Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Větší a rychlejší „bingbooky“: Intel nebo APU od AMD?
Větší a rychlejší „bingbooky“: Intel nebo APU od AMD?
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.4.2015
Větší a rychlejší „bingbooky“: Intel nebo APU od AMD?

„Bingbooky“ jsou odpovědí Microsoftu na chromebooky od Googlu zaměřené hlavně na surfování po internetu. Dnes porovnáme modely s 15,6" displejem, které už mají solidnější výbavu. V rozšířené metodice proti sobě postavíme Acer Extensa 2509 s Intel Celeron N2840 (Bay Trail-M) a Lenovo B50-45 s APU AMD E1-6010 v aplikacích i hrách.


Dnes navážeme na naši předchozí recenzi, v níž jsme si představili dva nejlevnější 11,6" „bingbooky“ od značek ASUS a Acer, které jsou u nás k dostání.

V dnešním testu si představíme další dvojici cenově dostupných notebooků s operačním systémem Windows 8.1 s Bing. Tentokráte však s většími, 15,6" displeji a o něco lepší vnitřní výbavou. Výběr padl na model IdeaPad B50-45 od značky Lenovo, kterému v dané cenové relaci nejlépe konkuruje model řady Acer Extensa s označením 2509. Oba notebooky opět využívají zmíněný operační systém a svými parametry a cenou mohou konkurovat „větším“ Chromebookům.

Větší a rychlejší „bingbooky“: Intel nebo APU od AMD?

Za cenu lehce překračující sedm tisíc korun nesmíme čekat zázraky. Nicméně už se dostáváme k zajímavým zařízením, která postačí pro běžnou práci a nějaké to základní hraní a přitom vám nestrhají peněženku.

Oba modely prověříme nově rozšířenou metodikou. Podrobně si popíšeme jejich hardware a předinstalovaný software a zároveň se zaměříme na výkon procesoru, grafiky včetně herních testů, výkon disku, výdrž i příkon. Porovnávat budeme i s produkty z minulé recenze. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.