Hlavní stránka Hardware Klávesnice, myši, joy Corsair K68 RGB: tak vypadá odolná mechanika
Corsair K68 RGB: tak vypadá odolná mechanika
autor: Pavel Urbánek , publikováno 10.4.2018
Corsair K68 RGB: tak vypadá odolná mechanika

Mechanická klávesnice od Corsairu se spínači Cherry MX. S RGB podsvícením a plným NKRO. A v robustním provedení se speciální membránou, díky níž je voděodolná i prachuvzdorná. Tak se profiluje nová K68 s přídomkem RGB. Se zajímavou cenovkou a značkovými spínači jde o lákavou nabídku.


Mechanické herní klávesnice pořád dominují vyšší třídě herních periferií a nejen jim. Nic lepšího se zatím neobjevilo, bitvy se dějí na poli samotných mechanických spínačů a doprovodných vlastností klávesnic, jako je podsvícení a jeho integrace do komplexního celku se zbytkem PC.

Corsair představil mechanickou klávesnici K68 RGB, která míří na hráče nejen svým podsvícením, ale i červenými Cherry MX v testované variantě. Jde o doslova roky prověřenou technologii/výrobce mechanických spínačů – jinými slovy sázka na jistotu.

Corsair K68 RGB: tak vypadá odolná mechanika

RGB přídomek K68 napovídá další devizu této klávesnice. Dnes prostě RGB hýbe světem a Corsair drží krok s dobou. Můžete tak čekat individuální RGB podsvícení všech kláves a tunu efektů nad ním.

To všechno je ale tak moc standardní, že snad každý výrobce mechanik jednu takovou už má v nabídce. Čím se tedy Corsair K68 RGB odlišuje od masy? Svojí odolností! Podle výrobce je odolný vůči vniknutí kapaliny, ale i prachu a nečistotám. To zní jako lákavá propozice – není totiž ojedinělé vidět zničenou klávesnici politím a o nánosu špíny uvnitř ani nemluvě. Výrobce hodnotí odolnost jako IP32. Co to znamená?

Corsair K68 RGB: tak vypadá odolná mechanika

Corsair K68 RGB je zajímavá, cena kolem 2800Kč ale není nijak nízká. Samozřejmě nejde zdaleka o nejdražší mechanickou klávesnici, naopak v kontextu podsvícených Cherry MX to je docela konkurence schopná nabídka. Otázkou je, jak obstojí v našich testech.


 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.