Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
autor: Kuchař Martin , publikováno 20.2.2007
ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu

Po minulém testu 19'' LCD s poměrem stran 5:4 zde nyní zařazujeme recenzi širokoúhlého panelu, který kromě svého velmi líbivého designu přináší uživateli několik "vychytávek" a bonusů, které zcela jistě velmi oceníte. Kromě toho výrobce přidal velmi slušný podstavec umožňující neskutečné možnosti polohovaní a tudíž si již v tomto úvodů můžeme říci, že se máme zcela jistě na co těšit.


Již na první pohled každého jistě zaujme zcela lesklé provedení, které se v poslední době stává čím dál tím více vyhledávaným řešením. Dalším prvkem na kterém zcela jistě spočine oko každého čtenáře je integrovaná kamera - její provedení na otočném hranolku umožňuje pohodlné pořádání video-konferencí nebo chatování na Skype. K tomu všemu si přidáme velmi robustně a kvalitně provedený podstavec, který jak si ukážeme umožňuje velmi rozsáhlé změny v náklonu, otáčení apod.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
Je již skoro tradicí, že se ASUS snaží o vytvoření designově líbivých kousků.(Pro zvětšení klikněte)

První pohled na panel jistě mnoho uživatelů zaujme - kombinace glare-typ displeje spolu s leskle černými plasty dodává celému LCD šmrnc - kombinace s hliníkovým matným podstavcem je také velmi povedená a celkově se dá tedy hovořit o více než povedeném řešení. Reproduktory schované podél bočních stran spolu s integrovanou kamerou jasně ukazují na předpokládaný směr nasazení - bude se jednat o multimediálního krasavce.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
I z předního pohledu můžeme panel pochválit za líbivý a hlavně moderní design.(Pro zvětšení klikněte)

Kamerka umístěná podél horní hrany je vložena do otočného hranolu, který pak umožňuje si volit cílovou oblast pro snímání obrazu. Senzor kamery disponuje rozlišením 1,3Mpix což se dá považovat za nadstandardní - i běžné stolní web-kamery nemívají běžně takto vysoké rozlišení.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
Kamer působí decentně avšak její umístění a provedení je velmi praktické.

Díky velmi propracovanému podstavci máme možnost měnit výšku, náklon, natočení a dokonce využít funkce PIVOT. Změna náklonu probíhá v středním kloubu u displeje a umožňuje změnit polohu panelu v úhlech -5° až 25° - ve směru vzad nejsme 25° limitováni avšak výrobce jej udává jako standardní hodnotu náklonu, pokud na LCD ještě více potlačíme, dostaneme se k tomu, že je celý displej možno zaklonit až do ležaté polohy.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu

Při dosažení úhlu 25° je cítit malý odpor celého kloubu po jehož překonání, můžeme panel doslova položit na podstavec - upřímně si ale nedokážeme představit praktické využití tohoto řešení. Každopádně takto je LCD složeno i v krabici při přepravě od výrobce.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu

LCD je vybaveno velmi zajímavou sadou ovládacích tlačítek, která nejsou za vypnutého stavu prakticky vidět - jakmile ale do displeje pustíme proud, tlačítka se jako by promítnou na černém povrchu a ovládají se pouze dotykově - nikoliv stiskem. Toto řešení opět přispívá k čistotě celého designu ovšem funkčností již nejsou natolik chvályhodné. První slouží pro změnu aktivního vstupu, další pak pro vstup do OSD a potvrzování funkcím šipky jsou samozřejmě pro pohyb a poslední pak umožňuje toto OSD opustit. Tlačítko S má navíc na starosti přepínání mezi Splendid režimy.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
Detailní pohled na sadu ovládacích tlačítek.

Zde se dostáváme k tomu, co celé LCD řadí do vyšší třídy - každý jistě hned po prvním podívání smekne a uzná, že takto bohatá nabídka se u panelů v této kategorii opravdu nevidí. Kromě tradičních DVI a D-Sub máme k dispozici i kompozitní a komponentní vstup a nechybí ani S-Video. K tomu přidáme USB-b port pro připojení hubu a zdířku pro audio v podobě 3,5mm jacku.

ASUS PW201 - širokoúhlý krasavec s třešničkou na dortu
Pohled na konektory - postačující nabídka.

ASUS PW201

úhlopříčka20,1'' s poměrem 16:10
LCD matrice MVA
pozorovací úhly176° / 176°
doba odezvy8 ms
jas350 cd/m2
kontrast800 : 1
obrazová frekvence30 - 94 kHz horizontální , 48 - 85 Hz vertikální
nativní rozlišení1680 x 1050
počet barev16,7 mil
vstupyD-SUB, DVI
PIVOTano
seřízení výškyano
audioano - 2 x 3W
montážní bodyVESA 100mm
hmotnost9,7
záruka24 měsíců
USB HUBano  - 3porty
specialityKamera 1,3Mpix, Picture in Picture (PiP)
Cena bez DPH12 500 bez DPH


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
190 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 88.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.