Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče "Těžká váha" Damier V5000 - skříň ze série XaserV
"Těžká váha" Damier V5000 - skříň ze série XaserV
autor: Polívka Karel , publikováno 6.12.2004
U naposledy recenzované počítačové skříně jste se mohli u nás setkat s nejlevnějším modelem série XaserV značky Thermaltake. Dnes se opět podíváme na tuto sérii, avšak na novější a vybavenější model nesoucí označení Damier V5000. Oproti dříve recenzované WinGo 7000+ disponuje monitorovacím panelem, průhledným bokem, celokovovými dvířky a tedy i jiným designem čelní stěny. Množství dřívějších "vychytávek" a komplexní systém chlazení zůstává beze změn. Pojďte se tedy podívat, zda se vám novější model zalíbí, či nikoliv. {mospagebreak title=Thermaltake XaserV - Damier V5000 se představuje}

Obdržíte opravdu robustní krabici, jejíž potisk sám o sobě napovídá tomu, že se nejedná o nějakou  decentní skříň pod stůl v kanceláři. Extravagantní ztvárnění čelní stěny, monitorovací panel, průhledná bočnice s modře podsvětlenými ventilátory - to vše napovídá tomu, že je tento model určen pro počítačové nadšence a ladiče výkonu. Oproti dříve recenzované WinGo V7000+ se však díky těmto vlastnostem navíc z tohoto modelu stává ještě o něco vyšší investice. Samotný potisk krabice se nese v duchu popisu všech "vychytávek" tohoto krasavce.

\ \

Při vybalování vás nejspíše nejdříve zarazí celková hmotnost a budete si v duchu říkat, že tam musí být nějaká olověná výztuž pro zpevnění krabice. Po prohledání však zjistíte, že onu hmotnost má na svědomí vskutku samotná skříň. A to tam ještě ani není zdroj.

\

Design je v tomto případě dost extravagantní. Na první pohled může pro tento model šachovnicový vzorek použitý na dvířkách vypadat opravdu divoce. Faktem ale je, že stejně to připadalo i nám, ale po čase (za dva, tři dny) jsme si na to nějak přivykli a mě osobně se kovově vyhlížející čelní maska zalíbila a onen šachovnicový vzorek mi už nijak nevadil. Dva kruhové ovladače na otvíracích dvířkách (o kterých se zmíníme ještě později a podrobněji) se zde v tomto designu poměrně ztrácejí.

\

Bočnice je tedy v tomto případě průhledná (s plexisklem které svým tvarem znázorňuje velké X), přičemž spodní ventilátor nasávající vzduch do oblasti přídavných karet je modře podsvícen, díky čemuž vypadá skříň i v úplné tmě zajímavě. Dále je již v tomto stádiu objevování všech plusů a mínusů možné vidět množství kablíků pocházejících shora od monitorovacího panelu. Už teď je tedy jasné, že si s jejich vedením bude potřeba ve finále trochu pohrát.

\ \

Po otevření se vám naskytne pohled na kovovou výztuž s nápisem Thermaltake přidělanou na vnitřní stranu už tak celokovových dvířek a je možné vidět masku skříně, která je stejná jako v případě V7000. Nalézá se zde vypínač, tlačítko Reset a volné čtyři 5.25" a dvě 3.5" pozice (horní, tedy pátá, je již standardně osazena monitorovacím panelem). Pokud jde o plastové krytky 5.25" a 3.5" pozic, tak jsou všechny z každé strany připevněny jedním šroubkem.

\

 

{mospagebreak title=Systém chlazení}

Po otevření boční stěny zjistíte, že skříň díky své hloubce poskytuje opravdu dost prostoru a je vybavena několika firemními "vychytávkami", které rozhodně vybočují ze standardu a stojí za to, abychom si je postupně podrobně představili. Začneme tím, co je u každé skříně (a zejména na co je v sérii XaserV kladen důraz) nejdůležitější - schopnost chlazení.

\

Nadstandardním doplňkem této skříně (jež je zároveň typický pro celou sérii XaserV) přispívajícím k dobrému chlazení je duo nasávacích ventilátorů (do prostoru nad přídavnými kartami a pro přísun čerstvého vzduchu k chladiči procesoru) umístěných v přiklápěcích dvířkách. Z následujících obrázků je zřejmé jejich přesné umístění při plném osazení komponenty (pro účely focení je zde použita základní deska MSI 925X Neo-54G + boxovaný chladič procesoru Pentium 4 520 a zdroj značky Revoltec, který jednak ladí s černým designem skříně a také poskytuje nadstandardní délku všech kabelů - zejména ATX napájení základní desky, které kolikrát bývá dosti krátké).

\ \

Jedná se o klasickou ocelovou konstrukci, která má, jak již bylo zmíněno, celkem promyšlený systém chlazení (za hliníkovou variantu byste si museli ještě více připlatit, nicméně tu možnost máte). Obsahuje celkem 5 ventilátorů (samozřejmě značky Thermaltake). 3 nasávací ženou studený vzduch dovnitř a 2 vysávací ženou teplý vzduch ze skříně ven. Jejich umístění zobrazuje následující obrázek (modrá značí nasávaný studený a červená vysávaný teplý vzduch).

\

Přestože jde celkem o 5 ventilátorů, tak pokud je provozujete na minimálních otáčkách, s nějakým enormním hlukem problém není (samozřejmě to není tiché jako Nexus Breezee, ale to nikdo ani nečeká). Pokud ovšem regulovatelné ventilátory vytočíte na maximum, je to opravdu hukot. Jednotlivé ventilátory jsou shrnuty do tabulky, aby to bylo pokud možno co nepřehlednější.

Nasávací ventilátory
V přední části TT-8025A - 80x80x25 mm, 0.10 AMP, 2050 rpm, 21dBA
Boční nahoře TT-9025A - 90x90x25 mm, 0.25 AMP, regulovatelná rychlost otáček (1300 - 3000 rpm)
Boční dole TT-9025A - 90x90x25 mm, 0.13 AMP, 1800 rpm, 21dBA

Vysávací ventilátory

V horním krytu TT-8025A - 80x80x25 mm, 0.10 AMP, 2050 rpm, 21dBA
V zadní části TT-9025A - 90x90x25 mm, 0.25 AMP, regulovatelná rychlost otáček (1300 - 3000 rpm)

Koukněme se na jednotlivé ventilátory blíže. Jako první přichází na řadu duo nasávacích ventilátorů umístěných v plastových přiklápěcích dvířkách, které se nachází v osazeném stavu komponenty přímo nad základní deskou (prostor nad přídavnými kartami a nad chladičem CPU). Jak je z obrázků zřejmé, spodní ventilátor je v této variantě s průhlednou bočnicí modře podsvícen.

\ \

Primární funkcí těchto dvířek je samozřejmě usazení obou ventilátorů. Zmůžou ale i něco navíc. V jejich dolní části naleznete 3 posuvné jezdce, jež vám pomůžou s upevněním delších PCI karet. Lze je totiž vysunout do potřebné hloubky a jejich přítlakem zamezit pohyblivosti PCI karty při případných otřesech nebo přenášení počítače (nebo při čemkoliv jiném). Takto uchycená karta je tak upevněna z obou stran.

\

Jelikož se jedná v obou případech o ventilátory nasávací, jsou oba opatřeny protiprachovým filtrem.

\

Třetí nasávací ventilátor se nachází v přední části dole a slouží k chlazení pevných disků. Je umístěn na boku diskového koše a může chladit celkem 3 pevné disky zde umístěné. Samozřejmě je také opatřen protiprachovým filtrem.

\

\

Výčet nasávacích ventilátorů máme již za sebou. Zbývají 2 vysávací. Jeden je umístěn přímo v horním krytu společně s externě vyvedenými konektory (1 x IEEE1394, 2 x USB 2.0, mikrofon, sluchátka).

\
Ventilátor umístěný ve vrchním krytu skříně

Druhý je umístěn v zadní části hned pod zdrojem. Slouží k vysávání teplého vzduchu přímo od procesoru a je opět modře podsvícen. Tím pádem máte již z výroby vyřešen případný optický tuning, který byste případně zamýšleli. Představivosti se ale samozřejmě meze nekladou a nic vám nebrání ještě něco doplnit, případně nahradit. Pro názornější ukázku následuje obrázek, na němž je ve skříni vsazena základní deska.

\ \

\

Jak je z předcházejícího obrázku patrné, je ve skříni při osazení základní deskou stále mnoho místa. V nejvyšší 5.25" pozici je standardně umístěný monitorovací panel s délkou odpovídající CD/DVD mechanice, takže je vidět, že i při plném osazení mechanikami zbývá mezi nimi a počátkem základní desky více než dostačující prostor. Takže zde rozhodně nenarazíte na problém s kterým jsem se již párkrát setkal. Jde o to, že kolikrát při použití delší mechaniky (nebo rámečku pro výměnné disky) zasahovala natolik hluboko dovnitř skříně, že končila až nad základní deskou. A ve zmiňované oblasti se standardně nacházejí konektory IDE, FDD a ATX napájení (ty můžete sice různě zohýbat, jenže byl jsem i svědkem kolize 5.25" mechaniky a paměťového modulu, takže bylo jediným řešením přeuspořádat mechaniky tak, aby ty nejdelší byly nahoře a nikam nezasahovaly).

\ \

 

{mospagebreak title="Vychytávky" + uzamykací mechanismus}

Začneme tím, co je nejvíce vidět - předními dvířky skříně. Na nich se nalézají dva kruhové regulátory, které lze připojit ke dvěma regulovatelným ventilátorům uvnitř skříně a pomocí nich řídit jejich otáčky. Velmi praktické - umístění hned na předních dvířkách díky čemuž je k nim naprosto bezproblémový přístup. Navíc nenarušují design, jelikož zapadají do šachovnicového vzorku na předních dvířkách. Společně s monitorovacím panelem dávají skříni její osobitý vzhled.

\
Regulátor otáček jednoho z ventilátoru

\

Když už byl zmíněn monitorovací panel, pojďme si jej tedy více přiblížit. Jak je z okolních obrázků patrné, lze dovnitř po zkrocení mnoha kablíků upevnit pevný disk, což není nějaká výrazná výhoda, jelikož zde není žádné chlazení a ani tělo panelu není z hliníku. Přesto se tato možnost může v některých případech hodit. I když pokud vezmeme v potaz množství dostupných pozic v celé skříni, tak by se uplatnění našlo opravdu snad jen v extrémních případech s RAIDovými poli, kde se hodí každá možnost někam další disk "narvat".

\
- pro zvětšení klikněte -

Při pohledu zezadu "dovnitř" působí možná zprvu množství kabeláže poměrně chaoticky, nicméně zvyknete si a pro přehlednost je každý kablík na obou koncích označen a víte tak hned jeho účel. Každopádně pro korektní zapojení opačných konců (tedy těch, na které se připojují koncové ventilátory), aby vše fungovalo tak jak má, se bez návodu zřejmě přesto neobejdete.

\
- pro zvětšení klikněte -

Pokud jde o samotná displej, tak jeho zobrazování, zejména pozorovací úhly, jest naprosto v pořádku a netrpí žádnými neduhy. Zobrazovanými údaji jsou 2 na sobě nezávislé hodnoty - teplota jednoho ze senzorů a počet otáček jednoho z monitorovaných ventilátorů. Jde tedy jen o základní funkce, nicméně mějme na paměti, že jde o panel jež je součástí skříně jako její doplněk. Nelze tak čekat rozsáhle monitorovací schopnosti jako například Hardcano 12 též značky Thermaltake (který ovšem sám o sobě stojí třetinu toho, co celá tato skříň). Celkem je panel schopen monitorovat rychlost 3 ventilátorů a bere teplotu ze 3 teplotních čidel.

\

Další vzhledovou záležitostí je nápis Thermaltake, nacházející se uprostřed předních dvířek. Uvnitř skříně se totiž na dně nachází třípolohový přepínač, který umožňuje zapnout či vypnout jeho stálé podsvícení nebo do třetice je možné přepnout na blikání tohoto nápisu (což mi osobně přijde už opravdu přespříliš).

\
Třípolohový přepínač

Další věcí, jež stojí za zmínku je patrná také při pohledu z vnějšku, nicméně už nejde o nic nevídaného. Externě vyvedené konektory má dnes již každá druhá skříň. V tomto případě se ale nalézají přímo v horním krytu hned vedle nasávacího ventilátoru, což může někomu vadit (kdo má počítač pod stolem se k nim nedostane), ale někomu to může naopak přijít vhod (třeba mě osobně to vyhovuje mnohem více, než přímo u země, jako ve většině jiných případů).

\
Vyvedené konektory: 1 x IEEE1394, 2 x USB 2.0, mikrofon, sluchátka

V zadní části je v pravém horním rohu skříň vybavena spínačem. Ten je sepnut, pokud je skříň zakrytovaná a v případě otevřené skříně naopak. Jeho funkce je tedy prostá - indikace otevření/zavření skříně (chassis intrusion). Kablík připojíte k základní desce (musí tedy tuto funkci podporovat) a ta posléze dokáže rozpoznat, zda je skříň otevřena či zavřena (záleží už na konkrétní desce, jakým způsobem to bude indikovat).

\

Co by to bylo za skříň, kdyby nešla nějak uzamknout? Samozřejmě i na zabezpečení vašich milovaných komponent zde bylo myšleno. Navíc jsou přední dvířka celá z kovu, což působí mnohem důvěryhodněji co se týče zabezpečení, než v případě plastu. Ovšem i zde samozřejmě platí, že pokud by se někdo do skříně chtěl opravdu dostat, těžko ho takováto opatření zastaví. Ale aspoň to znesnadní - a snaha se vždy cení. Navíc smysl uzamykání osobně nevidím z důvodu zabezpečení kvůli nějakému násilnému vniknutí, ale spíše jako ochrana například před dětmi, mladším sourozencem (dokud jednou nenajdete v nějaké mechanice něco, co tam rozhodně nepatří, nepochopíte :-)) a nebo "přáteli" na případné LAN párty, jež by měli třeba zálusk se poohlédnout po obsahu vašeho pevného disku, zatímco spíte po vysilujícím boji.

\

Ke skříni dostanete 2 stejné klíče od jediného zámku, který se nachází v čelní části a je stále viditelný (dvířka jej nezakryjí). Jestliže není tento zámek odemčen, tak se nedostanete ani k CD mechanice. Mimochodem těsně nad zámkem jsou vsazené 2 indikační LEDky.

\

Pokud otevřete přední dvířka a následně i čelní masku, abyste se dostali ke kovové části, tak se pod 3.5" pozicemi nachází kruhový ovladač, jehož pootočením můžete uzamknout boční stěnu.

\
Kruhový ovladač jež uzamyká/odemyká boční stěnu

Z následujících obrázků je zřejmé, že pootočením tohoto ovladače dojde zároveň k pootočení železné záklopky, která pak brání odejmutí boční stěny.

\ \

Takže v případě uzamčené skříně se vám teprve až po odemknutí naskytne možnost otevřít dvířka a poté odklopit přední masku. Pod ní stačí už jen pootočit kruhovým ovladačem a máte zelenou pro práci uvnitř skříně. Dostanete se tak postupnými kroky do "intimních partií" (napadají mě specifické asociace, ale ty sem rozhodně nepatří :-).

\

A abychom nezapomněli na samotný základ, na kterém vše stojí. No nejde o nic světoborného. Řeč je jen o výklopných nožičkách, které lze pootočit o 90 stupňů.

\

Součástí příslušenství je i podložka pod myš samozřejmě ve stylu odpovídajícím této skříni a také několik samolepek pro případ, že byste si chtěli skříň (nebo cokoliv jiného) ještě přikrášlit. Je to ale otázka vkusu každého z nás - mě osobně jakékoliv polepování čehokoliv připadá nevkusné.

\

Samozřejmě nechybí množství šroubků, sloupků pod základní desku a špuntů pro její bezšroubkovou montáž. Obdržíte i CD s bonusovým materiálem (spořiče obrazovky, wallpapery).

\

{mospagebreak title=Bezšroubková montáž}

Jak jsem zmínil v úvodu, jedná se o skříň s bezšroubkovou montáží. Tato kapitola je vlastně opakováním toho, co bylo již jednou řečeno v případě dříve recenzované skříně V7000+, jelikož v této oblasti zde není nic, co by se odlišovalo. K montáži skoro všech komponent nebudete šroubky potřebovat (boční stěny jsou uchycené šroubky s širokou hlavou, takže pro jejich povolení nepotřebujete žádný nástroj). Výjimku tvoří pouze dvě 3.5" pozice, kam příslušné zařízení přišroubovat musíte. A také plastové krytky 5.25" a 3.5" pozic jsou na obou stranách uchyceny jedním šroubkem. Ale stačí příslušnou krytku jednou oddělat a šroubovák můžete odložit. A jak se přichycují 5.25" mechaniky a disky? Po prvním odkrytování zjistíte, že v diskovém koši něco je a pevný disk to zatím není.

\

Tím něčím jsou takzvané kolejničky (známé i z ostatních skříní, kde se mechaniky nepřišroubovávají přímo ke konstrukci) opatřené výčnělky, které zapadnou do závitů uvnitř mechaniky či disku, takže ani zde nepotřebujete šroubovák. Jen nasadíte z obou stran na mechaniku či disk (nebo něco jiného) a zasunete do příslušné pozice dokud nezaklapne (zafixování). Pro vyjmutí zase jen stlačíte trochu konce a vytáhnete.

\

\

\
Monitorovací panel umístěný v horní 5.25" pozici

\
HDD umístěný uvnitř diskového koše

Následující obrázek zobrazuje možnosti umístění jednotlivých typů mechanik (5 x 5.25", 2 x 3.5" + diskový koš pro 3 pevné disky (3.5"). Prostoru pro manipulaci je zde opravdu požehnaně.

\
- pro zvětšení klikněte myší -

Další oblastí, kde je normálně potřeba něco přišroubovat, je uchycování přídavných karet. To je zde také vyřešeno bez nutnosti zapojení do hry jakéhokoliv nástroje. Každá pozice je totiž opatřena zaklápěcím mechanismem, který příslušnou kartu "chytne a nepustí".

\

Toto upínací řešení bohužel zřejmě nepočítá s kartami, které jsou o něco vyšší. V takovém případě totiž kartu nelze tímto způsobem upnout a nezbývá tak, než záklopku úplně vyndat a kartu upevnit šroubkem (bohužel).

\

A pokud jde o montáž základní desky? Ani tady nepotřebujete šroubovák. Ve skříni totiž naleznete sáček s normálními šroubky a také s nestandardními stojánky a náležícími "špunty".

\

Do zadní stěny skříně stačí do všech míst zašroubovat tyto stojánky, posadit na ně základní desku a pak už jen do vyčnívajících otvorů (právě těch stojánku) všude zasunout tyto plastové "špunty".

\

Pro upevnění je zapotřebí sice trochu více přitlačit, ale pro vysunutí jej není nutné kdovíjak páčit. Stačí trochu zabrat a "špunt" se uvolní. Rozhodně však nehrozí uvolnění samovolné.

{mospagebreak title=Závěrečné hodnocení}

Umístění této skříně na vratký stůl s pochybnou konstrukcí se vskutku nedoporučuje. Ale dost o hmotnosti - pokud byste chtěli něco lehkého na častý přenos (třeba na pravidelné LAN párty nebo kolotoč kolej-domov), poohlédli byste se buď po naprosto jiném řešení a nebo po něčem též ze série XaserV, pokud byste trvali na značce a vnitřním uspořádání, avšak v hliníkovém provedení.

Pokud jsem o minulém zástupci této série tvrdil, že si mne celkem získala, tak teď už můj dojem tak jednotvárný není. Pokud jde o design, tak ten je dost extravagantní a dokáže oslovit nejspíše hodně malou skupinu potencionálních zájemců. Nebudu jej nadále nijak zvlášť komentovat, jelikož jde o značně individuální záležitost. Jen podotknu, že mě osobně se z počátku nelíbila, ale po "okoukání" jsem si na ni přivykl a první negativní dojem zmizel (obzvláště kovový předek přidal na důstojnosti). Zpracování je opět na velmi vysoké úrovni, nehrozí, že byste se jako v případě levných skříní někde pořezali o ostré hrany a vše potřebné pro montáž komponent zde též naleznete. Kde jsou ty časy, kdy jsem v případě nové skříně pro vsazení základní desky potřeboval pro úspěšné dokončení "mise" kombinačky, štípačky a šroubovák? :-)

Co je zde ale menším bonusem může ve finále být i menším záporem - výsledek ale záleží na vás. Abyste mě chápali, řeč je o monitorovacím panelu a opravdu velkém množství všemožných kablíků. Větší množství (navíc po plném osazení všemi komponenty přibudou další) jsem jich vtěsnaných na tak malém místě (rozuměj v jedné počítačové skříni) opravdu neviděl. Navíc v kombinaci s průhlednou bočnicí vás to doslova nutí k tomu, abyste si s tím chvíli vyhráli. Pokud byste to nechali "jen tak" a vsadili pouze komponenty, výsledek bude docela hrozivý. Na dně skříně budete mít změť kablíků, cirkulace vzduchu zde bude cokoliv jiného jen ne ideální a navíc to vše bude vidět - ale pravda, toto klubo lze schovat za krycí, boční plastová dvířka se dvěma ventilátory. Pak ale silně pochybuji o významu toho všeho. Zkrátka a dobře - věnovat trochu (no asi trochu více) času pečlivé úpravě je v tomto případě nutností. Pak vám bude odměnou opravdu skříň, v jejíž útrobách se prohání vánek o sto šest a pohled dovnitř bude bez újmy na vašem zdraví.

\

Pokud jde vyloženě o chlazení, tak se jedná o komplexní systém. 5 ventilátorů (2 regulovatelné, 2 modře podsvícené), z čehož jsou nasávací vybavené protiprachovými filtry. K tomu 2 ventilátory umístěné přímo nad základní deskou (jeden pro přísun čerstvého vzduchu chladiči procesoru, druhý pro přísun čerstvého vzduchu zejména grafické kartě) a 2 rozměrné regulátory otáček na dvířkách skříně spolu s monitorovacím panelem schopným regulace 4 ventilátorů a hlídáním teplot na 4 vámi definovaných místech (dle umístění teplotních čidel). Bezšroubková montáž 5.25" mechanik, 3.5" pevných disků, přídavných karet (až na ty vysoké) a i základní desky. Plechy jsou silné 1 mm a hmotnost celé skříně činí 14.3 kg. Rozměry: 490 x 205 x 580 mm (výška, šířka, hloubka).

\

Pokud jde o cenu, v minulém případě se dalo říci, že šlo o nejlevnější skříň této značky, což tentokrát neplatí (skříň je o celé 2000Kč dražší). Proto je nutné říci, že cena je oproti jiným skříním (navíc bez zdroje a stále ocelová konstrukce - žádný hliník) opravdu vysoká. Záleží již jen na vás, zda jste si ochotni v případě zájmu připlatit. Pravdou však je, že skříně XaserV nejsou mířeny například proti levným skříním Eurocase a ani se o nic podobného nesnaží. Stále si udržují svůj vlastní standard, který je však u nás nutné poměrně dost "zacvakat". Pakliže vás cena neodradí, extravagantní design vám zrovna sedne a zamlouvá se vám celková nadstandardní výbava, tak máte tip na upgrade. Já osobně bych se však poohlédnul po něčem lehčím, decentnějším a s méně chaotickou kabeláží (5 ventilátorů + chladič CPU a VGA je dle mého opravdu přespříliš).

Závěrečné hodnocení

Klady Zápory
Systém chlazení Vysoká cena
Zmíněné "vychytávky" Vysoká hmotnost
Bezšroubková montáž Ocelová konstrukce - žádný hliník :-(
Uzamykací mechanismus Bez zdroje
Kvalitní konstrukce, celokovová dvířka Diskový koš nelze vyjmout
Monitorovací panel Nutno si pohrát s kabeláží

Cena 5570 bez DPH

Celá série XaserV Damier obsahuje několik modelů. Na závěr uvedu i ty ostatní, které se odlišují pouze jinou povrchovou úpravou, použitým materiálem a bočnicí. Samozřejmě je ale rozdílná i cena (zejména v případě hliníkové verze je o poznání vyšší).

\

Recenzovanou skříň tak můžete mít i v modré barvě, v hliníkovém provedení a všechny tyto 3 varianty navíc i s průhlednou bočnicí (v těchto případech je spodní ventilátor v boku skříně, stejně jako zadní, modře podsvícen).

Zapůjčila firma TNTrade, které tímto děkujeme

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.12.2004 07:49:21   0.0.0.xxx 174
..ale malicko drazsi
celkem pekne popsany clanek :-)

mam dotaz .. neudelal by nekdo recenzi na case Full Tower Avance C001 Terminator ?? rekl bych ze od odstatnich case se dosti odlisuje i kdyz ma hodne spolecneho s ostatnima
celkem bych ji i chtel ale nejvice by me zajimalo teplotni rozvrzeni v case a vse kolem
hezky den/noc preji vsem
6.12.2004 08:42:20   0.0.0.xxx 55
Case pekna (az na ten predek), vychytavky zajimave, ale ty vetraky... To mame 5x vetrak v bedne + v realu 1x CPU, 1x grafika, 1x zdroj a v pripade uchylneho cipsetu jeste i na nem. Takze dohromady 9 vetraku. Kam ten svet speje ? Ja ma v bedne vsehovsudy 3 (zdroj Frotron ma v sobe 120 otocenou nad CPU, na grafice silencera), vsechny na minimum a stejne je to slyset. Recenzovanemu reseni fakt nerozumim - asi pro lidi, kterym hukot nevadi nebo PC nepouzivaji na praci/filmy...
6.12.2004 09:32:05   0.0.0.xxx 54
mne sa cela seria xaser zda odporna. Je to drahy hnus. Od tt este ten case Tsunami vypada solidnejsie, vraj o trochu menej huci a dokonca o chlp lepsie chladi. Neni som teda nadsenec lacnych case, ale toto nie. Videl som ich aj nazivo a dojem sa nezlepsil. chcem kupit case do 5000 aj s dobrym zdrojom, ale nejak sa neviem rozhodnut do coho to pacnut. Dajte mi typ.
6.12.2004 09:38:35   0.0.0.xxx 45
DOporucuju ti se kouknout na ten Avance C001 (nebo drazsiho sourozence silverstone SST-06) BTX styl ale pro ATX desky.
avance se da koupit za neco lehce pres 2 litry bez zdroje takze ti zbude dost na poradnej zdroj. Silverstone se da dovezt z nemecka za 5500 (u nas stoji okolo 7litru)
6.12.2004 09:38:49   0.0.0.xxx 54
.. takmer kazda kvalitne vypadajuca skrina ma otrasny az gycovy predok, tu je dalsia ...
6.12.2004 09:39:47   0.0.0.xxx 55
Full Tower Avance C001 Terminator ale ta recenze fakt chybi ;-)
6.12.2004 09:53:27   0.0.0.xxx 44
Teda cena se mi zda velice vysoka... kdyz se podivam na zahranicni servery, tak se da objednat zhruba za 160 dolaru + doprava. Kazdopadne to nevyjde na takove dardy, za ktere se to u nas prodava.... Jinak case peknej, az na to predni xko, ktere mi nejako nesedi. Pokud by si clovek neco podobneho chtel vytunit, tak za to da plus minus stejne nebo o neco vic, nez je ta cena. Dobra volba pro ty, co se nechteji vrtat do uprav skrini.
6.12.2004 11:25:05   0.0.0.xxx 45
Jsme priznivec ciste hlinikoveho (a tudiz) lehkeho reseni. Mam Coolermastera PRAETORIAN s vodnikem vestavenym uvnitr. Design je sice konzervativni, ale takovy mam rad, a ne hucici a blikajici stvuru. :-)
6.12.2004 11:28:42   0.0.0.xxx 54
Kdo si koupi takovejdle ksunt je silenec.

Kdy uz lidi pochopej ze bzucici, tezka, stupidne barevna a ze vsech stran svitici krabice je nanic.
6.12.2004 11:42:13   0.0.0.xxx 33
Navíc je to upravenej Casetek (asi pro TT vyrábí a ten si tam vymění jen čelo). Trochu kýčovější a za mnohem víc peněz. http://www.caseking.de/shop/catalog/product_info.php?cPath=2 9_127&products_id=1866

když vezmu v úvahu že tenhle Casetek v hliníku stojí v německu 94€, tak není co řešit :-)

TT dělá pár dobrých chladičů, ale xaser to je shit
6.12.2004 11:45:05   0.0.0.xxx 44
No ja teda neviem co za dizajnerov to v TT zamestnavaju, ale take priserne skrine ako su vsetky tie xaseri co od nich doteraz vysli sa len tak nevidi, este aj tie priserne mercedes a bmw case a rozne ine nokia a im podobne case napr. od EC mozno vyzeraju lepsie (i ked dielenskemu spracovaniu sa im zdaleka nevyrovnaju), a vobec, nechapem kto cosi tak hnusne moze este za ty prachy aj kupit.
6.12.2004 12:37:06   0.0.0.xxx 55
Nemuzu si pomoct ale designove mi prijde predni strana preplacana... co se tyce funkcnosti ok vevnitr je super ale ten poutovej predek je shit.Nehlede na to ze vratka u case nepovazuju za neco dobreho... kuli mechanikam.Jedinej snad ten V6000+ je jakz takz ...
6.12.2004 13:32:26   0.0.0.xxx 55
Strašne predražené a designovo odporné. Ja mám hlinníkový case Lian Li PC-60, zdroj mám TT Silent 410W a myslím že je to omnoho krajšie a kvalita prevedenia je rovnaká.
6.12.2004 15:11:10   0.0.0.xxx 54
Vubec me to stve, ze se tady jeste nic poradnyho od avance neobjevilo... Jsou to snad nejlepsi skrine co jsem kdy videl... A daji se sehnat za strasne levny prachy.. Obzvlaste B rada je uplne uzasna...
6.12.2004 16:29:27   0.0.0.xxx 34

diky za tip. Inak ja uz jednu avance na jednom compe mam. ma uz dva roky a skoro vsetky tie vychytavky co ten tt ma tiez a bola o 60% lacnejsia, ale tam gde som ju kupil uz taku nemaju vraj ten typ sa uz nerobi. Teraz chcem prerobit druhy comp /mam 2/ a jedna z veci co chcem zmenit je ta naprd skrina co tam teraz je. Ked na tu c001 utobia recenziu tak sa rozhodnem.

6.12.2004 16:38:16   0.0.0.xxx 65
Lepsi by bylo kdybyste sem hodili upravy nejake levne case. Treba tipy na umisteni vetraku do bocnice a navrch bedny. Nebo jaky ma vliv otoceni vetraku ve zdroji na chlazeni PC atd. Proste nejakej "homemade tuning" za ucelem zlepseni chlazeni pri minimalnim hluku
6.12.2004 19:58:20   0.0.0.xxx 55
po opiove party to navrhnu taky a nebo vrhnu na nej.
6.12.2004 20:06:23   0.0.0.xxx 45
Ta case je fakt humus az se mi zni udelalo blbe a cena 6600 s dph no comment
6.12.2004 21:37:29   0.0.0.xxx 44
Kdo chce recenzi Avance C001 at udela /
tyhle predrazeny preplacany skrine si stejne kupujou jenom silenci co nevedej co s prachama.
6.12.2004 22:37:46   0.0.0.xxx 34
Na co proboha bednu za 7000Kc??? To si radsi koupim bednu za litr a rok ji budu postupne prizpusobovat svejm pozadavkum nez tohle. A za usetrenejch 6000 si koupim pamet nebo grafiku.
PS.: Co je na bezsroubkovym systemu tak dobryho??? Ja s kartama do PC marias nehraju a disk i mechaniky tam klidne muzou bejt napevno zas tak casto ho nevyndavam a na druhej disk mam suplajs.
7.12.2004 01:36:29   0.0.0.xxx 55
No celkem hnusná case a taky bude zatraceně mastná. Já jsem investoval do avance c001 a nemůžu než doporučit. Jediný co mě štve je že jsem se musel rozloučit se zalmanem 7000 jelikož se do ní nevešel (s Epoxem8rda3+) Ale to je celkem jedno jelikož mi v týhle super case chladí box bart.2500@3200 na 39°C a při zátěži max 42°C Recenzi na avance by byla lepší než recenzovat takový drahý krámy jako je V5000

http://www.svetpocitacu.com/forum/viewtopic.php?t=189

7.12.2004 01:39:25   0.0.0.xxx 45
http://www.fotoaparat.cz/g/04/11/27/71551_12ba2.jpg
7.12.2004 08:26:27   0.0.0.xxx 445
Tak to je silena bedna, me staci moje masivni LiteOn M601,zaklapavani karet ma jednou kovovou listo s srouby a ne zadny plastovy bazmek, to same upevneni desky nejakymi plastovymi cepy...fuj...sroub je sroub (natvrdo je natvrdo) a ty penize co za to chcou...blee...Nak
7.12.2004 13:31:45   0.0.0.xxx 44
ke to peda ale pekne hnusné

no ja keby som diz . tak by som to riešil uplne inak
7.12.2004 14:54:06   0.0.0.xxx 55
predsa naco kupovat drahe bedne a vseobecne veci..ked je tu pc tuning)kupil som bednu za 1000sk a urobil som ju dost dobre..ked som robil bocne okno tak som sa nechal inspirovat touto bednou..uz len treba par veci a je z nej thermaltake)
7.12.2004 21:45:29   0.0.0.xxx 45
Bedna docela pekna az na par malickosti napriklad ta hnusna ruzova na celnim krytu je neuveretelne odpudiva a taky koukam ze nekdo vymislel case pro nejakaho gimplaka co ani neumi vzit srubovak do ruky.Taky sem nekde dole videl prispevek ze si koupi bednu za 1000Kc a vylepsi ji a usetri 6000 tak to je fakt borec kdyz neutrati ani korunu pri vylepsovani jen kdyz si koupi nejakej blbej display a par ventilatorku tak uz to bude dobrejch 1000Kc par potaku bocni plexi pripadne novej nater a kdyz kazdou cas zaplatite tak to prijde na poradnej balik a ani si to neuvedomite kdyz to kupujete po castech.Necelt sem vsecky prispevky takze jestly tu nekde je podobna pripominka tak se omlouvam
7.12.2004 23:47:52   0.0.0.xxx 54
díky za tip z www.caseking.de mi ji pošlou za necelý 4litry až do domu :o) a krásná hliníková - už ji objednávám - tuhle blikající hrůzu si můžou strčit tam, kam slunce nesvítí..
8.12.2004 21:55:54   0.0.0.xxx 514
To víš Jeffry, gympláci maj zas holt jiný přednosti... :-)
12.12.2004 15:22:14   0.0.0.xxx 53
Hele kolik stojí poštovné do repy a jak se to platí???
12.12.2004 15:29:59   0.0.0.xxx 45
Prosím pošli mi buď mejlovou adresu,nebo kontakt na ICQ potřeboval bych nějaké podrobnosti ohledně nakupování na caseking.de
12.12.2004 15:30:04   0.0.0.xxx 55
Prosím pošli mi buď mejlovou adresu,nebo kontakt na ICQ potřeboval bych nějaké podrobnosti ohledně nakupování na caseking.de
12.12.2004 20:16:09   0.0.0.xxx 45
Takže.První jsem uviděl TU ODPORNOU ZMĚŤ KABELÚ KTER8 BY CHTĚLA VYSTŘÍHAT !!.Proč jste je nezamotali ? Proč jste je nenalepili na boky case ???? venek není tak hroznej, ale předek bych asi urval a zarovnal, dva regulátory půl metru od sebe- BOŽE to je děs.
Když se na to podívám z té druhé strany, vychytávek je tam fakt dost, a celkem cool, ale na to aby byly cool by taky měly trochu ladit se skříní, to by blo hustý.Kdyby mi ji někdo postavil před barák, tak bych ji dekabelizoval, přesprejoval, čelo bych urval a udělal celý jinak (To chce dílnu) a jinak bych to tak nechal....
17.12.2004 02:38:14   0.0.0.xxx 54
mno.ja mam v5000d a okrem kabelaze si nemozem stazovat.je to super skrina ale neodporucam ju ludom ktory nepatria do vrstvy ludi co si kupuju novu vga kazdy polrok.sam som nato doplatil ale skrina je bohova
17.12.2004 16:05:50   0.0.0.xxx 45
na muj vkus je to moc preplacane a ty vetraky musi urcite delat hluk kdyz je jich tam tolik.
6.3.2005 12:57:06   0.0.0.xxx 55
Zdar, koukám, že se tu řeší i Avance C001. chtěl jsem se zeptat, jestli jí někdo má prej má otočený boky tj. základovka se dává na opačný bok tim pádem je otočená základovka. je to pravda? Díky
16.3.2005 22:30:40   0.0.0.xxx 55
Tyhle bedýnky jsou něco super pro jaký koliv hardware co na týhle planetě je.Osobně vlastním Xaser III už asi 3. rok a je to verze v milimetrové japonské oceli a hmotnost bedny je asi 17 kilogramů bez zdroje.No stim už vám nikdo neuteče daleko.Abych se dostal k tý desce,tak s tim obracením a otáčením to podle mne neni pravda.Firma Therrmaltake by si jentak nenechala na tryku něco nauváženě inovatyvního.Jestli jo tak dejte vědět(-: aDs
24.7.2005 20:59:53   84.47.71.xxx 44
;)
18.8.2005 16:07:09   212.81.12.xxx 65
Mam tuto skrinku napr v ageme ju mate za 4950skk s dph co je asi 3800cz s dph...

Je pravda ze na tej ciernej su tie stvorceky dost videt ale na modrej niesu videt skoro vobec...

Ku kabelazi...je pravda ze mohly urobit zadnu stenu dutu a tam to nejako narvat a za tie penaze to teda spravit mohly...ale neni problem prerezat kusok hadicky a narvat kable do nej a hned lepsie to vyzera...

A za tie prach mohla byt celohlinikova...

Ale inak chladenie ma super a ani to moc nehuci...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.