Hlavní stránka Hardware Monitory, LCD panely LCD všeuměl: AG Neovo F-317
LCD všeuměl: AG Neovo F-317
autor: Kwolek Jirka , publikováno 13.1.2003
LCD všeuměl: AG Neovo F-317
Tento plochý panel přináší do kategorie základních (Value) 17 palcových TFT panelů několik vlastností, které zde nejsou zcela obvyklé: bohaté možnosti nastavení (42 parametrů) obrazu, nadstandardně kvalitní zvuk (zásluhu na tom má i speciální zvukový procesor SRS), videovstup (CVBS, SVideo, Composite) a konečně funkci PIP "obraz v obraze", která umožňuje sledování externího videa zatímco np. pracujte na firemním dokumentu. {mospagebreak title=AG Neovo F-317}

Firma AG Neovo, ač mnohým neznámá, přišla v minulosti v oblasti plochých panelů s několika zajímavými novinkami. Oživení způsobil například jejich, na tehdejší dobu designově nadčasový, elegantní grafitový plochý panel krytý antireflexním sklem. Minulý rok jsem měl možnost prohlédnout si i jejich 19" panel se skvělými parametry a rozlišením 1600x1200 - tehdy jsem opravdu litoval že cenově byl pro mě nedosažitelný.

Zdálo se, že AG Neovo se stane mezi plochými panely tím, čím je firma Loewe mezi televizory - firmou vyrábějící luxusní modely pro ty, kteří chtějí něco jiného, než mají ostatní.

O to větší překvapení mi připravili tímto modelem. Popravdě řečeno, jeho parametry mi na první pohled nepřipadaly nijak revoluční - mnohé zde už byly mockrát. Vše se však změnilo po zjištění, že cenově je tento panel spíše na úrovni... neznačkové konkurence.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

F-317

Panel patří do řady "F-3xx" která je firmou AG Neovo označována jako "Value Plus". Tyto panely by si tedy měl moci dovolit každý a zároveň mají nabízet i něco navíc. Pokud si projdete parametry tohoto panelu zjistíte, že toho vskutku může nabídnout mnoho. Například samostatný video vstup umožňuje jeho proměnu, po připojení na videorekordér nebo externí TV tuner, na televizor, respektive video monitor (to po připojení kamery či herní konzoly). Nadstandardní je i, pokud ji srovnáme s jinými plochými panely, kvalita a zvukový projev integrovaných reproduktorů.

Začněme však od začátku - od designu:

{mospagebreak title=AG Neovo F-317 - design}

První věcí, která vás na většině panelů zaujme (nebo naopak nezaujme :) je jejich design. Tento model patří mezi takové, které se líbí téměř všem - avantgardní, avšak kontroverzní design vyšších modelů se zde rozhodně nekoná.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Panel je mnohem širší než je obvyklé - to díky reproduktorovým blokům umístěným na jeho bocích. Panel zdobí elegantní kombinace dvou barev - grafitové a černé, přičemž černý je pouze rám kolem vlastního panelu.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Zadní část panelu řešena čistě a elegantně. Jediným porušením čistých linii je čtvercová montážní plocha uprostřed panelu - ta odpovídá standardu VESA (FPMPMI 100mm) a umožňuje instalaci panelu na otočné rameno či jeho zavěšení na stěnu.

Stojan

Stojan, ač opticky vypadá malý, je dostatečně těžký a robustní - těžiště je bezpečně umístěné mezi gumovými nožičkami. Samotný panel lze naklápět (u TFT je naklápění poměrně důležité), při troše citu i jednou rukou.

Vstupy a kabeláž

LCD všeuměl: AG Neovo F-317
zleva: napájení, výstup na sluchátka, audio vstup, VGA, Video a S-Video vstup, kompozitní video signál.

Veškeré kabely lze vést pod odnímatelným krytem stojanu - nehrozí tedy přílišný kabelový guláš.

Ovládání

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Na filozofii ovládání je si třeba chvíli zvykat. Pokud se to podaří, můžete vyvolat většinu potřebných funkcí (automatické nastavení obrazu, volba vstupu, vyvolání menu, hlasitost, mute) jedním tlačítkem - pokud se s ovládáním nesežijete, budete rozsáhlým menu poněkud bloudit a občas možná vyvoláte funkci, kterou jste si určitě nepřáli.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Menu (ne-české) je velmi rozsáhlé a umožňuje velmi precizní nastavení - není to však práce pro někoho, kdo nemá s plochými panely dostatek zkušenosti.

V další části se blíže podíváme na technické parametry.

Základní technické parametry

rozměry obrazu úhlopříčka 17 palců (43.2 cm)
přirozené rozlišení SXGA 1280x1024
počet barev 16.7 mil.
luminosita 250 cd/m2
kontrast 400:1
doba odezvy < 35 ms (15 rise / 25 ms fall)
pozorovací úhly (H / V): 140 / 125 stupňů
rozlišení a obnovovací frekvence
(* interpolováno)
*720 x 400 (DOS): 70 Hz
*640 x 480: 60 Hz, 72 Hz, 75 Hz, 85 Hz
*800 x 600: 60 Hz, 72 Hz, 75 Hz, 85 Hz
*1024 x 768: 60 Hz, 72 Hz, 75 Hz, 85 Hz
1 280 x 1 024: 60 Hz, 70 Hz, 75 Hz
pixel clock 140MHz
vstupy VGA (analogový),
video: S-Video, Composite (NTSC, PAL, SECAM)
(pro herní konzoly, videorekordéry a kamery)
audio 2x 2W, procesor SRS (3D, WOW, TRUBASS)
odběr < 5W v klidovém stavu, typicky 48W
rozměry 474 x 408 x 187 mm (šíře panelu je 40 mm)
možnosti instalace volně stojící na stojanu (max. sklopení 20o),
na kotvící systém podle standardu VESA,
možnost zavěšení na zeď (stojan je demontovatelný)
hmotnost 5kg

Pokračování...

{mospagebreak title=AG Neovo F-317 - obraz}

I když parametry patří mezi poněkud lepší standard, o skutečné kvalitě zobrazení nevypovídají příliš mnoho (je známo, že papír snese téměř vše - a někteří čínští výrobci toho principu využívají poměrně často :-(

Nejdříve shrneme teorii a pak panel prověřme našimi redakčními testy.

TFT panely a jejich obraz

Mnoho lidí, kteří jsou při pohledu na obraz TFT panelů na první pohled okouzlení obrazem se zářivými barvami, výbornou ostrostí a dokonalou geometrii (zejména při předvádění šetřičem obrazovky typu "akvárium"), netuší, že i tyto, na první pohled dokonalé panely mají své specifické problémy.

Doba odezvy - response time

Na rozdíl od monitoru, kde je náběh i zhasínání obrazových bodů zanedbatelné, je každá buňka LCD zatížená určitou "setrvačností" (response time). Není divu, vždyť fyzikálně se u TFT stále jedná o mechanické natáčení tekutých krystalů v elektrickém poli.

Dlouhá doba odezvy způsobuje rušivé mlžení a optický neklid na hranách a plochách pohybujících se části obrazu. Nevyhovující response time se projevuje rušivě zejména v těchto situacích: při převíjení dlouhého dokumentu, v dynamických video scénách nebo ve hrách (zde jsou ku podivu nejvíce postižené hry ze skrolujícím pozadím).

Dobu odezvy uvádíme v milisekundách, čím je menší, tím lépe (dnes by již v žádném případě by neměla překračovat 35ms). Hodnotu response time můžeme ještě rozdělit na dvě části: na dobu potřebnou k rozsvícení bodu (tr, rise time) a na dobu potřebnou ke zhasnutí aktivního bodu (fall time).

Omezení pozorovacího úhlu

Tento jev je často považován za největší nevýhodu TFT panelů. Díky svému polarizačnímu charakteru dochází při pohledu na obraz panelu z boku (mimo rozsah stanovený pozorovacími úhly) k dramatické ztrátě jasu doprovázené zkreslením barev (v extrémním případě se obraz obrací až do negativu).

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Pozor: Někteří výrobci, podle hesla, papír snese všechno - navíc v situaci kdy neexistuje jednoznačná metoda určování pozorovacích úhlů, uvádějí pozorovací úhly (i dobu odezvy - response time) o kterých by se, diplomaticky řečeno, "dalo s úspěchem pochybovat". Obecně platí, že uváděné hodnoty jsou pouze orientační.

Nehomogenita barev a nerovnoměrné prosvětlení panelu

Jistá mírná barevná nehomogenita (nejednorodost) je jednodušším panelům dokonce vlastní - souvisí totiž s dříve zmíněnými pozorovacími úhly (ty například způsobují, že některé světlé barvy mají v horní části panelu jinou sytost, či dokonce odstín, než v části dolní, kterou přirozeně pozorujeme pod jiným úhlem). Barevná nehomogenita není při běžné práci nijak zřetelná, avšak panely trpící tímto neduhem (téměř všechny starší a některé nejlevnější typy TFT panelů) se nehodí k editaci fotografii a grafiky.

Dalším problémem je nerovnoměrnost zadního osvětlení (back light). Ta se dokonce zesiluje po určité době provozu - takto postižený panel vypadá jako politý světlou kávou: některé části obrazu jsou mírně zašedlé (mají menší jas). Viníkem je prosvětlovací výbojka, která má, ve srovnání s monitorem, mnohem nižší životnost (cca 3-5 let svícení).

Pojďme se podívat jak se s těmito problémy "popere" náš testovací kousek.

Pozorovací úhly

Výrobce uvádí (v dokumentu: neovo_f315_f317.pdf) 140 stupňů v horizontální rovině a 125 stupňů ve vertikále - to jsou na dnešní dobu průměrné parametry.

Poznámka: Na některých webech jsem narazil na hodnoty pozorovacích úhlů tohoto panelu 160 / 160 nebo dokonce 170(H) / 170(V) - to však rozhodně neodpovídá pravdě. I když lze obraz z tohoto úhlu skutečně pozorovat, dochází zde k takové ztrátě kontrastu, že o kvalitním obraze nelze rozhodně mluvit.

Podle našich kriterii je horizontální pozorovací úhel blízký uváděnému: cca 120-140o.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Testem si také ověříme, jak je na tom panel s vertikální rovinou. Zde snímáme dvě fotky se vzdálenosti 1.2m, přičemž jedna je snímána v ose panelu, druhá z bodu vyššího o 60cm (pod tím úhlem vidí obraz vidí člověk stojící za židlí "operátora").

Poznámka: Poměrně nekontrastní obrázky jsou výsledkem záměrné podexpozice snímků (kvůli odhalení případných barevných posunů ve světlých odstínech) - ve skutečnosti je obraz jasný a kontrastní.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Panel se chová dobře - u levných panelů splývají jednotlivé odstíny šedi (na ploše, buttonech a posuvnících) často do jediného odstínu nebo se již dokonce převracejí i do negativu (světlejší odstíny jsou tmavší a naopak), případně mění barvu - například na světle fialovou.

Rovnoměrnost podsvětlení

Testujeme na jednolité ploše, jinak poměrně problematické světle růžové barvy.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Panel zde nemá žádné problémy - nejsou vidět ani mapy, ani razantní změny barvy či jasu.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317
stejně jako u ostatních panelů jsou tmavší odstíny mírně "zkomprimované" ...

Response time

Zde jsme použili náš rychle se pohybující testovací obrazec (ten jsme exponovali jsme časem 1/60s, obnovovací kmitočet byl 75Hz).

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Výsledek odpovídá panelům s odezvou cca 35ms. To odpovídá (nebo je mírně lepší) od součtu hodnot uváděných výrobcem (rise + fall) 15 + 25ms. 35ms je dnes hodnotou (naštěstí) zcela běžnou - na rozdíl od dřívějších typických (a tragicky pomalých) 50ms.

Vadné pixely

Testovaný panel nevykazoval žádné pixelové vady.

{mospagebreak title=Něco navíc + ...závěr}

Video

Jak jsme již uvedli dříve, umí Neovo F317 zobrazovat i  videosignál. Zde jsou k dispozici dva režimy - celoobrazovkový a PIP (Picture In Picture - obraz v obraze).

Celoobrazovkový režim

Monitor v tomto režimu může posloužit stejně dobře videokameře, videorekordéru i herní konzole.

Pokud je vstupní signál kvalitní (např. DVD), je i výsledný obraz vynikající. Horší je to ze signálem analogovým (z analogové videokamery, externího tuneru či videorekordéru) - panel ukazuje obraz takový, jaký skutečně je (tedy špatným, alespoň co se týče PC měřítek). Obvyklý šum opticky zmizí až při pohledu z větší dálky (asi 1,5 - 2m). Odezva panelu nemá na kvalitu zobrazení videosignálu větší vliv.

Tento režim nemá samozřejmě nic společného z "počítačovým" přehráváním Divx, XviD či DVD, kde je kvalita obrazu dána np. i postprocessingem - a je tedy lepší..

PIP - obraz v obraze

V obraze lze aktivovat malé video-okénko o rozměru 1/2 PAL. Pozici okénka lze upravovat, jeho velikost je však fixní.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Obraz se v tomto režimu subjektivně jeví jako mnohem lepší, neboť se v něm pixely nijak nezvětšují a případný šum tak snadno zaniká. Režim PIP funguje čistě hardwarově - nezáleží zde tedy ani na operačním systému ani na ovládačích. Dokážu si představit v tomto okénku také např. náhled bezpečnostní kamery atd...

Audio

O plochých panelů se o audiu většinou říká pouze to... že tam je nebo není. U testovaného panelu by byla škoda, kdybychom se o jeho zvukových schopnostech nezmínili. Kvalita zvuku odpovídá překvapivě střední kategorii PC bedniček (nejedná se rozhodně o typické "telefony") - zvuk dokáže být překvapivě hlasitý a nezkreslený. Další výhodou je umístění reproduktorů tak, že vytváří poměrně věrné zvukové pole. To se projevuje nečekaně dobrou lokalizací zvuku ve hrách i u přehrávání videa.

LCD všeuměl: AG Neovo F-317

Zvláštní pozornost si zaslouží integrovaný zvukový procesor SRS. Nabízí režimy: 3D, Trubass a WOW (volba Bypass procesor vypíná). Režim WOW (vyvinutý pro notebooky) umožňuje i malým reproduktorům (zde 2x 2W) dát ze sebe překvapivě mnoho.

Pokud neplánujete velmi kvalitní zvukový systém (s tím nemůže žádný panel zvukově konkurovat), je pravděpodobné, že s tímto panelem staré "bedýnky" zůstanou na skříni - nebo ještě lépe, použijete jako zadní v čtyřkanálové konfiguraci.

Závěr

Klady:

  • elegantní design,
  • video / S-Video vstup, PIP (obraz v obraze),
  • bohaté možnosti individuálního nastavení,
  • kvalitní zvuk, zvukový procesor SRS,
  • příjemná cena (od 17 - 18 000 bez DPH - 13.1.2003),

Zápory:

  • panelu by slušely poněkud lepší parametry obrazu
    (np. úhly 160H /160V při response time do 25ms) - pak by byl doslova neporazitelný

Pokud přihlédnu k ceně stávají se mé námitky menší a menší. A pro produkty, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon máme naše stříbrné ovenění: PCtuning Silver Award :-)

LCD všeuměl: AG Neovo F-317
Leden 2003
TFT panel AG Neovo F317

Panel k testu dodala firma LEVI International.

Jiří Kwolek

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.1.2003 04:44:07   0.0.0.xxx 714
je 40 tak to by opravdu nebylo nic moc....0.04sec to je 25Hz bleee.
13.1.2003 07:27:56   0.0.0.xxx 43
ja mel moznost na tom monitoru zkusit UT2003 a muzu ti rict ze to nic tragickeho nebylo naopak sem byl prekvapen i barevnym podanim i tim ze to nedelalo moc duchy fakt je supr pokud o necem takovem uvazujete doporucuju zakoupit. Jen upozornuju za za 18t se da koupit luxusni CRT 19 monitor kde obraz bude o necem jinem ale pokud je to pro treba manazera nebo tak tak bych to koupil.
13.1.2003 07:28:04   0.0.0.xxx 55
Tak sa zda, ze niekto naozaj nevie pocitat :-)
Ale bez ohladu na to ci ide o 35 alebo 40ms, je to priserne vela. Tym je tento panel degradovany skor na kancelarske pouzitie, nez na nejake univerzalnejsie domace nasadenie...

Len pre porovnanie, taky Prophetview 920DVi ma response time 25ms (5/20) a to je uz naozaj slusny univerzalny tft-panel, vhodny aj pre domace nasadenie (video, hry, atd). Pritom cenove je to ta ista kategoria, a dizajnovo minimalne zrovnatelny...
13.1.2003 09:06:20   0.0.0.xxx 54
Tak jak mám Hercules rád, tak Prophetview je pěkná sračka.
13.1.2003 09:15:03   0.0.0.xxx 44
Mozna 720 (15") ale 920(17") sjou velmi dobre LCD kde se hry a video daji bezne pouzivat. Ja jsem velmi spokojen. Je pravda ale ze 15" je velmi prumerna.
13.1.2003 12:26:13   0.0.0.xxx 45
Tenhle monitor mám asi necelý měsíc v práci, tak s ním mám trošku zkušenosti. Je jen zajímavé, že je u počítače Pentium s 128 MB RAM s OS Linux RedHat, kde zdaleka nemůže najít svoje využití, jistě by si zasloužil hezčího kolegu, ale to není v mých silách, protože o tom nerozhoduji.
13.1.2003 14:40:52   0.0.0.xxx 55

kto mi vie vystvetlit aky je rozdiel medzi DVI a analogovym vstupom na LCD! Ake su vyhody! Mam LCD s DVI aj Gr.kartu s DVI, ale DVI kabel nemam a stoji 1000,- !!! oplati sa kupit??! Je rozdiel v kvalite? Asi nie, lebo pixel je pixel a bud je zapnuty/vypnuty Nie?


Oplati sa ta investicia?


Dik moc

13.1.2003 15:17:19   0.0.0.xxx 55
Cau! DVI slouzi k ciste digitalnimu prenosu obrazove informace z grafarny do monitoru - vzhledem k tomu, ze jak grafarna tak LCD monitor jsou v jadru zarizeni digitalni, je vhodne pouzit DVI cestu, nebot se tak vyhnes zbytecnemu D/A prevodu na strane grafarny a A/D prevodu na strane LCDcka a diky tomu zbytecnemu zavedeni chyby (sum, odrazy, rozostreni atd.) - pokud jsi vsak s obrazem pri pouziti analogove cesty spokojen (zadne parazitni jevy nepozorujes), mozna je to zbytecna investice (ja bych do toho sel). T.
13.1.2003 15:23:12   0.0.0.xxx 55
Ahoj! Chci se zeptat, resi tento monitor nejak prokladani klasickeho televizniho obrazu (posun lichych a sudych radku o 1/50s, projevuje se to vertikalnim zubatenim), asi tezko, co? Dik, TMK
13.1.2003 18:33:12   0.0.0.xxx 55
Na stránce výrobce (www.agneovo.cz) je uveden čas odezvy 25ms(!) viz okopírované údaje, tak nevím kde to autor článku sebral...

Technické parametry:

Aktivní TFT displej 1280x1024 bodů
Viditelná úhlopříčka: 17" (432mm)
Rozteč bodů. 0,264mm
Jas: 250cd/m2
Kontrastní poměr: 400:1
Odezva: 15 / 10 ms
Doporučené rozlišení: 1280x1024@60Hz
Horizontální frekvence: 30-80kHz
vertikální frekvence: 50-75Hz
šířka videopásma: 135MHz
viditelný úhel: +/-85 stupňů horizontálně i vertikálně
Vstup: RGB analog, 0.7 Vpp, S-Video, kompozitní, audio (3,5mm jack)
Zabudované stereo reproduktory: 2W
PnP VESA DDC1/2B
Rozměry: 474x408x187mm
hmotnost: 4,9kg
Spotřeba: 48W (On), 8W (Stand-by), 5W (Off)
OSD
TCO 99

13.1.2003 19:18:10   0.0.0.xxx 55
"konečně funkci PIP "obraz v obraze", která umožňuje sledování externího videa zatímco np. pracujte na firemním dokumentu."

No to až taká výhoda nieje, stačí mať procesor aspoň 600 MHz,
a vhodný prehrávač a môže sledovať externé video pri akejkolvek
práci.
PIP je pekná kravina, pred štyrmi rokmi som kupil televizu o 5 tisíc drahšiu ako model bez PIP, a PIP mi je na PI..

13.1.2003 23:08:10   0.0.0.xxx 55
Mas naprostou pravdu. Mel jsem pujcenou pred par lety na 2 mesice televizi co mela vsechny tyhle kraviny a zistil jsem ze to je nanic. Kdyz jsem si kupoval novou telku tak jsem ty penize raci investoval do 55cm telky kterou mam v jinem pokoji a kdybych chtel PIP tak ji soupnu do obyvaku :o) jen tak mimochodem, ty penize by me mezabily protoze ta telka je 100Hz 82cm 16/9 ale ty penize navic jsou proste vyhozene.


Kaslete na PIP a za usetrene prachy si kupte televizi do loznice/kuchyne/deckeho pokoje nebo treba na zachod tam to budete pouzivat rozhodne casteji
14.1.2003 10:03:49   0.0.0.xxx 55
Jasně. Já mám malou 37 cm TV v Koupelně (spojená se záchodem) a je to super ;-). A další (kapesní) mám v Kuchyni.
14.1.2003 10:06:43   0.0.0.xxx 45
ak si xcem kupit monitor,tak hlavne preto aby som na nom nieco videl a aby sa mi na nom dobre pracovalo.takze hlavne vyzadujem DVI a fakt mi nejde do hlavy preco su o tolko drahsie, ked sa tam len vynexa analogova cast.keby ma nahodou nejaky vyrobca xcel oslovit tak hlavne kvalitou obrazu a nie sprostostami typu aktivne repro,PIP,... naco mi to je???
14.1.2003 10:51:51   0.0.0.xxx 45

Ziadne defekty na obrazovke nie su !!! obraz je v pohode! preco niekde niekto nenapise clanok na to?


dik za odpoved ...

15.1.2003 09:38:40   0.0.0.xxx 577
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
15.1.2003 09:48:10   0.0.0.xxx 55
Otazka neostreho obrazu je take u VGA vstupu vyresena ke spokojenosti. Urovne signalu se meri s takovým posunem faze aby se minimalizoval vliv nabehovych hran signalu (ty u CRT) způsobují neostrý obraz.
Obraz VGA tedy neni spatny - zejmena s kvalitni grafarnou.
Pravdou vsak je, ze DVI je obecne lepsi (na druhou stranu zese obcas nechce z nekterymi panely bezet)...
15.1.2003 09:52:09   0.0.0.xxx 44
Vim o tom, ze firma pripravuje novy model s temito parametry ale co jsem zjistil a zmeril je faktem a info na webu to nezmeni (nac po tom recenze - to bych mohl opsat z webu :-))
16.1.2003 17:03:53   0.0.0.xxx 55
Chtěla bych touto cestou požádat autora Jiřího Kwolka o malou spolupráci a několik informací,bohužel nevím na jaký
Email napsat, pokouším se o kontakt touto cestou.Předem děkuji za ochotu a těším se na další spolupráci!
S pozdravem !
17.1.2003 07:21:23   0.0.0.xxx 55
Pane Kwolek v uvodu recenze 17lcd se zminujete, ze jste mel moznost si omrknout i jejich vlajkovou lod 19 lcd. Nechtel by ste udelat recenzi i na tento lcd?
18.1.2003 19:42:29   0.0.0.xxx 55
Pokud si na tom jen hraješ hry tak asi ne ale jinak DVI se u LCD vyplatí a LCD bez DVI vstupu je alespoň pro mě bezcennej.

Při použití DVI získáš několik výhod a to: věrné barvy (v rámci možností LCD prvku),odolnost vůči rušení, čistý obraz,mnohem plynulejší přechody... vlastně to má jen samé plusy akorát může nastat problém u některých VGA že se monitor zapne až při nabíhání windows ale to neni z mojí hlavy někde jsem to čet na foru takže nevim každopádně to tam končilo tak že upgrade Biosu toho VGAčka to vyřešil...
19.1.2003 10:23:24   0.0.0.xxx 44
Podívejte se na www.pcplus.cz, DVI kabel tam stojí 571 Kč s DPH.
23.1.2003 13:02:52   0.0.0.xxx 44
A co rikate na tento LCD panel 17" BenQ FP767, je to novinka? Ma hodne dobre parametry a jeste lepsi cenu. Akorat by me teda zajimala odezva, uvadeji tam 16ms, mam to chapat jako 16+16=32 (ms), to uz by totiz dobre nebylo. Ma to dokonce repro. Cena cca. (jak kde) 14.000 bez dph.
http://www.benq-eu.com/Products/LCD/index.cfm?product=182&page=specifications
Zajimal by me Vas nazor. Diky
24.1.2003 20:25:36   0.0.0.xxx 55
podle informaci promi od Benqu je odezva 12ms / 4ms, coz je tedy dohromady onech 16ms..jestlize tomu tak opravdu je i ve skutecnosti (a nejen na papire) tak je to uplne vyborny parametr pro lcd na dnesni dobu..no snad budu mit to stesti a dostane se mi co nejdrive do ruky..jinak v cechah je jiz k sehnani za cca stejny peniz jako zde recenzovane Neovo..
27.1.2003 18:06:34   0.0.0.xxx 55
Mimochodem na oficialnich strankach neovo.de je response time recenzovaneho Neovo F-317 mene 25ms. Rad bych se tedy zeptal autora clanku, z ceho jeho zmatene udaje o 35ms potazmo 15+25 ms vychazeji a jak probyha jeho "mereni" o kterem se zminuje v teto diskusi.

Bohuzel se udaje na ruznych strankach po internetu pro tento panel dost lisi. Jsem z toho jelen, ale opticky bych se mozna nedivil ani tem 25ms ... ve srovnani s EIZEm se 40ms je to uplne o necem jinem.
28.1.2003 00:44:22   0.0.0.xxx 54
Barevna hloubka 32bit u grafaren znamena porad jen onech 16777216 odstinu - 24bit. Za druhe rozdil mezi analogovym a digitalnim prenosem - zvlast v tomhle pripade opravdu nespociva v nejake korekci barev...
28.1.2003 10:59:32   0.0.0.xxx 55
Na oficialnich strankach sice uvadeji mene jak 25ms, ale kdyz se podivate na detaily (viz vlevo dole) je tam uvedeno onech zminovanych 15 ms/25 ms (typical)
http://www.neovo.de/produk/f317.htm#
29.1.2003 11:54:46   0.0.0.xxx 55
No je to opravdu dost zvlastni. I presto si ho asi koupim, protoze investovat dnes do panelu za 30 tisic, kdyz za rok budou na trhu obrazove nesrovnatelne lepsi modely nema smysl.

Docela me prekvapuje jak se ted objevuji panely levnych znacek s 16 ms obrazovkami. Ten Benq zde jiz zmineny a nove Hitachi. Trochu me zarazi, ze to zatim nanabizi zadna renomovana firma. Nemel jste nekdo s temito panely zkusennost?? Jake jsou dojmy?
29.1.2003 22:35:41   0.0.0.xxx 54
Tak jsem dnes neodolal a koupil to. Neni to spatny. Moc si na tom nezahrajete, ale televize je na tom skvela. Paklize to ovsem mate cim nakrmit. Normalni TV pres normalni video (antena na strese) je dost nic moc, spousta sumu. Ale verim, ze kabel potazmo dobrej satelit to napravi.
30.1.2003 16:22:34   0.0.0.xxx 44
Vzpominam si na jednu vec, asi pred rokem, mozna i vice jsem si cetl o LCD panelu 18" HITACHI, ktery mel odezvu 16ms. Bylo to v CHIPu v rubrice novinky. Takze uz v te dobe tuto technologii meli "parchatni". Vyrobci nejspise pootaleji (hlavne u nas v CR) s uvedenenim novych modelu aby se "zbavili" starsich s dlouhymi odezvami.
31.1.2003 10:25:35   0.0.0.xxx 45
Vcera mi to nedalo a rozhodl jsem se ze ten CHIP pohledam. Takze byl to CHIP 2/02, vlastne je to ted presne rok. Jedna se o model CLM181SXW a ma dokonce odezvu 12ms. Omlouvam se za chybu kterou jsem uvedl vcera.
3.2.2003 10:46:13   0.0.0.xxx 775
A je tu dalsi model s 16ms odezvou, jedna se od ADI A715. Je ale drazsi o 2.000

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.