Hlavní stránka Hardware Notebooky, telefony, tablety Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
autor: Marek Vacovský , publikováno 22.8.2013
Seznam kapitol
1. Představení a obsah balení
2. Konstrukce a vzhled
3. Systém, výkon a výdrž
4. Závěr a hodnocení
Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Galaxy Note 8.0 je jeden z posledních počinů jihokorejské společnosti Samsung na trhu s mobilními zařízeními. Záměrně nepíšeme, že je to tablet, nabízí totiž i funkce smartphonů. Do jisté míry navazuje na „tabletofon“ Galaxy Note II a stejně jako on přichází i se speciálním stylusem S-Pen a plejádou speciálně uzpůsobených aplikací.


Samsung Galaxy Note 8.0, jak už jeho název prozrazuje, patří do rodiny Galaxy Note, kterou má jihokorejský Samsung na mysli zařízení, která využívají výhod speciálního digitizéru S-Pen a jemu uzpůsobených aplikací. Produktové řadě Note a tím pádem i Galaxy Notu 8.0 patří v nabídce Samsungu ta nejvyšší místa. Tomu logicky odpovídá i výbava, kterou nabízejí.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Note 8.0 spoléhá na prémiové specifikace, kterým vévodí čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4412 o taktu 1,6 GHz, dobře známý grafický čip Mali-400 též ve čtyřjádrové podobě a rovné 2 GB paměti RAM. 8palcový TFT displej do vínku dostal rozlišení 1280 x 800 pixelů (jemnost 189 ppi) a bohužel se tak nejedná o Full HD rozlišení ani zobrazovací technologii SuperAmoled, kterou Samsung využívá u většiny špičkových telefonů.  Opomenout bychom neměli ani bohatou konektivitu, která v našem případě zahrnuje infraport, Bluetooth, GPS čip a dokonce i 3G modul. Samsung ale samozřejmě připravil i "only Wi-Fi" verzi pro méně náročné zákazníky.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Jako operační systém slouží Android v současné době ve verzi 4.1.2 Jelly Bean, kterou zkrášluje grafická nadstavba TouchWiz 4.0. Ovšem už teď se hovoří o plánované aktualizaci rovnou na nejnovější verzi, tedy Android 4.3 Jelly Bean. Dále se nabízí i 16 GB prostoru pro uživatelova data, který je dále rozšiřitelný pomocí microSDXC karet až o dalších 64 GB. Pohon tabletu pak obstarává Li-Ion baterie o solidní kapacitě 4600 mAh, která dokáže tablet udržet v plném pracovním nasazení i 10 hodin. Na nedostatek výkonu či uživatelského prostoru tak v případě 8palcového Notu určitě nenarazíte. Podle specifikací totiž máme co dočinění s vysoce výkonným top produktem, který hodlá pořádně zatopit všem špičkovým tabletům, potažmo i telefonům.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Do naší redakce dorazil ještě v předprodukčním balení. Tím pádem jsme neměli k dispozici klasické prodejní balení, ale pouze obyčejnou bílou krabici a příslušenství pouze ve formě microUSB nabíječky. Avšak podle informací z obchodů, které ho prodávají, bude klasické prodejní balení velmi podobné tomu, které Samsung předvedl u smartphonu Galaxy S4. To znamená plastovou krabici s dřevěným vzhledem. Uvnitř ní by se měl ukrývat microUSB kabel, adaptér do zásuvky a základní špuntová sluchátka.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.