Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy HyperX Alloy Elite 2 – červené spínače a oslnivé podsvícení
HyperX Alloy Elite 2 – červené spínače a oslnivé podsvícení
autor: Jan Preclík , publikováno 27.8.2020
HyperX Alloy Elite 2 – červené spínače a oslnivé podsvícení

Alloy Elite 2 je čerstvým nástupcem dva roky starého modelu. Zásadní změnou je nahrazení spínačů Cherry MX vlastními HyperX Switches – červenými spínači s vysokou životností. Druhou inovací je změna vzhledu osazením puddingových kláves s přímým podsvícením zaručujících efektní doplněk herních strojů.


Se snižující cenou low endových herních periferií se čím dál více hráčů orientuje na mechanické klávesnice. Láká zejména lepší odezva, ale také přirozenější odpor mechanických kláves, registrace stisku s minimálním zpožděním a vysoce návykové hlasité cvakání. 

HyperX Alloy Elite 2 – červené spínače a oslnivé podsvícení

Klávesnice Alloy Elite 2 herní značky HyperX je však proti předchozímu modelu o pár decibelů ochuzena. Místo modrých spínačů z předchozího modelu je složena ze spínačů červených s nízkým aktivačním bodem, lineární odezvou a silou stisku 45 gramů.

HyperX Alloy Elite 2 – červené spínače a oslnivé podsvícení

Červené spínače HyperX by měly být extrémně odolné. Výrobce uvádí výdrž až 80 milionů úderů. Pokud tedy při nevydařené hře klávesnici vzteky nerozmlátíte, měla by vám vydržet na celý život. Na ověření pravosti tohoto tvrzení jsem během testování bohužel neměl tolik času ani trpělivosti, nakonec tedy nezbývá nic jiného než věřit výrobci, že klávesy testoval skutečně tak pečlivě, jak je uvedeno v tomto videu.

Kromě kvality spínačů ale kingston útočí i na vizuální smysly světélkofilů. Puddingové klávesy v kombinaci s diodou umístěnou přímo pod jednotlivými klávesami umí vytvořit na stole parádní světelnou show. Všechny klávesy jsou tedy podsvíceny plně konfigurovatelnými RGB diodami. A nejen klávesy... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.