Hlavní stránka Hardware Multimedia, zvuk, TV Herní sluchátka: na co si dát pozor při jejich výběru
Herní sluchátka: na co si dát pozor při jejich výběru
autor: Miroslav Ježek , publikováno 16.10.2019
Herní sluchátka: na co si dát pozor při jejich výběru

Byl jsem zmocněn, abych napsal neformální manuál, jak se vyznat v té hromadě funkcí všemožných herních sluchátek. Vrazili mi do ruky echt vymakaný aparát, abych měl něco, na čem demonstrovat, a řekli piš! Samozřejmě jsem se jako správně lenivý redaktor ihned ukryl za bukem, ale nepomohlo to a tak jsem článek nakonec vypotil.


Je libo něco na uši?

Jak se zdá, opět se blíží zima. Slunce nevidět, do dálky se táhnou černá mračna a ranní mrazivé teploty zalézají pod kůži jako studená nemocniční jehla. Nastávají znovu temné časy, kdy na sebe člověk musí navléct osmnáct mikin, tři vaťáky a patery spodky, než se odváží do mrazivého světa. Jedinci, kteří bydlí u rovníku nebo na okraji aktivní sopky s tím problémy nemají, ale co my, zimomřiví občané?

Herní sluchátka: na co si dát pozor při jejich výběru

Osobně zimu nesnáším, raději se v létě peču do křupava. Takže v rámci toho, že na sebe musíme pomalu zase navlékat kde co, máme tu článek o tom, co si nasadit na hlavu. A nebudou to čepice nebo kokos na sjezdovku. Podíváme se, na co si dát pozor při výběru herních sluchátek. A když si vyberete pořádné a dobře zatlumené, určitě vám taky trochu uši zahřejí. Hlavně potom, když do nich budete pouštět něco řízného a od Podlahy.

Tento článek není zamýšlen jako příručka a soubor nařízení co si koupit, ale spíš na co hledět, na co si dát pozor a jak se aspoň trochu orientovat v té nekonečné nabídce. Předem prohlašuji, že nejsem světový odborník na výběr pařanských sluchátek a ani nemám doktorát z akustiky. Tím jsem se zbavil veškeré zodpovědnosti a mohu tedy prezentovat názory a myšlenky úplně kacířské, jinak řečeno na hlavu.

Ale vážně, zkrátka se pokusíme o to popsat, jaké jsou obvyklé nešvary herních sluchátek a zároveň se podíváme na to, jak to výrobce řešil u Steelseries Arctis Pro Wireless, což je velice solidní a vavříny ověnčený přístroj. Jelikož jsme na PC tuningu, budeme předpokládat, že většina hráčů bude sluchátka připojovat k PC (master race).

Herní sluchátka: na co si dát pozor při jejich výběru

Rozebereme věci jako drát versus bezdrát, sluchátka otevřená versus uzavřená, komfort a s tím věci spojené jako hmotnost, materiál náušníků a podobně. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
30 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.