Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013
Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013
autor: Lucie Jiříková , publikováno 27.2.2013
Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013

Podívejte se na screeny a trailery z nejžhavějších titulů, na které se můžeme tento rok těšit. Tedy alespoň musíme doufat, studia si s termíny hlavu moc nelámou. Prošli jsme internet, zjistili, kde se co šušká a sepsali výběr těch nejžhavějších her roku 2013. Páté GTA s nově pojatým herním modelem, úžasné SimCity, nová ArmA z Česka...


Poté, co společnost THQ jako vydavatel titulu Metro: Last Ligt začátkem tohoto roku zkrachovala, začaly se kolem pokračování kultovního titulu Metro 2033 stahovat mraky. My však stále doufáme, že touto akční hrou budeme v průběhu roku obšťastněni. V současné době je originálních her totiž jen poskrovnu a zrovna Metro: Last Light by podle slov vývojářů, chlapíků ze 4A Games, mělo jít svou vlastní cestou.

Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013

Stejně jako v prvním díle bude Metro: Last Light dbát na propracovaný příběh, který se opět inspiroval tvorbou ruského spisovatele Dmitry Gluchovského. Ovšem nově nepůjde o věrné sledování celého románu, ale o samostatný tok událostí, který Gluchovský zrevidoval tak, aby s jeho druhým románem Metro 2034 dobře korespondoval.

Samostatným vyprávěním chtěli autoři redukovat možné odcizení při hře, neboť v knize vystupují hned čtyři hlavní hrdinové, což je pro intenzívní zážitek z hraní Metro: Last Light zcela nežádoucí. S hlavním hrdinou Artyomem tak budeme postapokalyptické události, která zahnala moskevské obyvatelstvo do podzemí metra, čelit od začátku až do konce. A máme se na co těšit.

Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013

Titul Metro: Last Light by mělo mít spoustu stealth prvků, ke kterým temné prostory metra přímo vybízejí. Přítmí a spousta chodeb se pro hru na schovávanou zcela určitě hodí. A s tímto pojetím prý bude korespondovat také umělá inteligence, která bude reagovat na jakýkoli hluk, nalezenou mrtvolu, nebo otevřené dveře, jež při svém tajném průchodu lokací zapomenete uzavřít. V závislosti na tom pak bude vyhlášen poplach, nebo se prostě jen zvýší ostražitost daných strážných, tedy podobně, jako tomu bylo například v Dishonored.

Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013

Vedle stealth pasáží bychom se však v Metro: Last Light měli dočkat také akčnějších lokací, a to především při návštěvě povrchu, kde se budeme potýkat s mutanty a nedostatkem kyslíku. Surovost prostředí by vedle poctivé scénáristické práce měla pomoci vyobrazit i prvotřídní grafika, která přinese ještě vyšší rozlišení, měkčí stíny a realističtější efekty. Jak můžete vidět i z okolních obrázků, možná na tom něco bude. Doufejme tedy, že Metro: Last Light nakonec vyjde a nestane se propadákem, jak už to občas u her, kterým zkrachuje vydavatel, bývá.

Velký přehled nejočekávanějších her roku 2013 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
95 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 35.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.