Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale
Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale
autor: Miroslav Ježek , publikováno 7.4.2020
Seznam kapitol
1. Úvod, balení, specifikace
2. Design, tlačítka, ergonomie
3. Senzor a software
4. Závěr
Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale

Nekončený příval nových myší nekončí a dokud budeme lpět na tomto zastaralém způsobu ovládání tak ani neskočí. Mohou vůbec výrobci nabídnout něco nového? Od tohoto hlodavce jsem čekal víceméně to samé jako u bývalých myších soudruhů ze stáje Corsair. Klasika v podobě úderných hesel, určení a tak dále, však to známe. Ale přesto...


Úvod, balení, specifikace

Pokud bychom měli kupovat každou novou a vylepšenou myš, brzo by začala šrajtofle protestovat. Ty nové a řádně našlapané modely přece jenom něco stojí (a ne málo). Má tedy význam házet okem po nové myši Dark Core RGB Pro?

Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale

Z mého pohledu je tu pár věcí, které potenciálního kupce a nové myši lačného pařana zaujme. Máme tu vyměnitelný pravý bok, možnost připojení drátově i bezdrátově včetně Bluetooth (firemní technologie Slipstream), elegantní RGB a rychlost snímání polohy se vydrápala na pěkných 2000Hz. Myší reprezentant dále disponuje poměrně konzervativním pravorukým tvarem a velice příjemným kožichem na zádech.

Corsair tuto novinku prezentuje jako FPS/MOBA arzenál, ale samozřejmě s ní můžete hrát i šachy. Vychází ve dvou verzích, PRO a PRO SE, přičemž SE edice podporuje bezdrátové nabíjení skrz kvantový modulátor antihmoty, jinak taky Qi nabíječku. Když to shrneme, jedná se o standardní herní krysu, tak uvidíme, co předvede.

Krabice se nese v tradičním duchu, žlutá omáčka, černá myš a na zadku plky. Napadá mě, jestli by chlápci z marketingu nebo grafici, nebo kdo to tam navrhuje, neměli tuto šablonu už trochu osvěžit. Zvláště by to ocenili ti, kdo mají doma výstavku z krabic od komponentů a periferií (krabice od piva nebo pizzy nikoho neoslní).

Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale

Vnitřek škatule obývá obávané obludně ohýbané origami. Po rozmotání vypadne myš, dongle, USB-C kabel a nějaké ty mrožury. A samozřejmě i ten druhý pravý bok. Detailně prozkoumáme v další kapitole.

Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale

Tabulka parametrů. Hmotnost 133 gramů není úplně peříčko a výdrž na baterii se zapnutým RGB je nízkých 16 hodin.

Corsair Dark Core RGB Pro - bez drátů a v podstatě dokonale 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.