmě i těmi několika málo hrami, jejichž vydání bylo naplánováno na prázdniny. Tipy na nejlepší hry z obou těchto kategorií najdete v následujícím článku.

Do výběru nejlepších her na prázdniny jsem zařadila hry, které nejsou starší jak čtyři měsíce. Předpokládám, že starší hry už vášniví hráči dávno odehráli.

Do výběru jsem dále zahrnula všechny zajímavé hry, jejichž datum vydání je naplánováno na prázdniny a to až do poloviny září (vysokoškoláci mají prázdniny přece jen o něco delší). Těchto her sice není moc, ale do výběru rozhodně patří.

Ke každému titulu přidávám žánrové zařazení, popis, o co ve hře běží a také průměrné hodnocení hry na serveru Metacritic (hodnocení hráčů/herních vývojářů). Pro větší přehlednost jsem potom zahrnula také údaje o datu vydání a o vývojáři a vydavateli hry. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
43 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.