Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv
AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv
autor: Tomáš Šulc , publikováno 28.9.2010
AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv

Potichu uchladit nejvýkonnější grafické karty současnosti je poměrně velký problém. S řadou Accelero Xtreme se s ním už několik let pere společnost Arctic Cooling. V těchto dnech se na trh dostává nejnovější model Xtreme PLUS, jehož recenzi vám přinášíme a který nám v redakci doslova vyrazil dech. Rozměry, výkonem, tichostí i kompatibilitou.


AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv

Když se řekne alternativní chladič pro grafické karty, většina z vás si na jednom z prvních míst jistě představí produkty společnosti Arctic Cooling z řady Accelero. Zejména modely pro méně tepelně výkonné karty Accelero S1 a S2 se staly téměř legendami a vyrábí se ještě dnes, několik let po oficiálním uvedení na trh. Tím ale výčet chladičů rozhodně nekončí. Po skvělých Accelech S1 a S2 přišly také poměrně univerzální Twin Turbo a Twin Turbo PRO, který je možné napasovat třeba na ATI Radeon HD 5870 a jehož recenzi jsme vám přinesli letos v lednu.

AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv

Kromě univerzálních chladičů na větší množství grafických karet však Arctic Cooling nabízí ještě jednu řadu chladičů určených pro ty nejvýkonnější a nejžravější grafiky na trhu. Tou řadou je samozřejmě Accelero Xtreme, jehož historie se začala psát prvními opravdu energeticky náročnými kartami ATI Radeon HD 2900 a NVIDA GeForce 8800 GTX/Ultra. Jak už název napovídá, jde o opravdu extrémní chladiče, které jsou osazené rovnou trojicí ventilátorů a mají dostatečný výkon, aby zmiňované karty uchladily. To znamená, že jejich chladící potenciál se pohybuje až okolo 300 W.

AC Accelero Xtreme PLUS — tiše uchladí cokoliv

Dosud však bohužel vždy platilo, že příslušený model Accelero Xtreme byl navržen vždy jen na jedinou, maximálně dvě grafické karty. To se konečně mění, protože na trh přichází nejnovější model Accelero Xtreme PLUS. Ten je s příslušnými montážními kity vhodný pro všechny současné i většinu již neprodávaných grafických karet. Namátkou mohu jmenovat ATI Radeon HD 3870, 4870, 4890, 5850 i 5870, z řady NVIDIA GeForce zase GTX 260, 280, 460, 470 i 480. Chladič a jeho možnosti jsme tak otestovali rovnou na třech grafických kartách. Dost ale řečí a pojďme se na celou novinku podívat podrobněji. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
56 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 28Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.