Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola
autor: Pavel Urbánek , publikováno 16.10.2020
Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola

Mechanická klávesnice K60 RGB PRO od Corsairu není revoluční v rozložení kláves, ergonomii, podsvícení ani konstrukci. Přináší ale nové spínače Cherry Viola, což samo o sobě muže být pro mnohé důvod ke koupi. Proč? Navzdory nižší ceně působí lépe než dražší Mx Red!


Cherry jakožto německá firma produkující kvalitní spínače nemá posledních pár let jednoduchou pozici na trhu mechanických klávesnic, protože rada čínských klonu dosahuje podobných vlastností jako spínače Cherry Mx. A za výrazně nižší cenu. Nepomůže ani komunita fajnšmekrů, kteří se často dívají na ještě dražší a zajímavější varianty, než nabídne Cherry. Co s tím?

Optimalizace a úspora, to je dnes trend v řade odvětví a Cherry na tuto hru také přistoupila. Přichází tak na trh s novou rodinou mechanických spínačů, kterými chce zaútočit jak na čínské klony, tak i ukousnout z trhu membránových klávesnic. Zatím je to rodina tedy poněkud chudší, s jedním členem, který dnes recenzujeme.

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola

Cherry Viola je nový spínač, který má představovat levnější variantu k Cherry Mx Red. To jsou typicky herní spínače a Viola je také orientována na hráče. Na Mx Red se psát dá, ale není to žádné terno, jak na tom bude Viola?

Recenze ale není jen o spínačích, ale celku, který Corsair označil jako K60 RGB Pro (dále bude referována jako K60). Už z čísla v názvu je patrné, že jde o více méně low end model mechanické klávesnice, na druhou stranu je tam i Pro, tak uvidíme, kam se klávesnice nakonec zařadí. Doporučená cena 3500 korun ji cpe spíše do střední/vyšší třídy.

Corsair K60 RGB PRO a úplně nové spínače Cherry Viola 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.