Zkrocení vzduchu po sedmé
autor: Michal Částka , publikováno 27.10.2008
Zkrocení vzduchu po sedmé

Po měsíci odpočinku Vám přinášíme další seriál nekončících recenzí a testů vzduchových chladičů. Dnes se podíváme na několik zástupců v oblasti low-endu. Abychom uspokojili i ty náročnější, otestujeme i jeden výrobek od firmy Thermalright, který zařadíme do duelu s Noctuou.


Když jsem tento chladič začal vybalovat z krabičky, hned mi bylo něco divné. Po otevření jsem si pomyslel, že se někdo spletl a do krabičky od Akasy zabalil Artic Cooling Freezer 7 Pro. Na první pohled bylo vše stejné, až při bližším pohledu jsem si všiml rozdílného ventilátoru. 

Zkrocení vzduchu po sedmé

Akasa AK-965 je opravdu nesmírně povedená kopie Freezeru 7 Pro a jediný patrný rozdíl je ve ventilátoru. Ventilátor má typické rozměry 92x25mm a kolem samotného rotoru je vidět plastová krytka, která kryje celou heatsinkovou část. Ložiska jsou použita kuličková a teoretická životnost je až 45 tisíc hodin. Ventilátor má PWM regulaci a rozsah 600-2500 ot./min si kvalitní základní deska dokáže regulovat sama.

Zkrocení vzduchu po sedmé

Příslušenství k tomuhle chladiči není prakticky vůbec žádné. Celý komplet je použitelný pouze pro socket 775 a tomu napovídají i obyčejné plastové zacvakávací kolíčky. Teplovodivá pasta je už od výrobce nanesena na styčné ploše chladiče - jak moc bude kvalitní, to Vám neřeknu, ale pro naše testy jsem musel pastu odstranit a nanést bílou Thermalright tak, jako u všech doposud testovaných chladičů, abych zachoval objektivitu testů.

 

Zkrocení vzduchu po sedmé

Heatpipes trubice jsou tři - vše je vidět z obrázků a jejich vnější průměr je typických 6 mm. V místě, kde se heatpipes setkávají s měděnou základnou, jsou jednotlivé škvíry doslova vylité cínem. Úplně stejnou techniku používá Artic Cooling se svým Freezerem 7 Pro.

 

Zkrocení vzduchu po sedmé

Instalaci snad nemá smysl popisovat - cvak, cvak a jedem.

Zkrocení vzduchu po sedmé

Celkové hodnocení

Jestli se tento chladič vyplatí oproti AC Freezeru 7 Pro se dozvíme až v samotném duelu nebo závěru dnešního testu. Ovšem už teď můžu s určitostí říci, že se bude jednat o velkou plichtu.

Zkrocení vzduchu po sedmé 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
113 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 54.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.