Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Top 10 nejlepších českých her všech dob
Top 10 nejlepších českých her všech dob
autor: Lucie Jiříková , publikováno 27.11.2013
Top 10 nejlepších českých her všech dob

Připomeňte si dnes již legendární tituly, za kterými stojí čeští programátoři a grafici. V herním světě totiž vůbec nepatříme mezi ořezávátka a mnoho projektů nakonec zaznamenalo celosvětový úspěch. Věříme, že se alespoň k jednomu z nich po letech vrátíte a ještě jednou nostalgicky zapaříte – jsou to opravdové pecky!


Být policistou není zrovna vděčné zaměstnání. Lidé si na ně jen stěžují a vůbec si neuvědomují, že tihle chlapíci za ně dnes a denně nasazují životy. Pokud se tedy nepodobají hlavnímu hrdinovi hry Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš, kterou u nás vydala společnost Zima Software.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Hra Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš (1998) se stala populární pouze v české kotlině – honosila se totiž poměrně zastaralou grafikou a krátkou herní dobou, což vyvažoval snad jen perfektní český dabing, na němž se podílel Luděk Sobota, Petr Nárožný, nebo třeba Jiří Lábus a osobitý humor: „Kdo je to tam? A heleme se, bezdomovec v popelnici! Okamžitě vylez nebo střelím! Cože, ty že mě udáš za brutalitu? Vždyď já si přece dělal jen legraci, tahle pistole má pojist... "prásk"... A sakra... no, co se dá dělat. Aspoň tu už nebude tolik smradu...".

Top 10 nejlepších českých her všech dob

První díl Poldy se stal nejprodávanější českou hrou roku 1999, a proto logicky následovalo jeho pokračování – Polda 2 (1999). Druhý díl Poldy zaznamenal zlepšení především v oblasti grafiky, délky hry a kvalitě dabingu. Třetí Polda (2000), přišel zase s mírně vylepšeným herním systémem, jež nově obsahoval nadmíru obtížné minihry. I bez nich bylo ale procházení Poldy poměrně těžké, a tento díl byl tak herní kritikou přijat jen vlažně.

Top 10 nejlepších českých her všech dob

Na čtvrtý díl série se dlouho a netrpělivě čekalo, ale skutečně to stálo za to. Polda 4 (2002) ztratil hodně z hraničící trapnosti starších sourozenců, a byl tak mnohem stravitelnější. Dějově navazoval na díl třetí, v němž hlavní postava Pankrác opustila řady policie a dala se na dráhu soukromého detektiva. Pátý a také poslední díl (2005) pak udělal z adventurní série Polda dosud nejdelší českou herní sérii. Tato série sice neudělala díru do světa, zato ale po mnoho let bavila spoustu českých hráčů, kteří na ni dodnes rádi vzpomínají. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
169 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 57.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.