Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma
Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma
autor: Lucie Jiříková , publikováno 19.5.2016
Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma

Máte chvilku nebo rádi prokrastinujete a chtěli byste si zapařit nějaké špičkové klasické hry? Chcete si zavzpomínat na to, co jsme hrávali? A nechcete za ně utrácet? Žádný problém. Dali jsme dohromady spoustu skvělých klasických komerčních her zvučných jmen, které vydavatelé uvolnili pro použití zdarma k vaší vlastní potřebě.


Pokud patříte mezi vášnivé hráče, určitě si v této době spokojeně pomlaskáváte. Vedle mnoha „tříáčkových“ trháků typu Zaklínač 3 nebo GTA V se můžete pobavit u mnoha indie her a nakonec pobýt u free-to-play her, freewarových jednohubek nebo nenáročných free webovek, za které není třeba utrácet.

Někteří z nás bohužel mají s f2p hrami prošpikovanými mikrotransakcemi a často vcelku primitivními webovými a freewarovými jednohubkami problém. Není se čemu divit, pokud jste někdy ochutnali kouzlo skutečného hraní, na klasickou pařbu nedáte dopustit.

Skvělá zpráva je, že v dnešních dnech existuje řešení i pro tuto skupinu lidí. Někteří vývojáři a vydavatelé se totiž z různých důvodů, obvykle kvůli propagaci nového titulu, rozhodli uvolnit své starší hry zcela zdarma. Ano, nemluvíme o abandonware, u kterého často není zřejmé, jak se to s autorskými právy má.

Z dříve placených her se tak stal v podstatě freeware, což je naprosto boží kombinace, nemyslíte? V tomto seznamu najdete ty největší dříve placené pecky, které jsou v současné době k mání jako freeware.

Tak pojďte dále a vesele vzpomínejte, nebo se do minulosti vraťte pro nové zážitky.

Death Rally

  • Žánr: závodní hra
  • Vývojář: Remedy Entertainment
  • Vydavatel: Apogee Software
  • Rok vydání/freeware verze: 1996/2009

Klasické herní trháky, které můžete hrát zdarma

Death Rally je závodní hra viděná pohledem shora, v níž své protivníky můžete překonat nejen skvělým řidičských uměním, ale také různými zbraněmi jako jsou bodáky, miny nebo kulomety. Nechybí ani vylepšování uutomobilů. Death Rally je vysoce návyková a vcelku vtipná záležitost (zkomolená jména jezdců a automobilů jsou naprosto jedinečná), kterou si v současné době zahrajete i na mobilech s Androidem a iOS. Jako freeware byla Death Rally uvolněná 20. října 2009 při příležitosti updatu hry pro Microsoft Windows.

Zdarma stáhnout Death Rally. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
88 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 36.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.