Hlavní stránka Multimédia Flash a MP3 Test čteček paměťových karet
Test čteček paměťových karet
autor: Vlček Ondřej , publikováno 6.11.2005
Test čteček paměťových karet

V dnešním článku se podíváme na zoubek několika čtečkám paměťových karet a pomůžeme vám tak s těžkým výběrem v této oblasti. Že není čtečka jako čtečka vám už prozradí samotná recenze, kde se tentokráte utká 7 výrobků o příčku nejvyšší.  Čtečka paměťových karet vám může velmi usnadnit a hlavně urychlit práci při manipulaci s daty na těchto kartách.


Před pár týdny jste se na našem webu mohli setkat s podrobným článkem o dnešních technologiích paměťových karet, spojeným s testem rychlosti vybraných kusů. Dnes Vám přinášíme přehled čteček, které jsme postupně testovali s vítězi z článku minulého. Použití samostatné čtečky pro paměťové karty je mnohem komfortnější a rychlejší způsob než připojit samotný přístroj k počítači pomocí USB portu. Samozřejmě i mezi čtečkami se najdou lepší a horší modely, a proto si dnes vybereme tu nejlepší pro naše účely.

Většina z dnes testovaných modelů je multifunkční, což znamená, že mohou číst více druhů paměťových karet, proto jsme také museli použít také adekvátní počet typů karet. Jak už bylo řečeno výše, tak bylo v testu zapotřebí karet, které nejméně ovlivní výsledek testování svými vlastnostmi, a proto byla použita vždy nejrychlejší karta dané kategorie.

K testování byl opět použit SW Sisoft Sandra 2005 SR2a a HD Tach 2.70. Sandrou jsme testovali přenosovou rychlost zápisu a čtení soborů o velikostech 256kB, 2MB a 64MB, což odpovídá přenosům menších dokumentů, fotografií a velkých souborů. HD Tachem se měřila maximální přenosová rychlost a přístupový čas k paměťové kartě.

Testovací sestava

Hardware

ProcesorAMD Athlon 64 3000+, Winchester (9*250 MHz)
Paměť2*512MB Corsair TwinX XMS DDR400 CL2.5 (3, 3, 6)
Základní deskaGigabyte GA-K8NXP-SLI
Pevný disk

Maxtor Diamond Max 10, 200GB

Software

Operační systémWindows XP Professional SP2
TestySisoft Sandra 2005 SR2a
 HD Tach 2.70

Paměťové karty

CFSandisk Ultra II
SDA-DATA Turbo MMC Plus
MMCSandisk Ultra II
MSSandisk MS Pro Duo MG
xDKodak

Všechny čtečky v dnešním testu podporují běžné formáty a jejich klony:

  • CF, CFII
  • SD, mini SD
  • MMC, MMC+, RS MMC
  • MS, MS Select, MS Pro, MS Duo, MS Pro Duo
  • SM

Karty MMC+ sice všechny čtečky podporují, žádná z nich ale neumí využít jejich nadstandardní rychlost. Karty xD podporují pouze Icy Box a Lexar. Do některých čteček s krátkými sloty lze zasunout zmenšené verze karet (miniSD, RS MMC) přímo. Přes redukci je ale samozřejmě podporují všechny.

Pokud máte ve zkratkách typů karet zmatek, nebo se chcete o jednotlivých technologiích dozvědět více, přečtěte si již v úvodu zmíněný článek. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
95 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 42.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.