Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream
Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream
autor: Jan Štěpánek , publikováno 23.2.2012
Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

Enermax se už roky zaměřuje především na levnější segment. Asi proto nepřekvapí, že do nabídky zařazuje nový model Fulmo s cenou okolo 2000 Kč, což je nejprodávanější kategorie skříní. Vychází z designu již několikrát použitého, nicméně vše vylepšuje a upravuje po svém... a to není vždycky výhra. Kde jsme našli chyby?


Hned na úvod musím říci, že nový Enermax Fulmo je nabízen ve dvou verzích, kdy ta vyšší je rozšířena o regulátor otáček a boční ventilátor. Tato case nese označení AG (advanced generation) a je cca o 400 Kč dražší než základní verze BG (basic generation). Pak existuje ještě větší bratříček, jehož označení je Fulmo GT – to už ale mluvíme o big-toweru. My máme k dnešnímu testu k dispozici rozšířenou verzi Fulmo AG, která nabídne několik funkcionalit navíc oproti úplnému základu.

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

Tato verze je zároveň v podstatě kopií modelu, který do svého portfolia zařadil už nejeden výrobce. Nedávno jsme např. testovali case Lepa LPC-302. Jakýmsi průkopníkem tohoto designu je ale Nexus Prominent R, i když řada lidí považuje za úplně první model s obdobným designem CoolerMaster CM690. Jen těžko určit, o čí design se vlastně jedná, ale rozhodně je mezi zákazníky oblíbený. Každý výrobce do něj také vložil nějakou invenci, takže o přesné kopie rozhodně nejde.

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

V podstatě všechny tyto modely jsou specifikovány především rozumnou cenou. Ta začíná na 1800 Kč a za nejdražší model zaplatíme takřka 2400 Kč. Tato cena odpovídá průměru, který jsou schopni nebo ochotni zákazníci zaplatit za počítačovou case při pořízení nové počítačové sestavy.

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

Enermax patří spíše k výrobcům, kteří nabízejí skříně pro běžné uživatele. Nic úplně obyčejného, ale už vůbec ne nic extra luxusního. Takový zlatý průměr, který nabídne zajímavou výbavu za rozumnou cenu. A právě do této kategorie lze velmi dobře zařadit i Fulmo. Zákazník si v podstatě může vybrat celkem ze tří různých modelů, které se neliší vzhledem, ale především funkční výbavou a na základě toho samozřejmě i cenou. Základem je tedy předpoklad, že se bude design skříně zákazníkovi líbit, pak může dál vybírat dle výbavy.

Specifikace

Nám byla k testu nabídnuta tzv. zlatá střední cesta, tedy sice model Fulmo, nikoliv ale GT, nýbrž verze Advanced s integrovaným regulátorem otáček a 180mm bočním ventilátorem. Model Fulmo se však ve všech verzích vyznačuje např. horním hotSWAP dockem pro SATA pevné disky, ale také poměrně zajímavě řešeným interiérem, který dovoluje komponenty montovat variabilně. To platí hlavně pro pevné disky.

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

Jinak jde ale o poměrně standardní middle-tower, který však využívá vnitřní konstrukce full-toweru. Zdroj je totiž přesunut do spodního rohu skříně, kde je jeho chlazení efektivnější. I přes všechna specifika, která naznačují, že je case řešená a vybavená průměrně, zaujme množstvím ventilačních otvorů a perforací. Z mého pohledu bohužel nejsem s tímto názorem sdílný. Jsem tedy zvědav, jak si tento case povede, např. ve srovnání s LP302 od firmy Lepa, která je v podstatě provázaná právě s Enermaxem.

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream

Balení je běžné, s plnohodnotným potiskem

Enermax Fulmo – průměr v kategorii mainstream 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.