Hlavní stránka Hardware Sítě a Internet Facebooková hysterie má jméno Cambridge Analytica
Facebooková hysterie má jméno Cambridge Analytica
autor: Michal Rybka , publikováno 31.3.2018
Facebooková hysterie má jméno Cambridge Analytica

Tak jsme si konečně všimli data miningu. Je s námi již od konce 80. let. Dlouho to byla totální nuda, kterou ignorovali všichni – až na politology a paranoiky, kteří nudně mleli o rizicích, jež z data miningu plynou. Hysterie, která propukla v posledních týdnech, je založena na tom, že si ho konečně všimli i apologisté za Brexit a volbu Donalda Trumpa.


Progresivní část společnosti je otřesena tím, že se nám začínají objevovat zpátečnické tendence, se kterými se v plánech rozvoje pokročilé západní civilizace nějak nepočítalo. Lidé nevolí tak, jak volit mají, ale volí si tak, jak sami chtějí: V Americe se dostal k moci symbol sedmdesátých a osmdesátých let, v Albionu si vzpomněli na to, že jsou vlastně ostrov a i u nás se opět dostal k moci prezident, jehož by progresivci nejradši nabodli na vidle.

Protože jsou progresivci neomylně přesvědčení o své morální a intelektuální superioritě, rozhodně nebudou hledat příčiny těchto jevů třeba v tom, že se mnoha občanům nelíbí kurz, kterým dění v posledních letech směřuje. Nejjednodušší vysvětlení je, že nesprávně volící zpátečníci jsou politicky neuvědomělí hlupáci, vesničané, starci a nevzdělaní, kteří by snad ani neměli radši k volbám chodit.

Facebooková hysterie má jméno Cambridge Analytica

To samo o sobě nestačí, protože i tito nešťastní jsou vystaveni výchovnému působení masmédií, které je má instruovat tím správným směrem, leč ono to nějak nefunguje.

Proto je třeba najít jinou příčinu jejich zaostalosti – a tou je aktivní nepřátelské působení. Ideodiverze cizích sil tyto nebohé duše obloudila – a jaká je to diverze? Ta, která se šíří bez kontroly progresivních vzdělanostních elit, totiž ideodiverze šířená pomocí sociálních sítí. Samozřejmě, podobně jako u úderů mandelinkou bramborovou v 50. letech či průmyslových sabotážích v sovětských továrnách 30. let, nejde o nějaký náhodný či spontánně vzniknuvší jev, který by pocházel přímo z vlastní hloupé občanské masy – je za vším je třeba hledat spiknutí a zahraniční vlivy.

A nyní se dostáváme do dnešního dne, kdy byl po hledání zahraničních ruských rozvratných centrál konečně nalezen onen zločinec, co za to může: Cambridge Analytica, datově analytická společnost, která se zaměřuje na komerční a politický marketing. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
202 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 90.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.