Hlavní stránka Hardware Sítě a Internet Bezdrátové oko: IP kamera Minitar MWIPC-1510G
Bezdrátové oko: IP kamera Minitar MWIPC-1510G
autor: Plexo , publikováno 20.9.2007
Bezdrátové oko: IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Když jsme v minulých článcích popisovali stavbu domácí WiFi sítě, zmínili jsme se letmo o bezdrátové barevné kameře sledující naši domácnost. To dnes samozřejmě není žádné Science Fiction, takové kamery se nazývají bezdrátové (neboli WiFi) IP kamery a umí toho mnohem více, než jen sledovat vyhrazený prostor. Vezměme si například Minitar 1510G...


Levné bezdrátové IP kamery jsou ve většině případů prodávané jako příslušenství WiFi sítí. Kamerová část je totiž dětsky jednoduchá a relativně bezproblémová: jednoduchá optická sestava malého 1/4" CMOS snímače se obvykle vyznačuje krátkou ohniskovou vzdáleností a z toho plyne relativně velká hloubka ostrosti (stejný princip využívají kamery mobilních telefonů,  obraz je "ostrý" v rozmezí od cca 1 do 5m).

Bezdrátové oko: IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Bezdrátové oko: IP kamera Minitar MWIPC-1510G

Alfou a omegou těchto kamer je, jak poslat snímaný obraz do počítače. V případě IP kamery je metoda komunikace jasná: kameru nastavíte tak, aby se připojila na lokální síť TCP/IP, případně přímo na Internet (ať již pomoci kabelu nebo bezdrátově pomocí WiFi), umístíte ji na požadované místo a ona se vám odmění špiclováním svěřeného prostoru.

Důležitá poznámka

Centrálním prvkem bezdrátové IP (nebo tzv. "web") kamery je vždy bezdrátový síťový klient (obsahuje prakticky stejné "webové" rozhraní pro konfiguraci) - proto se konfigurace IP kamery velmi blíží konfiguraci zařízeni domácí WiFi sítě. Z tohoto důvodu Vám doporučuji přečíst si tyto články:

- Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (1/2) - nastavení routeru
- Rozviňte svůj Internet aneb Malé domácí WiFi (2/2) - vytvoření WiFi sítě

Pokud v domácnosti již máte WiFi síť založenou nezapomeňte, že WiFi část IP kamery musí být klientem této sítě, tj. musí se nastavit tak, jako by se jednalo o klientský počítač (v kameře se jedná o režim "Infrastructure"). Testovaná kamera umí šifrování WEP i WPA1 i 2 - připojení k bezdrátové síti by mělo jít bez problémů. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
160 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 72.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.