Hlavní stránka Hardware Skříně, zdroje, chladiče LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci
LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci
autor: Jan Štěpánek , publikováno 8.9.2010
Seznam kapitol
1. Liquid Technology - kde se vzalo, tu se vzalo...
2. Z pošty až na stůl...
3. Duralová konstrukce
4. Další detaily
5. Konstrukce "Stodola"
6. Ortel
LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

Upřímně si myslím, že v tomto případě stačí pouze nadpis článku a hned bude polovina z Vás vědět, oč se jedná. Máme tu totiž dnes k testu jeden velmi zajímavý produkt, jehož výrobcem je česká firma, respektive člověk, kterého jistě znáte i z PCTfora. Tím produktem je samozřejmě první český komerční benchtable. Tak jaký je?


Nerad bych tuto úvodní stránku opět věnoval pouze teoretickému tlachání o tzv. testovacích case, nebo jak to česky pojmenovat, prostě co znamená benchtable snad na PCT už všichni vědí, však už jsme tu tomuto tématu měli věnováno několik článků. Co je však po poznání zajímavější pro dnešní téma, je především společnost Liquid Technology (dále jen LQT), která je výrobcem dnes testovaného produktu.

LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

Jak už jsem naznačil, mnozí z Vás jistě už výrobce dobře zná, často se schovává za přezdívkou Wroom, ale jinak se jedná o pana Martina Balšínka, jež svojí živnost provozuje v Brně na Králově Poli. Právě zde funguje od konce roku 2009 společnost Liquid Technology, která na český trh v rámci vlastní distribuce dodává díly pro vodní chlazení a v současné době právě i tento benchtable, který se stal v mnoha diskuzích velmi kontroverzním tématem.

LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

Všechno ale začalo ještě o několik let zpět, na což si já osobně dosti živě pamatuji. Tuším, že to mohlo být tak v roce 2004, kdy se na PCTforum zaregistroval v té době dosti neznámý člověk pod nickem wroom a začal „mohutně“ debatovat na téma vodního chlazení.  Sám za sebe mohu říct, že jsem ho považoval zase za jednoho z mnoha, kteří tvrdili, jak mají možnost si vyrobit vlastní bloky pro vodní chlazení a že právě ten jejich bude nejlepší ze všech. Ale právě tento člověk z řady vystoupil a ten svůj blok opravdu ukázal. 

LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

Současně s tím se objevila postupně na internetu webová stránka wroom.wz.cz, kde tento člověk nabízel svoje produkty. To bylo způsobeno tím, že se nejednalo pouze o nadšence, který vyrobí jeden kus a končí, ale o strojaře, jehož výrobek byl navržen včetně všech potřebných plánů a tak sériová výroba nebyla problémem. Na zmiňovaném webu bylo možné navíc ještě shlédnout několik kompletních modifikací, které byly vytvořeny právě s komponentami od wrooma a bylo jasné, že tento „projekt“ zase tak rychle neskončí.

LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

Wroom's Industry case - prototyp skříně pro vodní chlazení od LQT.

Osobně jsem se s Martinem setkal až v roce 2008 na Invexu, kde jsme společně připravovali stánek pro PCTuning. Můžu říct, že Martin je opravdu pro věc zapálený a už v té době mluvil o tom, že by se chtěl živit hlavně výrobou a prodejem vodního chlazení, čili dělat to nejenom doma na koleně, ale opravdu na profi úrovni.

To se alespoň do jisté míry splnilo přesně 16.12.2009 (podle údajů z živnostenského rejstříku), kdy Martin (Wroom) ohlásil živnost a začal fungovat v nynějších prostorách brněnského areálu. Od této chvíle se taky měnil název a web, takže už můžeme mluvit o nynějším Liquid Technology a www.liquidtech.cz

LQT Benchtable v1 – zlaté české ručičky v akci

A co dnes LQT nabízí? Především to jsou vodní bloky v nejvyšší možné kvalitě za poměrně rozumnou cenu, navíc jejich vývoj se nezastavil a za dobu vývoje už tu máme verzi 3.1 a jistě nebudu lhát, když řeknu, že to není verze konečná. Zmínit si zaslouží také expanzní nádoby, které LQT nabízí od doby, kdy ještě nádoby podobného typu a především s těmito průměry fitinek na trhu nikde nebyly, navíc je možná i výroba na míru, takže co si ještě více přát? Snad jen nějaký ten custom benchtable. A LQT prosby českých overclockerů vyslyšelo a díky tomu tady máme první verzi tohoto povedeného produktu. Takže již nebudu zdržovat a pojďme si jej představit. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
99 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 47.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.