Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Srovnávací test trojice kvalitních "špuntových" sluchátek
Srovnávací test trojice kvalitních "špuntových" sluchátek
autor: Michal Učeň , publikováno 31.3.2006
Seznam kapitol
1. Icemat Siberia In Ear Headset
2. KOSS The Plug
3. Sennheiser CX 300
4. Závěr testu
Srovnávací test trojice kvalitních

Ať už patříte k zarputilým zastáncům "špuntových" sluchátek nebo jen zrovna potřebujete něco mobilnějšího, připravili jsme pro vás test třech kvalitních kousků. Přestože tento typ sluchátek má značné nevýhody, mezi které patří hlavně špatná redukce okolního hluku nebo slabé basy, výrobci se snažili ze sebe dát to nejlepší. Jak se jim to povedlo zhodnotíme v samotném článku.


Srovnávací test trojice kvalitních \

Společnost Icemat se zabývá především výrobky zaměřenými na hráče a nejinak je tomu i u těchto špuntových sluchátek. Ptáte se, jak mohou být taková sluchátka vhodná do rušného prostředí LANpárty? Nejen Siberia In Ear Headset, ale i zbylé dva testované produkty využívají technologie zásuvného špuntu, který izoluje ucho od okolního ruchu a napomáhá čisté reprodukci. Samotného mě zajímalo, jak si Icemat s dalšími sluchátky poradí, protože prvotina s titulkem Siberia se zrovna mezi špičku nezařadila.

Balení

Malá poloprůhledná krabička vzhledného designu už předurčuje, že se uvnitř neschovává nic nekvalitního. Je dostatečně odolná na otřesy a všechny prvky jsou navíc položeny ve speciální výztuži. Bohužel chybí jakákoliv uživatelská příručka, na druhou stranu není příliš potřeba.

Srovnávací test trojice kvalitních \
Už z balení je zřejmé, že nejde jen o obyčejné špunty

Balení obsahuje:

 • sluchátka In Ear Headset

 • mikrofon

 • tři páry gumových násadek různých velikostí

 • pomocnou tyčinku na uvolnění násadek

 • dálkové ovládání na kabelu

Srovnávací test trojice kvalitních \
Oddělená kabeláž má své výhody, ale často při manipulaci překáží

Parametry

Sluchátka:

 • frekvenční rozsah: 26 - 21 000 Hz

 • impedance: 16 Ohm

 • citlivost: 100 dB

 • délka kabelu: 3 m

 • konektor: 3,5 mm zlacený

Mikrofon:
 • frekvenční rozsah: 80 - 15 000 Hz

 • citlivost: -38 dB

 • impedance: 2 KOhm

 • konektor: 3,5 mm zlacený

Popis

Sada se sestává ze tří oddělitelných částí - sluchátek, mikrofonu a ovládání na kabelu. Vše je designováno v čistě bílé barvě a vyrobeno z lesklého plastu. Díky rozdělení do částí je možné používat samostatná sluchátka třeba k mp3 přehrávači, případně jen odpojit mikrofon a mít tak možnost ovládat hlasitost. Naopak v kombinaci s mikrofonem jde o užitečnou pomůcku při komunikaci přes internet a dokonce při hraní on-line her.

Srovnávací test trojice kvalitních \

Špuntová sluchátka jsou zakončena bílou trubičkou s drážkou, na kterou se zasazuje gumová násadka podle tvaru vašeho ucha. Mě osobně vyhovovaly oba přiložené typy, ale zasazování do ucha je trochu zbytečně násilné a budete si muset chvilku zvykat. Gumová násadka zaručuje, že dovnitř nepronikne téměř žádný okolní hluk. Přes zaběhnuté pravidlo, že špuntová sluchátka nejsou vhodná na reprodukci v hlučném prostředí, je Siberia In Ear Headset celkem schopnou náhradou za běžná sluchátka určená na hry.

Srovnávací test trojice kvalitních \
Násadka se třemi kroužky se zpětným efektem zachycení v uchu funguje výtečně

 Mikrofon je stejný jako u modelu Siberia a kvalita snímání je na slušné úrovni. Na oblečení se připevňuje pomocí kolíčku, což není zrovna ideální řešení. Zachytává tak i částečně okolní hluk a směrovým mikrofonům při ústech se nemůže rovnat. Ze strany má posuvné tlačítko On/Off, kterým lze snímání zvuku vypnout.

Srovnávací test trojice kvalitních \
Mikrofon je tejný jako u staršího modelu Siberia

Ovládání na kabelu by mohlo být menších rozměrů, zejména pokud uvažujeme fakt, že obsahuje opravdu jen regulaci hlasitosti a žádné další funkce. Je také jakýmsi pojítkem mezi mikrofonem a sluchátky a jejich kabely spojuje do jednoho

Srovnávací test trojice kvalitních \
Vzhledem k velikosti ovládání na kabelu by se dalo čekat více funkcí

Zvukové vlastnosti a zhodnocení

Icemat Siberia In Ear Headset je z trojice testovaných produktů nejuniverzálnější. Můžete s ním vyrazit jak do ulic, tak použít při své oblíbené hře. Reprodukovaný zvuk je celkem kvalitní, bohužel podobně jako model Siberia disponuje trošku zkreslenými výškovými a slabšími basovými tóny. Cena 1499 Kč s DPH je trošku nadsazená, zejména pokud zrovna nevyžadujete špuntová sluchátka, pak raději zvolte některý z klasických modelů.

Srovnávací test trojice kvalitních \ 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
75 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.