Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her
autor: Petr Diviš , publikováno 4.4.2018
ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Dnes tu máme na recenzi něco většího. Superširokoúhlý ROG Strix XG35VQ s úhlopříčkou 35 palců. Jeden z nejnovějších herních monitorů ASUS. Displej má úžasné rozlišení 3440 × 1440 bodů s podporou až 100 Hz včetně režimu Freesync. Pořádně jsme jej přes měsíc testovali, a tak přesně víme, co od něj očekávat.


Dnes zajisté potěšíme fanoušky větších úhlopříček u monitorů pro PC. Nejnovější ASUS ROG Strix XG35VQ má téměř devadesáticentimetrovou úhlopříčku, a tak je na něm hraní her přeci jen jiný zážitek než na běžných 24 až 27palcových monitorech. K tomu se navíc jedná o displej s poměrem stran 21:9 a zakřivením 1800R. Nejen že to přináší do her extra velký zorný úhel, ale je i vhodným kandidátem na sledování filmů. Jen si pro něj musíte na stole vytvořit trochu více místa.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Monitor je postaven na displeji s technologií VA. Mělo by se jednat o panel z produkce AU Optronics, takže jeden z nejnovějších AMVA panelů. Proto bude nejzajímavější sledovat odezvu proti minule testovanému SVA panelu. ASUS se na svých stránkách, ale i na krabici chlubí logem Extreme Low Motion Blur. Takže co se týče odezvy, určitě odpouštět nebudeme. Zvláště když monitor je propagován jako herní a cenovku má nastavenou také odvážně vysoko.

Stejně jako dříve testovaný ASUS PG27VQ, postavený na TN panelu, má i XG35VQ moderní designový doplněk v podobě Aura RGB LED osvětlení. V tomto ohledu se nijak neliší od zbytku monitorů ze série XG. Na spodní straně stojanu také naleznete onen červený projektor loga. Vše je naštěstí ovladatelné přes OSD nabídku monitoru a po pár nočních rainbow party můžete vše povypínat a nerušeně hrát hry.

ASUS ROG Strix XG35VQ: pořádná brána do světa her

Nás opravdu LED ozdoby nezajímají a zaměříme se pouze na kvalitu obrazu. Ta je u jakéhokoliv monitoru to nejdůležitější. Na takovém obrovi bude zajímavé sledovat i vliv pozorovacích úhlů VA panelu. Vlastně pozorovací úhly jsou to, z čeho jsem už před zápůjčkou měl trochu obavy, a i proto dnes tuto recenzi čtete. Je to první 35" displej s poměrem stran 21:9 na mém stole. U tak širokého panelu je vliv pozorovacích úhlů už znatelný.

Monitor má dále i vysoké rozlišení 3440 × 1440 bodů, takže FreeSync zde bude mít šanci ukázat, co umí, neboť ASUS Radeon R9 290 nemá tolik sil, aby toto rozlišení zvládal s rychlostí 60 a více fps. Samozřejmě chování ve hrách bude vyzkoušeno i na grafické kartě Nvidia (GTX 980 Ti), kde se XG35VQ chová jako standardní 100Hz displej. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
24 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.