Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Nejlépe hodnocené počítačové hry všech dob
Nejlépe hodnocené počítačové hry všech dob
autor: Lucie Jiříková , publikováno 28.4.2015
Nejlépe hodnocené počítačové hry všech dob

Odvěké přísloví tvrdí, že: „Tisíc lidí, tisíc chutí“. Něco ale natolik vyniká, že to oceníme všichni. Platí to i pro hry. Přestože se hráči často intenzivně věnují svému oblíbenému hernímu žánru, některé tituly jsou tak výjimečné, že se dotknou všech. Které jsou ty nejlepší z nejlepších napříč všemi žánry podle názorů desítek herních magazínů?


Pokud se zajímáte o videohry, určitě jste ty názvy už taky někde slyšeli: GTA V, Half-Life 2, Mass Effect 2... A to v případě, že se je sledujete jen okrajově a vaší hlavní parketou je třeba cvrnkání kuliček. Některé tituly jsou natolik velkolepé a inovativní, že se zaryjí do paměti všech lidí a navíc se ovlivní i další herní vývoj.

Hry jako Grand Theft Auto či Diablo pro sebe stvořily nový herní žánr, respektive subžánr. Jiné hry se pak staly synonymem technické vyspělosti či silné atmosféry, nebo se dodnes dávají za příklad díky šikovným inovacím a nápadům. Ať tak nebo tak, všechny dohromady si vysloužily velmi slušné hodnocení jak ze strany herních recenzentů, tak ze strany hráčů, což jim na renomovaných meta serverech typu Metacritic zajistilo přední místa žebříčku nejlepších her.

V dnešním článku jsem se zaměřila právě na tyto hry, respektive na nejlépe hodnocené hry všech dob. K ruce mi byl server Metacritic a GameRankings. Do žebříčku nejlepších her jsem zahrnula pouze hry s dvaceti a více hodnoceními ze strany herních recenzentů (to proto, abychom v žebříčku měli skutečně obecně pozitivně přijímané hry a ne druhořadé tituly, které by se na přední příčky mezi elitu dostaly díky dvěma, třem nekritickým recenzím).

Co se týče hodnocení, Web GameRankings schraňuje pouze průměrné hodnocení recenzentů, na Metacritic, hodnocení všech těchto her zároveň nesmělo být o více jak dva body lepší nežli hodnocení samotných hráčů.

Nejlépe hodnocené počítačové hry všech dob

Nejlépe hodnocené počítačové hry všech dob

Jelikož se mezi dvaceti nejlepšími hrami nachází i několik různých pokračování jedné herní série, do žebříčku jsem vybrala vždy nejlépe umístěného zástupce. Ostatní hry, které se do žebříčku zařadily, pak uvádím pouze jako poznámku pod tabulkou. Díky tomu se do dvacítky TOP her dostaly i další tituly, které by celkem zbytečně zapadly.

Všechny uvedené hry v žebříčku jsou pro PC. Na konci článku navíc najdete tabulku s nejlepšími hrami napříč všemi platformami a pro zajímavost také nejhůře hodnocené hry. Poslední údaj je však třeba brát s jistým nadhledem. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
208 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.